Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie

adkawi 10:38, 12 kwi 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Słyszałam ze borówkę sadzi się w parze z odmiana o tym samym czasie kwitnienia i owocowania, zeby sie wzajemnie zapylały.Nie wiem czy to prawda, czy po prostu posadzić po jednej z innej odmiany. Wybrałam Patriot ,blucrop,chandler,nelson,darrow.Macie doświadczenie z tymi odmianami,a moze polecacie inne.
____________________
Adrianna
tuchan 20:30, 12 kwi 2017


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
Tak się właśnie sadzi. Takie które kwitną w tym samym terminie. Owocować mogą w różnym Posadź sobie różne odmiany. Nie musisz jednak robić aż takiego miksu i brać każdej innej. Ja mam bluecrop, spartan i duke. Generalnie jak nie wiesz jakie odmiany kupić to kup sobie kilka bluecropów i jedną inną do zapylania. Skąd taka śmiała teza - nie znam osoby, której nie smakuje bluecrop, jest to plenna i dobra odmiana.
____________________
tuchan 20:36, 12 kwi 2017


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
niki50 napisał(a)
Czy w tym sezonie, po przesadzeniu mogę już bezpiecznie nawozić już borówkę specjalnym nawozem do borówek (kupiłam naturalny, ekologiczny), czy dopiero za rok?
Możesz nawozić z głową. Dawki masz napisane na opakowaniu. Przynajmniej na moim nawozie tak jest. Jest tam mowa o nowo wsadzonych roślinach. Dawki są oczywiście mniejsze.
____________________
ania_wesola 09:59, 18 maj 2017


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Czy można posadzić naprzemiennie rzędy malin i borówek?
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
hanka_andrus 10:19, 18 maj 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Posadzić można jak ktoś się uprze, ale maliny lubią puszczać dołem rozłogi korzeniowe. I najlepiej by rosły na osobnym stanowisku, w dodatku odizolowane od pozostałego terenu. Tak więc nie radzę próbować takiego eksperymentu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ania_wesola 10:39, 22 maj 2017


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Dziękuję Haniu za odpowiedź

____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
iwonkap 14:18, 30 maj 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
hanka_andrus napisał(a)
No to musisz szukać w odpowiedniej literaturze. Ja tu nie pomogę, bo się nie znam.
Tyle tylko się przyznam, że wcale się nie przejmuję takimi oznakami, i nawet ich nie szukam. Borówka rośnie, nawożę, podlewam aktualnie obficie, sypię kwaśny torf i korę na wiosnę, jesienią dodaję po garści siarki pod krzaczek i tyle.
I owoce mam co rok, w tej chwili już prawie, prawie wyrośnięte.



Haniu a czym nawozisz ?
hanka_andrus 14:56, 30 maj 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wiosna sypie azofoskę po sporej garści pod każdy krzaczek. W całej tej zabawie, trzeba pamiętać, że to roślina z rodowodem bagiennym. I mimo, że u nas nie sadzimy jej do błotka, to jednak wody ona potrzebuje sporo. Niewielkie polanie kory pod krzewem nie załatwia sprawy, pod kerak jednorazowo trzeba wylać i z 5 wiader wody. Chyba, że ktoś ma glinę pod spodem, to wtedy wystarczy mniej. bo glina wokoło jest jak doniczka.
Ja mam piach, to leję sporo.Krzewy moje są wysokie , mają ze 2 m wzrostu.
Aktualne kwitnienie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
iwonkap 14:58, 30 maj 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
hanka_andrus napisał(a)
Wiosna sypie azofoskę po sporej garści pod każdy krzaczek. W całej tej zabawie, trzeba pamiętać, że to roślina z rodowodem bagiennym. I mimo, że u nas nie sadzimy jej do błotka, to jednak wody ona potrzebuje sporo. Niewielkie polanie kory pod krzewem nie załatwia sprawy, pod kerak jednorazowo trzeba wylać i z 5 wiader wody. Chyba, że ktoś ma glinę pod spodem, to wtedy wystarczy mniej. bo glina wokoło jest jak doniczka.
Ja mam piach, to leję sporo.Krzewy moje są wysokie , mają ze 2 m wzrostu.
Aktualne kwitnienie.


potem coś im jeszcze dajesz jakiś nawóz ?
chciała bym się doczekać takich krzaków
hanka_andrus 16:05, 30 maj 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pod koniec owocowania. tak gdzieś w sierpniu, Pod każdy krzak konewkę wody z magiczną siłą wg receptury lub innym wieloskładnikowym dla kwasolubów. a po zakończeniu sezonu w jesieni, siarkę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies