Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 19:24, 04 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
antracyt napisał(a)
Piękne róże i cała reszta.
Mój liliowiec pajęczak od 2 lat mnie zwodzi i nie kwitnie Zastanawiałam się ostatnio kiedy zakwitną mi tegoroczne siewki jeżówki bladej. Rozumiem, że za 2 lata, jakoś wytrzymam

Ha ha
Pajączek potrzebuje pewnie czasu, mój już kupiony z kwiatem
Jeżówki blade z siewek na razie różnie wyglądają, niektóre klasycznie, inne trochę nie chcą mieć zwisających płatków, jeszcze poczekam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:27, 04 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Martka napisał(a)


Piękne widoki, bardzo podoba mi się ta rabata I te pajęcze liliowce także
Mamy lipiec, kiedy przemknął czerwiec - nie wiem. Przycinałam szałwie, ogłowiłam róże. Deszcz spadł, na szczęście jest 22 zamiast 32. U Ciebie czytam, że też już lepiej. Hortensje ogrodowe piękne..... ale to nawet mało powiedziane. Moje drzewiaste wczoraj były mocno zwieszone, dziś po deszczu lepiej.





Tak wody brakuje, jednak teraz te wysokie ogrodówki już leżą, tak źle i tak niedobrze
Marto, ja też to czuję jak ten czas leci i wiosny już nie ma.. ech
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:42, 04 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Iwona100 napisał(a)
Przepięknie . Bardzo ładne robisz zdjęcia.
Mirka ,jak Twoje powojniki. Zrobisz im fotki? Ja w tym roku kupiłam Solinę .Czekam na kwiaty.


Fajnie że kupiłaś, u mnie od zeszłego roku coś się dzieje z powojnikami, złapały chyba jakąś chorobę albo robię z nawożeniem coś nie tak
Kwiaty są jakieś małe, nie otwierają się do końca, jakby były czymś porażone, może mączniakiem, nie wiem bo na liściach nic nie widać, tylko same kwiaty.
W korzeniach mam nornice, kilka źle wystartowało na wiosnę, myślałam, że wyżarły im całkowicie korzenie.
Kwitną nieregularnie, nie tak pięknie jak na początku,
Jutro postaram się zrobić zdjęcia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:44, 04 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Alija napisał(a)


Piękne hortensje i jak obficie kwitną, też bardzo lubię kiedy dopiero zaczynają i delikatnie pokazuję kolory.
Liliowiec, jak kolorowy pająk, róże śliczne i biała jarzmianka.

Dziękuję za miłe słowa, dziś po deszczu wszystkie leżą, muszę jutro jakoś je podwiązać.
No właśnie dlatego go kupiłam,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:46, 04 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja bladą sadziłam w tym roku w łące i po tej suszy wcale jej nie widzę. Pewnie już jej nie ma.
Ostróżka śliczna moje w tym sezonie mizerotki, jednak ilość wody w sezonie ma diametralne znaczenie dla wzrostu roślin.


No widzisz Sylwia, tok to jest jednego roku coś jest piękne, drugiego gorzej.
U mnie powojniki od zeszłego roku na coś cierpią, kwiaty są jakieś porażone, małe, mają czarne środki, nie rozwijają się prawidłowo
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:50, 04 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Agania napisał(a)
Cudne chwile….kadry boskie, moje annabelki w końcu ruszyły


Aganiu, dziękuję, ale wiesz to tylko chwile, kadry uchwycone już się nie powtórzą, dziś popadało więc wszystko leży
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:52, 04 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
basia3012 napisał(a)
Też z przyjemnością obejrzałam Twoje róże i inne piękności. Szkoda, że zapachu nie czułam.
Hortensje delikatne, piękne. A jaki kolor będą miały po całkowitym rozkwitnięciu?


Jedne delikatnie różowe, inne delikatnie niebieskie, jeszcze inne ciemniejszy róż
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:55, 04 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Roocika napisał(a)


Ogrodówki podziwiam u innych, bo u mnie dla nich za zimno.

Liliowce cudo. Jakoś je polubiłam odkąd mam ich więcej


Ja też nie zawsze je lubiłam, ogrodowisko robi swoje
Też mam ich coraz więcej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 21:05, 04 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
O te gałęzie różane zapytałam z ciekawości bo a nuż masz jakiś lepszy sposób . Ja z nimi robię podobnie zwłaszcza jak jak to jest cięcie od przypadku do przypadku. Na wiosnę zazwyczaj mielę w rozdrabniaczu do gałęzi i wysypuję do bioodpadów. Ale u mnie tego w sumie niewiele. Gdzie tam moim różom do twoich .
Czytam o problemach z powojnikami. Może to wciornastki? Podobny problem ma Ryska, niedawno o tym pisała nieco więcej bo mnie zaciekawił temat.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mirka 21:29, 04 lip 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Czytam że deszcz u ciebie padał szczęściaro U mnie sucho jak diabli
Co do ogrodówek to i ja nie mam bo wymarzają mi.
Róże podziwiam u ciebie sama ich nie mam.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies