Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Kordina 12:41, 07 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4596
A ja mam i różowe i niebieskie osobno bez zabarwiania czymkolwiek
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
mirkaka 13:30, 07 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Kordina napisał(a)
A ja mam i różowe i niebieskie osobno bez zabarwiania czymkolwiek


Fajnie, masz taką glebę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 20:37, 07 lip 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
mirkaka napisał(a)


Dziękuję że zaglądasz, szkoda że u siebie jesteś tak rzadko
Z tego Twojego opisu aż nabrałam ochoty na tę posiadłość ze starymi hortensjami w ogrodzie. A swoją drogą dziwne, że ludzie jeszcze tego nie rozgrabili, nie wykopali.
Vita, powiedziałam, że to kwestia nie tylko kwaśnego podłoża ale jednocześnie zawartości pierwiastka glinu - Al- w glebie. Jeśli masz kwaśne podłoże a nie ma tam glinu to będą tylko różowe.
W tym domostwie nie wiesz co ktoś tam kiedyś robił, co wylewał, czy składował.
Nie potrafię Ci wyjaśnić że jedna po 10 latach zakwitła na niebiesko, może w ogóle słabo kwitła i babka tego nie zanotowała, a ta zima była tak deliktana dla ogrodówek że zakwitła pięknie i kobieta zauważyła ten kolor .
Wiem, też że długo nie uprawiana ziemia sama się zakwasza.
Kupiłam w necie siarczan glinu, 5 kg , raczej za dużo dla mnie ,jak będziesz to mogę się podzielić.


Nie byłaś nigdy na Wschodzie? Specjalnie wspomniałam o Wołyniu. Historyczny rozciąga się kilka kilometrów dalej. Dzisiaj to tam raczej nikt nie rozgrabi ogrodu, hortensji nie wykopie. O ph nie ma co pytać. Nikogo to nie interesuje. Jak zobaczyłam te niebieskości, a widywałam je wcześniej na Podkarpaciu i Kaszubach, to od razu włączyła mi się lampeczka: to ta hortensja!
Ale, wszystko determinuje glin. Mówiłaś to już kilka razy, dobrze, notuję Siarczan glinu biorę!





____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
KasiaBawaria 10:46, 08 lip 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekne masz te hortensje.Uwielbiam te pastele
____________________
Zapraszam na kawe
Basieksp 11:16, 08 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
Śliczne masz te hortensje muszę sobie ten siarczan kupić
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mirkaka 14:51, 08 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390





____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:59, 08 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
vita napisał(a)


Nie byłaś nigdy na Wschodzie? Specjalnie wspomniałam o Wołyniu. Historyczny rozciąga się kilka kilometrów dalej. Dzisiaj to tam raczej nikt nie rozgrabi ogrodu, hortensji nie wykopie. O ph nie ma co pytać. Nikogo to nie interesuje. Jak zobaczyłam te niebieskości, a widywałam je wcześniej na Podkarpaciu i Kaszubach, to od razu włączyła mi się lampeczka: to ta hortensja!
Ale, wszystko determinuje glin. Mówiłaś to już kilka razy, dobrze, notuję Siarczan glinu biorę!


Byłam w okolicy Krosna, mam tam rodzinę moje mamy. Mogłaś zapytać czy możesz trochę sobie ukopać, albo chociaż gałązkę na sadzonkę zerwać
Ja dziś swoje podsypałam znów siarczanem glinu, za rok będą niebieskie jak niebo

Widzisz na zdjęciach powyżej, te cytrynowe to Twoje, te cieplejsze moje, kupione jako Cleopatra, ale powinien być pomarańczowy, więc nie wiem czy pomyłka?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:11, 08 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:17, 08 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:25, 08 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies