Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pan Maluśkiewicz

Pokaż wątki Pokaż posty

Pan Maluśkiewicz

kasia_w 13:11, 08 wrz 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Pozwolę sobie skomentować bo te z szukałam małych drzewek- ale już wybrałam: ambrowiec kolumnowy slender silhouette.



- Prunus serrulata "Amanogawa" - Wiśnia piłkowana "Amanogawa"- fastigiata ; nie wiem czy nie za ciemno by tam jej było, ale kwitnie cudnie
Tak cudnie, ale u mnie w glinie 2 się udusiły
- Ligustr jajolistny szczepiony Pa200, widziałam bardzo fajnie wygląda ale to podobno b. szybko rośnie i mogę nie ogarnąć z przycinaniem a to jednak wysoko-Tak, bardzo szybko rośnie, z krzaka miałam po 2 latach potwora, wyniosłam poza ogrodzenie
- Trzmielina na pniu Fortune'a (Euonymus fortunei) 'Emerald'n Gold'- i tu skłaniam się najbardziej tylko nie wiem czy odmiana Gold akurat będzie tu pasowała...; wysokość ok. 150cm- s[i]uperowa,zimozielona, ale to naprawdę miniaturowe drzewko[/i]
- Miłorząb dwuklapowy Mariken jest u nas w szkółce wys. 170cm za 100zł.[i]Wg mnie piękny, dobry wybór. Miłorzęby sa wszystkowytrzymałe [/i]



____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
abiko 15:43, 08 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Karolina zaczyna mi się podobać co kombinujesz. Ale rób po swojemu. Na forum jest mnóstwo pięknych ogrodów, ale nie każdy zakątek z nich można przenieść wprost do małego. Mirella lubi prostotę, ale Ty chyba już nie, lubisz kolor.. Zobacz na małe ogródki, są takie. A ha.. rozplenica się rozrośnie dość mocno weź to pod uwagę

Będę kibicowała
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mixtoorka 08:42, 09 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Kasiu, fajny ten Ambrowiec bardzo fajny. Ale dla mnie chyba jednak za duże to drzewo urośnie Klon ma być gwiazdą jak da radę oczywiście Chyba że nie da rady to go wymienię ale Ambrowiec będzie u Ciebie cudny
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 09:47, 09 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
I chyba skłonię się ku temu Ginko biloba, pokochałam go wiele lat temu, i gdzieś na pewno go wcisnę u siebie żeby nie wiem co
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
kasia_w 10:31, 09 wrz 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Tak, jestem za marikenem Będzie ładnie w tym rogu wyglądał. I wielkość ok. U nas są za 70 ale dość nisko szczepione
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Mixtoorka 10:42, 09 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
U nas jest ten jeden ale w innej szkółce też są po 60-70 tak nisko szczepione.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 11:43, 09 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Widzę, że już się na coś zdecydowałaś Super
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 12:29, 09 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Super, super ale teraz jeszcze muszę grzecznie czekać na ziemię ehhhhhh
Tylko jak ja mam wytrzymać jak tyle roboty przede mną, i to takiej fajnej
A mój M mówi, żeby hortensję związać to może się zabliźni? Może?
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
abiko 14:14, 09 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Ja też polecam Marikena.. naprawdę się sprawdzi. I jak to mawia moja znajoma, mało kto ma to szczęśliwe drzewko. U siebie muszę jeszcze posadzić zwykłego tak jak ma Danusia.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mixtoorka 15:23, 16 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Kasiu, pożyczam i też kopiuję ku pamięci:
Od Lindsay sobie kopiuję

ABC uprawy jeżówek

Kochane moje, nauki w sprawie jezówek pobrałam u pani, która zawodowo zajmuje się uprawa jeżówek. To mi o nich powiedziała i dziele się z Wami ta wiedzą

1. Nie wolno sadzić głebko, sadzimy płytko żeby miały siłę przy wschodzeniu.
2. Korzenie nie moga stać w wodzie, wrażliwe sa na choroby grzybowe
3. Wiosną, wczesną wiosna usuwamy wszystkie zaschnięte części rosliny, zwłaszcza badyle po łodygach. W nich najszybciej rozwijaja się choroby grzybowe. Jak jezówka ładnie wychodzi wiosną i nagle pada to jest sprawka choroby grzybowej spowodowanej złym czyszczeniem rośliny
4. Trzeba te odmianowe dzielić co trzy lata bo się wyradzaja i zanikają. Nie bac się dziewczynki, ja dzieliłam i maja się dobrze.
5. Dzielimy wiosną


Urwij / utnij młode gałązki- od kępy na dole, albo rozgałęzienie z pędu. U niektórych też pęd kwiatowy się nada , tylko zetnij pączek. I do wody na dwa tygodnie, a potem do doniczki i trzymaj w wilgoci. Jak puszcza nowe listki, zmniejsz podlewanie. Jak da Ci się urwać z piętką z rosliny to od razu do ziemi. Ziemię daj neturalną jak do warzyw- źle znoszą kwaśną. Najlepiej idzie mnożenie wiosną az do lipca, późnym latem i jesienią ciut gorzej.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies