Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pan Maluśkiewicz

Pokaż wątki Pokaż posty

Pan Maluśkiewicz

Mixtoorka 08:57, 22 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Tak, tak. Już mnie sama ta myśl denerwuje Musi być Mariken, będę szukać aż znajdę
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Jana 23:05, 22 wrz 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Mixtoorka napisał(a)
Tak, tak. Już mnie sama ta myśl denerwuje Musi być Mariken, będę szukać aż znajdę
no właśnie, czasem warto poczekać będziesz jeszcze zadowolona z decyzji
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Mixtoorka 14:46, 28 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Poszukiwania Marikena trwają.....i trwają ..

Ale za to dziś przywieźli ziemię, a ja siedzę w pracy i odliczam czas do końca... wytrzymać już nie mogę ... będziemy dziś wysadzać moje biedne roślinki, które tak dzielnie przetrwały tyle czasu w donicach. Przetrwały upały, wakacje, suszę, zapomnienie i nawet sufrinie atakujące doniczką

Czy przetrwają do wiosny? Okaże się
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
kasia_w 14:49, 28 wrz 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Uprzyj się na marikena i nie odpuszczaj. Może w necie? Sprawdzałaś w krotonie? Nie znam tego sklepu, ale wiem że niektórzy kupują. Jak szukałam ambrowca slender to tam mieli.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Mixtoorka 15:09, 28 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
W Krotonie mają szczepionego na 120cm. Pani z naszej lokalnej szkółki w weekend ma być u jakiś producentów i popytać o takiego wysokiego jak szukam, jak się nie uda to kupię takiego szczepionego na 120.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
ewa004 15:50, 28 wrz 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Hej wiesz że ja dopiero teraz zauważyłam że Ty z Wałcza jesteś
Mamy do siebie jakieś 30 km
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 15:57, 28 wrz 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Ja tez polowałam na Marikena ,ale ceny niestety mnie przeraziły.
W Pile w szkółce były ...może metrowe po 60 zł i to nawet nie wyprowadzone
A jak z córcia jeżdżę do Człuchowa do dentysty to tam jest taka szkółka w której stały
Jak zobaczyłam je z drogi to aż mi sie oczy zaswieciły ,ale jak zobaczyłam cenę to szybko zgasły
Pogłaskałam go tylko i już się z niego leczę .
Kosztował taki wysoki może z 1,40 .....280 zł
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
malkul 19:12, 28 wrz 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Mixtoorka napisał(a)
Kasiu, pożyczam i też kopiuję ku pamięci:
Od Lindsay sobie kopiuję

ABC uprawy jeżówek

Kochane moje, nauki w sprawie jezówek pobrałam u pani, która zawodowo zajmuje się uprawa jeżówek. To mi o nich powiedziała i dziele się z Wami ta wiedzą

1. Nie wolno sadzić głebko, sadzimy płytko żeby miały siłę przy wschodzeniu.
2. Korzenie nie moga stać w wodzie, wrażliwe sa na choroby grzybowe
3. Wiosną, wczesną wiosna usuwamy wszystkie zaschnięte części rosliny, zwłaszcza badyle po łodygach. W nich najszybciej rozwijaja się choroby grzybowe. Jak jezówka ładnie wychodzi wiosną i nagle pada to jest sprawka choroby grzybowej spowodowanej złym czyszczeniem rośliny
4. Trzeba te odmianowe dzielić co trzy lata bo się wyradzaja i zanikają. Nie bac się dziewczynki, ja dzieliłam i maja się dobrze.
5. Dzielimy wiosną


Urwij / utnij młode gałązki- od kępy na dole, albo rozgałęzienie z pędu. U niektórych też pęd kwiatowy się nada , tylko zetnij pączek. I do wody na dwa tygodnie, a potem do doniczki i trzymaj w wilgoci. Jak puszcza nowe listki, zmniejsz podlewanie. Jak da Ci się urwać z piętką z rosliny to od razu do ziemi. Ziemię daj neturalną jak do warzyw- źle znoszą kwaśną. Najlepiej idzie mnożenie wiosną az do lipca, późnym latem i jesienią ciut gorzej.


wykułam
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
MirellaB 20:03, 28 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Hej hej Działasz coś nowego w ogrodzie? Co dalej z tymi słupami? Cebulowe sadzisz?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 08:57, 29 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Dziś zrobię zdjęcia, obiecuję bo nie mam dziś żadnych zajęć pozalekcyjnych Ale za to mąż ma dziś służbę i więc sama będę porządkować warzywnik. Nie dam rady bez M wysadzać krzewów bo zrobię to krzywo i tak trzeba będzie poprawiać. W środę M jedzie do Bydgoszczy do teściowej, czyli dopiero czwartek...

Ta lekcja cierpliwości mnie wykończy...

Cebulowe też będę sadzić i dosadzać. Ja mam cebulowy przedogródek. Ale najpierw muszę ogarnąć krzaczki.

Słupy i legary stoją, spawa się konstrukcja na schody i teraz tylko czekać aż stolarze zamontują dechy i jak wspominałam wyżej "Ta lekcja cierpliwości mnie wykończy..."
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies