Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 14:56, 23 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
malgol 17:06, 23 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Też lubię ten luz,ale tu już w wielu miejscach wiało pustka wiec skróciłam pędy. Zauważyłam że już puszcząja nowe galazki. Będzie gestniec
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
antracyt 17:51, 23 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
mirkaka napisał(a)


Mam aktualnie, mogę zrobić zdjęcie ale mój aparat zmienia czerwień Musisz przyjechać i zobaczyć ją na żywo Jej czerwień jest ciemna i nie taka czerwona tylko z dodatkiem różu jest niewysoka, ma piękne błyszczące liście, i jednak trochę pachnie
Idę cyknąć zdjęcie




Lykkefund pachnie ale dopiero w tym roku to poczułam, a może dlatego że Gipsy też pachnie, i to mocniej niż Lykkefund, generalnie słabo

Moja Lykkefund pachnie całkiem mocno, czuć ją z dobrych kilku metrów. Nie wiem, jak ma się do tego zapach Gipsy, ale skoro mój mężaty twierdzi, że Lykkefund to jego ulubieniec zapachowy w wśród róż, to coś jest na rzeczy(bo on wyjątkowo słabo zapachy wychwytuje )

Przepiękny masz ten duet
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Joku 20:33, 23 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Moja nie pachnie, sprawdzałam parę razy. Mam dwa typy: albo ona albo Piano. Jedna z nich ma czerwone młode przyrosty (chyba Piano - gdzieś wyczytałam), moja nie ma. Typ kwiatu i pąka jest taki jak u ciebie.
Chyba muszę przyjechać. Ten Gipsy Boy też kusi .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ElzbietaFranka 21:31, 23 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
mirkaka napisał(a)
to jeszcze trochę pomęczę tymi olbrzymami, bo kwitną tylko raz

tu weszła na okno w łazience górnej, a czekam aż zasłoni okno pod nią, zwisając pędami







A ja bym chciała mieć takie kolosy. Czy ty je przycinasz. Ta na pierwszej focie piękna. Ja po zeszłorocznej zimie mam dosyć pnących. Niektóre przycinalam po 4 razy tak nie równo dawały oznaki życia. Bardzo mi pomarzly.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:39, 23 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
mirkaka napisał(a)


Elu, on jest wielki, pędy sięgają nawet metra, ale u mnie on się pnie po róży, i spokojnie, za chwilę zacznie mieć coraz więcej kwiatów, będzie ich dużo i aż do mrozów będzie kwitł.
Ale to prawda, że rośnie wielki, dziewczyny sadzą go jak mają dużo miejsca, on to wszystko zapełnia.
U mnie nawet zagłusza tę róże, zastanawiam się czy go z tego miejsca nie wysadzić za rok, zobaczę jak będzie, najwyżej przytnę kilka pędów
Czerwony, krwisty u mnie złapał mączniaka, wywaliłam



Będę podpatrywać u ciebie rób foty. Ja posadziłam jesienią 3 szt chyba za małe miejsce i tak się rozrasta że zastanawiam się czy im nie zmienić miejscówki.
Masz piękne rośliny cudowne i porządek Boże kiedy ją do takiego celu dojdę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mirkaka 14:17, 24 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
ElzbietaFranka napisał(a)



Będę podpatrywać u ciebie rób foty. Ja posadziłam jesienią 3 szt chyba za małe miejsce i tak się rozrasta że zastanawiam się czy im nie zmienić miejscówki.
Masz piękne rośliny cudowne i porządek Boże kiedy ją do takiego celu dojdę


Porządek tylko na zdjęciach, tego nieporządku nie pokazuję,
Elu nie sposób mieć zawsze obrobione. Dziś np robiłam dość niepopularną robotę na O. Ścieżki prykałam przeciw chwastom
Nie jestem w stanie ich ciągle pielić, za dużo tego,
Trawnik też już sama koniczyna kwitnąca, i susza się zaczyna, więc zaraz będzie wyschnięty i nieciekawy. Grunt to się nie przejmować
Bodziszka jak dałaś mu mało miejsca to przesadź, bo on raczej silnie rośnie i myślę że zgłuszy inne byliny, no chyba że będzie szedł po róży wysokiej, to zakryje fajnie nogi
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:19, 24 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
ElzbietaFranka napisał(a)


A ja bym chciała mieć takie kolosy. Czy ty je przycinasz. Ta na pierwszej focie piękna. Ja po zeszłorocznej zimie mam dosyć pnących. Niektóre przycinalam po 4 razy tak nie równo dawały oznaki życia. Bardzo mi pomarzly.


Moje po zimie nic nie przemarzły, ale to już dość stare okazy,
Kwitną tylko raz, więc szał jest ale krótko
Ta Gipsy ma straszne kolce, gdyby nie ten kolor kwiatów to dawno bym ją wywaliła, no ale jest dość zdrowa
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:20, 24 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Joku napisał(a)
Moja nie pachnie, sprawdzałam parę razy. Mam dwa typy: albo ona albo Piano. Jedna z nich ma czerwone młode przyrosty (chyba Piano - gdzieś wyczytałam), moja nie ma. Typ kwiatu i pąka jest taki jak u ciebie.
Chyba muszę przyjechać. Ten Gipsy Boy też kusi .


Dziś sprawdziłam i moja ma taki malinowy kolor,
Gipsy odradzam, ma straszliwe kolce
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasya 14:22, 24 cze 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41855
Burza kwiatów różanych jest cudna
Uwielbiam kolor gipsy
Kolców nie lubie
A muszę mocno przyciąć jak skonczy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies