Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pan Maluśkiewicz

Pokaż wątki Pokaż posty

Pan Maluśkiewicz

Mixtoorka 15:41, 16 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
i kopiuję Danusię żywopłot cisowy

- sadzić w dobrej ziemi, przekompostowanej, albo w podłożu do iglaków?

Tak, ale nie do iglaków - za kwaśna. W ziemię odkwaszoną, czyli ja sadzę w próchnicę odkwaszoną albo ziemię ogrodową

- sadzić w rowie?

Wykop rowek równy, ustawiaj jeden przy drugim

- można sadzić gęsto ? - można

- przyciąć na równo od góry od razu po posadzeniu - przyciąć od razu


- przycinać także w lipcu - można

- podlewać, bo lubią - lubią mieć wilgotno, ale nie znoszą podmokłych gruntów i zbyt głębokiego sadzenia

- cieniować na zimę, szczególnie na wystawach słonecznych - można

- ściółkować korą lub żwirem - tak

- można podsadzać, pamiętać cały czas o podlewaniu - można

- nawożenie: czy nawozimy w pierwszym roku po posadzeniu? Jak często? Czy stosujemy nawóz jesienny?

Florovitem w płynie dolistnie i doglebowo, do lipca i koniec. Niech przestanie rosnąć do końca lata, bo młode zmarzną. Jesienny - nie
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 12:43, 17 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Pomysł z związaniem hortensji jest ok, zrobiłaś tak?

Co teraz robisz w ogrodzie ?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 13:10, 17 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Hej! Jak tam na wakacjach gdzie jesteście? My byliśmy w Ustroniu w tym roku, od nas najbliżej

Wylewają słupy na taras, jak tylko skończą to będzie można się zabrać za utwardzenie pod tarasem i nawiezienie ziemi no i będę sadzić

Szukam jeszcze Ginko, no bo ten u nas okazał się Pendula a one rosną za duże jak na to miejsce i muszę szukać wysoko szczepionego Marikena.

Ale jest opcja 2: Jest u nas szczepiona na 180 żółta trzmielina na pniu, i mogłabym ją tam wcisnąć a Markiena niżej szczepionego przy schodach... ale bliżej memu sercu jest Mariken tak wysoko szczepiony żebym go z tarasu z bliska oglądała A trzmielinę dam przy schodach tyle że niższą.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 13:10, 17 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
A hortensję związałam, nie wiem czy jej to pomogło, ale raczej też nie zaszkodziło bo liście rosną cudnie ;D
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 02:25, 18 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jesteśmy w Niechorzu. Fajnie jest,ale moje miejsce nad morzem to jednak Sarbinowo, które kocham i tam bym chciała mieć mieszkanie

Kup to co bliższe Twemu sercu, żebyś potem nie żałowała

Tak myślę, że hortensja odbije i będzie piękna i wdzięczna za danie jej szansy
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
lojalna_ 07:28, 18 wrz 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Przed drzwiami pieknie masz i pomysły super
Czy ta jezowka to Secret Affair bo jesli tak to sie zalamie moje takie liliputy. Piekne sa takie wysokie i pelne )))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mixtoorka 11:00, 18 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
No właśnie nie wiem jaka to odmiana jeżówki No moje uprawiane przez producenta a jak będą rosły pod moim okiem to wątpię czy urosną takie duże
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 14:32, 21 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Słupy już stoją, w środę albo czwartek mają przywieźć ziemię ogrodową. A ja nie mogę nigdzie znaleźć Marikena szczepionego tak wysoko jak potrzebuję. Wszędzie owszem są ale Pa 100-120. A niech to!
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 14:33, 21 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
I będę musiała pewnie kupić trzmielinę na wysokim pniu a niskiego Marikena . What to do??
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Jana 19:33, 21 wrz 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Mixtoorka napisał(a)
I będę musiała pewnie kupić trzmielinę na wysokim pniu a niskiego Marikena . What to do??
trzmielina mnie osobiście nie powala, też wolę marikena...ja na Twoim miejscu poczekałabym i zrobiła tak jak pierwotnie chciałaś bo potem ta trzmielina będzie Cię ogólnie mówiąc denerwowała, pozdrawiam
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies