Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Mgduska 21:58, 04 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mirkaka napisał(a)
wczorajszy dzionek, zapowiadana była burza więc poszłam porobić zdjęcia, bałam się że wszystko będzie zbite przez deszcz, niestety nie popadało, ani wczoraj ani dziś, mimo że alerty otrzymujemy o burzach
Upał i susza u mnie, podlewam






Ależ piękna ta rabata! Jak długo masz tam słońce?
____________________
Sałatka pokrzywowa
mirkaka 12:01, 05 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Mgduska napisał(a)


Ależ piękna ta rabata! Jak długo masz tam słońce?


Ta rabata jest problematyczna, jest od zachodu, więc najciekawsze ujęcia są z samego rana, potem od 12-13 już słońce pali róże do popołudnia późnego. Szałwie i lawenda to siewki w kostce Najlepiej się tam czują
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:03, 05 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Joku napisał(a)
O te gałęzie różane zapytałam z ciekawości bo a nuż masz jakiś lepszy sposób . Ja z nimi robię podobnie zwłaszcza jak jak to jest cięcie od przypadku do przypadku. Na wiosnę zazwyczaj mielę w rozdrabniaczu do gałęzi i wysypuję do bioodpadów. Ale u mnie tego w sumie niewiele. Gdzie tam moim różom do twoich .
Czytam o problemach z powojnikami. Może to wciornastki? Podobny problem ma Ryska, niedawno o tym pisała nieco więcej bo mnie zaciekawił temat.


Dziękuję Jolu, zaraz do niej napiszę.
Mnie na rozdrabianie różanych gałęzi szkoda czasu, czasami jak mam ich dużo to związuję wielkie wiechcie i też to odbierają
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:08, 05 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Mirka napisał(a)
Czytam że deszcz u ciebie padał szczęściaro U mnie sucho jak diabli
Co do ogrodówek to i ja nie mam bo wymarzają mi.
Róże podziwiam u ciebie sama ich nie mam.


Moje szczęście trwało krótko, nie przemoczyło ziemi nawet na kilka cm, jak pogrzebałam trochę to dalej jest susza. U mnie Mirko taka susza głęboka jest już od kilku lat, zimą nie ma opadów, to już dramat u nas, świerki schną na potęgę Trzeba myśleć o sosnach , te się głęboko korzenią
Moje nasadzenia akurat takie co lubią wilgoć, nie wiem czy kiedyś nie będę musiała z nich zrezygnować przy takich suszach i temperaturach. Kaktusy trzeba sadzić
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:14, 06 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Dla Martki wrzucam przekwitającą Golden Celebration, to ostatnie dwa kwiaty, ten drugi ma jakby wysypane płatki ze środka i w tej fazie jest podobny do tego u Zuzanny, więc może się myliłam u niej





____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Martka 15:32, 06 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mirko, dzięki za zdjęcia! Austin może je brać na stronę, profeska Piękna Twoja GC w każdej fazie. Taka Lady of Shalott na przykład w fazie przekwitu jest blada jak sprana poszewka Jeszcze raz z przyjemnością obejrzałam zdjęcia, wydaje mi się, że macie z Zuzą Antracyt te same róże, „piegi” są podobne, reszta to pewnie kwestia światła, aparatu, monitora, na żywo wszystko odbieramy inaczej, choć pewnie też nie tak samo czasem mam problem z rozgraniczeniem fioletu z różem moja siostra mówi: fiolet - ja róż
Jak myślisz, czy GC dobrze by się czuła ze słońcem do południa, czy jednak zbyt wiele wymagam?
Kasya 16:46, 06 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
No z zazdrością patrze jak pieknie, roze i jeszcze liliowce…
No i w ogóle piekne rabatki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Iwona100 21:42, 06 lip 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
mirkaka napisał(a)


Fajnie że kupiłaś, u mnie od zeszłego roku coś się dzieje z powojnikami, złapały chyba jakąś chorobę albo robię z nawożeniem coś nie tak
Kwiaty są jakieś małe, nie otwierają się do końca, jakby były czymś porażone, może mączniakiem, nie wiem bo na liściach nic nie widać, tylko same kwiaty.
W korzeniach mam nornice, kilka źle wystartowało na wiosnę, myślałam, że wyżarły im całkowicie korzenie.
Kwitną nieregularnie, nie tak pięknie jak na początku,
Jutro postaram się zrobić zdjęcia

To niedobrze ,że coś im dolega . Czy już wiesz co się może dziać? Na Twoich zdjęciach były piękne i miały mnóstwo kwiatów. Bardzo szkoda .
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
antracyt 21:54, 06 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
mirkaka napisał(a)
Dla Martki wrzucam przekwitającą Golden Celebration, to ostatnie dwa kwiaty, ten drugi ma jakby wysypane płatki ze środka i w tej fazie jest podobny do tego u Zuzanny, więc może się myliłam u niej






A jak pachnie Twoja GC?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
vita 22:09, 06 lip 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4023
Często zaglądam i jestem nieustannie pod wielkim wrażeniem Nie mam szans na takie hortensje, nie mam. Byłam dzisiaj niemal na Wołyniu, takie rozległe obszary, podmokłe, bociany po drodze chodzą, trzeba hamować z impetem. No i napatoczyłam się na te niebieszczejące hortki. Postanowiłam zgłębić temat na miejscu. Wiem, powiedziałaś mi, że każda niebieska hortensja to efekt zabiegów różnych, bądź naturalnie kwaśne podłoże. Żałuję, że fotek nie zrobiłam. Opuszczone domostwo na sprzedaż, w przedogródku morze hortensji, 20 procent różowych, reszta intensywnie niebieskich. Czy w opuszczonym domostwie dba ktoś o intensywne zakwaszanie? Dopytałam, domostwo jest na sprzedaż kilka ładnych lat. Kwitną jedne na niebiesko inne na różowo w tak bliskim sąsiedztwie?
A w drugim miejscu, (ach jaka nachalna potrafię być!), powiedziała mi babka, że hortka zakwitła właśnie po 10 latach, na niebiesko i ona nic nie robiła. Nic. I co powiesz?
No, mam materiał z obu miejsc i jestem znowu na fali
Wciornastkom można coś zadać?

Róże obłędne, wszystko masz takie piękne, tylko kontemplować
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies