Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 10:09, 07 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Martka napisał(a)
Mirko, dzięki za zdjęcia! Austin może je brać na stronę, profeska Piękna Twoja GC w każdej fazie. Taka Lady of Shalott na przykład w fazie przekwitu jest blada jak sprana poszewka Jeszcze raz z przyjemnością obejrzałam zdjęcia, wydaje mi się, że macie z Zuzą Antracyt te same róże, „piegi” są podobne, reszta to pewnie kwestia światła, aparatu, monitora, na żywo wszystko odbieramy inaczej, choć pewnie też nie tak samo czasem mam problem z rozgraniczeniem fioletu z różem moja siostra mówi: fiolet - ja róż
Jak myślisz, czy GC dobrze by się czuła ze słońcem do południa, czy jednak zbyt wiele wymagam?


Dzięki za miłe słowa, Shalot trzeba wybaczyć fazę przekwitania, jest piękna, długo trzyma kwiat?
Ja na fiolet powojnikow mówię że są niebieskie a moja siostra że są fioletowe
GC jest różą która nie ma sztywnych pędów, kwiaty jak u większości róż Austina opadają, są ciężkie. Ja najbardziej lubię jak róża sama stoi na własnych "nogach", tę muszę podwiązywać, podpierać, ale to mój wybór, tak bardzo lubię jej kwiaty i zapach, że trudno.
Myślę że możesz ją posadzić od południa, no u mnie ona prawie od południa właśnie jest i to przy murze, więc gorąc jest straszny.
Na pewno lepiej jej będzie jeśli od południa to w przewiewie, nie pod ścianą jak u mnie. Rośnie do 1,5 m
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:10, 07 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Kasya napisał(a)
No z zazdrością patrze jak pieknie, roze i jeszcze liliowce…
No i w ogóle piekne rabatki


Nie zazdrość, już większość przekwitła teraz tylko robota a obcinaniem.
Liliowce muszą mi serce skraść żebym coś kupiła
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:14, 07 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Iwona100 napisał(a)

To niedobrze ,że coś im dolega . Czy już wiesz co się może dziać? Na Twoich zdjęciach były piękne i miały mnóstwo kwiatów. Bardzo szkoda .


Wiem, u Ryski przeczytałam że to wciornastki albo dziubałkowate, tylko nie mogę znaleźć jak je tępić.
Wszędzie tylko piszą o biologicznych sposobach, ja chcę jakąś chemię zastosować, żeby się z nimi rozprawić raz a dobrze
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:15, 07 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
antracyt napisał(a)

A jak pachnie Twoja GC?

Zapach ma boski, ale nie powiem Ci czy to owocowy, czy różany, czy piżmowy, nie potrafię tego ocenić
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ryska 10:31, 07 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
mirkaka napisał(a)


Wiem, u Ryski przeczytałam że to wciornastki albo dziubałkowate, tylko nie mogę znaleźć jak je tępić.
Wszędzie tylko piszą o biologicznych sposobach, ja chcę jakąś chemię zastosować, żeby się z nimi rozprawić raz a dobrze

Mospilan zastosuj.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
mirkaka 10:39, 07 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
vita napisał(a)
Często zaglądam i jestem nieustannie pod wielkim wrażeniem Nie mam szans na takie hortensje, nie mam. Byłam dzisiaj niemal na Wołyniu, takie rozległe obszary, podmokłe, bociany po drodze chodzą, trzeba hamować z impetem. No i napatoczyłam się na te niebieszczejące hortki. Postanowiłam zgłębić temat na miejscu. Wiem, powiedziałaś mi, że każda niebieska hortensja to efekt zabiegów różnych, bądź naturalnie kwaśne podłoże. Żałuję, że fotek nie zrobiłam. Opuszczone domostwo na sprzedaż, w przedogródku morze hortensji, 20 procent różowych, reszta intensywnie niebieskich. Czy w opuszczonym domostwie dba ktoś o intensywne zakwaszanie? Dopytałam, domostwo jest na sprzedaż kilka ładnych lat. Kwitną jedne na niebiesko inne na różowo w tak bliskim sąsiedztwie?
A w drugim miejscu, (ach jaka nachalna potrafię być!), powiedziała mi babka, że hortka zakwitła właśnie po 10 latach, na niebiesko i ona nic nie robiła. Nic. I co powiesz?
No, mam materiał z obu miejsc i jestem znowu na fali
Wciornastkom można coś zadać?

Róże obłędne, wszystko masz takie piękne, tylko kontemplować


Dziękuję że zaglądasz, szkoda że u siebie jesteś tak rzadko
Z tego Twojego opisu aż nabrałam ochoty na tę posiadłość ze starymi hortensjami w ogrodzie. A swoją drogą dziwne, że ludzie jeszcze tego nie rozgrabili, nie wykopali.
Vita, powiedziałam, że to kwestia nie tylko kwaśnego podłoża ale jednocześnie zawartości pierwiastka glinu - Al- w glebie. Jeśli masz kwaśne podłoże a nie ma tam glinu to będą tylko różowe.
W tym domostwie nie wiesz co ktoś tam kiedyś robił, co wylewał, czy składował.
Nie potrafię Ci wyjaśnić że jedna po 10 latach zakwitła na niebiesko, może w ogóle słabo kwitła i babka tego nie zanotowała, a ta zima była tak deliktana dla ogrodówek że zakwitła pięknie i kobieta zauważyła ten kolor .
Wiem, też że długo nie uprawiana ziemia sama się zakwasza.

Zobacz moje ogrodówki, mam dwie w tym miejscu, kiedyś były czysto różowe,

jak ta ( która rośnie raczej na zasadowej ziemi, dawno nie badałam, ale staram się zakwaszać)


potem zaczęłam je podsypywać nawozem do hortensji który miał zawartość glinu, potem sama kupiłam ten dezodorant o którym Ci mówiłam i pokruszyłam, więcej pod jedną i

zobacz ją dziś



i mniej pod drugą,



Kupiłam w necie siarczan glinu, 5 kg , raczej za dużo dla mnie ,jak będziesz to mogę się podzielić.








____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:41, 07 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
ryska napisał(a)

Mospilan zastosuj.


Mogę, tylko na przędziorki chyba nie zadziała, więc może na te też nie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ryska 11:01, 07 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
mirkaka napisał(a)


Mogę, tylko na przędziorki chyba nie zadziała, więc może na te też nie?

Ludzie na fb grupie o powojnikach stosują mospilan na wciornastki ze świetnym skutkiem.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Mirka 11:53, 07 lip 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
mirkaka napisał(a)


Dziękuję że zaglądasz, szkoda że u siebie jesteś tak rzadko
Z tego Twojego opisu aż nabrałam ochoty na tę posiadłość ze starymi hortensjami w ogrodzie. A swoją drogą dziwne, że ludzie jeszcze tego nie rozgrabili, nie wykopali.
Vita, powiedziałam, że to kwestia nie tylko kwaśnego podłoża ale jednocześnie zawartości pierwiastka glinu - Al- w glebie. Jeśli masz kwaśne podłoże a nie ma tam glinu to będą tylko różowe.
W tym domostwie nie wiesz co ktoś tam kiedyś robił, co wylewał, czy składował.
Nie potrafię Ci wyjaśnić że jedna po 10 latach zakwitła na niebiesko, może w ogóle słabo kwitła i babka tego nie zanotowała, a ta zima była tak deliktana dla ogrodówek że zakwitła pięknie i kobieta zauważyła ten kolor .
Wiem, też że długo nie uprawiana ziemia sama się zakwasza.

Zobacz moje ogrodówki, mam dwie w tym miejscu, kiedyś były czysto różowe,

jak ta ( która rośnie raczej na zasadowej ziemi, dawno nie badałam, ale staram się zakwaszać)


potem zaczęłam je podsypywać nawozem do hortensji który miał zawartość glinu, potem sama kupiłam ten dezodorant o którym Ci mówiłam i pokruszyłam, więcej pod jedną i

zobacz ją dziś



i mniej pod drugą,



Kupiłam w necie siarczan glinu, 5 kg , raczej za dużo dla mnie ,jak będziesz to mogę się podzielić.
_________________________________________________________










Nie wiem o co chodzi z tym dezodorantem ale mnie ta różowa bardziej się podoba niż ta niebieska
Dobrego dnia Mira
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
mirkaka 12:38, 07 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Mirka napisał(a)

Nie wiem o co chodzi z tym dezodorantem ale mnie ta różowa bardziej się podoba niż ta niebieska
Dobrego dnia Mira


Mnie też Mireczko, dlatego nie wszystkie zabarwiam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies