Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Ludwika 23:46, 09 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
ewa004 napisał(a)
I ja wpadłam sie przywitać
Ściągnął mnie tu tytuł wątku ,ja swój ogródek też nieustannie liftinguję i końca nie widać .
Ja tez mam stary dom i mieszkam na wsi ,ale poszłam w proste linie .
Może tez dlatego ze na inne nie miałam miejsca .
Pozdrawiam i będę kibicować


Witam,

Ja też w przedogródku ostatecznie poszłam z linie i kąty proste ale za kilka lat, jak będę robiła ogród za domem to sobie to odbiję i będzie bardziej romantycznie

Zapraszam nieustająco!
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 23:53, 09 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Kochani, na dniach będę zamawiała w necie hortensje bukietowe Limelight. Zerknijcie, proszę, na to zdjęcie, są wymiary i powiedzcie ile mam ich kupić, co ile je trzeba będzie sadzić, żeby utworzyły gęsty krzak.
Po lewej są 4 metry do obsadzenia - 3 czy 4 krzaki? czy więcej? po dwa do jednego miejsca sadzić?

Po prawej jest 2,30 m - dwa krzewy wystarczą?

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
MagdaBaj 09:32, 10 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
WG mnie 2 po prawej i 4 po lewej
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
kasia_w 14:10, 18 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Witaj Ludwiko
dopiero teraz trafiłam na Twój watek. Stary dom i sielskie otoczenie- jak dla mnie fajne pole do działania. Widzę że wpadałaś ogrodowiskowo Rabata prawie gotowa, ale pozwól, że "się wyrażę" na temat. Choć sama na wejściu mam kulki i stożki (chyba każdy musi ten etap przerobić), w momencie kiedy zobaczyłam twoje rabatki na froncie przyszedł mi do głowy pomysł podobny do tego https://pl.pinterest.com/pin/540994973960188569/. W nastroju wiejski ogródek angielski z geometrycznie wyznaczonymi bukszpanem rabatami.

Albo coś takiego
https://pl.pinterest.com/pin/569072102891685868/

Mam ostatnio korbę na takie ogrody

Trzymam kciuki za realizacje Twojego planu




____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Efffa 14:12, 18 maj 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Kupiłaś juz hortensje przez net?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Ludwika 00:21, 25 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
kasia_w napisał(a)
Witaj Ludwiko
dopiero teraz trafiłam na Twój watek. Stary dom i sielskie otoczenie- jak dla mnie fajne pole do działania. Widzę że wpadałaś ogrodowiskowo Rabata prawie gotowa, ale pozwól, że "się wyrażę" na temat. Choć sama na wejściu mam kulki i stożki (chyba każdy musi ten etap przerobić), w momencie kiedy zobaczyłam twoje rabatki na froncie przyszedł mi do głowy pomysł podobny do tego https://pl.pinterest.com/pin/540994973960188569/. W nastroju wiejski ogródek angielski z geometrycznie wyznaczonymi bukszpanem rabatami.

Albo coś takiego
https://pl.pinterest.com/pin/569072102891685868/

Mam ostatnio korbę na takie ogrody

Trzymam kciuki za realizacje Twojego planu


Witam, Kasiu, u mnie, cieszę się, że do mnie zajrzałaś i to jeszcze z pięknymi inspiracjami ...

Co do założeń ogólnych, to ja na początku myślałam, że skoro mieszkamy na wsi to powinniśmy zrobić trochę sielski ogródek. Ale potem posadziłam męża przed zdjęciami z ogrodowiska i zgodnie uznaliśmy, że najbardziej nam się podobają eleganckie i schludne nasadzenia. Potem razem pojeździliśmy po szkółkach, wybraliśmy rośliny i powoli zaczęliśmy tworzyć ogród, który będzie nam się podobał A nie koniecznie pasował wszystkim i do wszystkiego

Pierwsza inspiracja od Ciebie bardzo ładna, ale teraz już wiem, że nie dla mnie. Za duszy misz masz, za dużo tam się dzieje ...

Za to druga - cudo! Piękna i elegancja

Może kiedyś mi się jeszcze zmieni ogrodowy światopogląd, ale na dzień dzisiejszy jestem wraz z moim mężem w tym właśnie miejscu a nie innym

Dziękuję za kciuki, za moment pójdę pooglądać Twoje miejsce na ziemi

Pozdrawiam i zapraszam ponownie





____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 00:46, 25 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Efffa napisał(a)
Kupiłaś juz hortensje przez net?


Witaj, tak, kupiłam.

Wysłali je w czwartek ... :/ Mogli se dać spokój na parę dni i wysłać to w poniedziałek, bo jak wysłali w czw. to w piątek oczywiście firma kurierska tego do mnie nie dostarczyła a że w weekendy nie jeżdżą wcale to rośliny przyszły nie dwa dni później tylko 4 dni! Ale chwała Bogu wszystkie żywe Hortensje nie wszystkie chyba były dobrze cięte bo takie trochę dziwne krzaczki ale ogólnie chyba nie są złe. Na wiosnę w przyszłym roku a pomocą ogrodowiska, mam nadzieję, dobrze je przytnę i będą sie ładnie rozrastały
Zamówiłam też 3 hacone all gold, 5 miskantów grac. i 6 konwalników.

Mam kilka zdjęć z piątku. Zdążyłam dokończyć akcję "kora" Wysypać na jedną rabatę ponad 100 kg żwitu granitowego - i brakło ... :/ cyknąć kilka zdjęć i zaczęło znowu padać... i tak pada aż do teraz :/

Widok ogólny - po prawej wschodzi już posiana niedawno trawka

I lecimy od lewej lewą stronę chodnika
Krzewuszka pomalutku zaczyna kwitnąć Kwitną i ślicznie pachną azalie Noir de Paris
Kwitną azalie japońskie Tornella i Eisprincessin


A tu są posadzone hortensje z miskantami. W przyszłym roku chciałabym dosadzić coś przed hortensje, co by na wiosnę wprowadziło nieco więcej życia w to miejsce Myślę nad białymi wrzoścami... inne propozycje mile widziane
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 00:53, 25 maj 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
I tak już by było ładnie, gdyby mi nie zabrakło jakieś 20, 30 kg żwiru



Hosty. Gierczusiu - Elu - pierwsza "od dołu" i te dwie po prawej to te od Ciebie
Za nimi jest jeszcze jedna ta malutka, ale na tym ujęciu te wielkie ją zasłaniają Jeszcze raz dziękuję!

____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Edyta10 07:15, 25 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Ludwiko, bardzo mi się podoba a jak wszystko się rozrośnie- będzie bajkowo
na pustym miejscu,rozumiem będzie trawnik?
____________________
Ogródek nad jeziorem
Luki 08:27, 25 maj 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
O kurcze ale się ładnie i schludnie zrobiło, no jestem pod wrażeniem, a jak jeszcze się trawniczek pokażę to już będzie cud malina
Jeżeli chcesz ożywić miejsce z hortensjami to można np. zastosować żelazne zestawienie i posadzić jesienią w hortensje czosnki olbrzymie, które obecnie kwitną,
przed hortensjami limonkowe berberysy lub czerwone/bordowe, a przed nimi zrobić łączkę z krokusów na sam początek sezonu, taka luźna propozycja
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies