Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Basilikum 17:45, 15 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Pszczelarnia napisał(a)



Można wyruszać na podbój świata!


szczegolnie, ze bagaznik pojemny

az mnie juz kreci by gdzies pojechac. Tak sobie po cichu planuje do Kreßa sie wybrac na Schneeglöckchenwoche 22 lutego sie zaczyna.
Wiesz, ze on ma 300 roznych odmian przebisniegow?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Waclaw 18:15, 15 sty 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


Dziewczyny, no teraz to już naprawdę nie możecie się oprzeć
Ja się wybiorę pewnie za dwa lub trzy lata.


I ja mam w planie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Rench 18:28, 15 sty 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Anda napisał(a)


)
Tez nie wiedziałam, że nornice je żrą. A to nie było tak, że nie lubią koron cesarskich?
Ta roślina to wilczomlecz, ale nie wiem, w jakiej odmianie.


Właśnie korony mają niby odstraszać i dlatego kupiłam kilka w ostatnim sezonie.
Jakie zaskoczenie,kiedy odkryłam,że to własnie korony mi coś podgryza. Cała rabata tulipanów nie ruszona,a jedna jedyna korona na rabacie, podgryziona, przy samej ziemi.
Kiedy już jedną sponiewierało,przeniosło się na inną rabatę z koronami.
Faktycznie specyficzny zapach,ale jakieś zwierzątko gustuje w tym smaku
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
antracyt 18:49, 15 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Anda napisał(a)


I co? Jak moja subiektywna wypowiedź wpłynęła na odbiór ogrodu na zdjęciach?

Moim zdaniem na zdjęciach widać, że ogród nie przypadł Ci do gustu
Tak się też zastanawiam nad stwierdzeniem, że ogród projektanta/projektantki to takie poletko do eksperymentów. No niby tak, ale myślę, że większość prywatnych ogrodów projektantów pełni taką funkcję, tylko dlaczego na widok niektórych mówimy "ale cudo", a niektóre oceniamy tak jak ten. Nie pamiętam ile lat ma "Moja Anglia", to chyba też dość młody ogród, ale jego odbiór jest jednak zupełnie inny.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basilikum 19:10, 15 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
o tak tez to chcialam pisac, ze Danusia tez Projektantka a patzcie jakie jest Ogrodowisko (bo taka jest nazwa ogrodu?) tylko Danusia jest przez duze "P" Projektantka
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
antracyt 20:27, 15 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Nie chodziło mi o to, żeby oceniać właścicielkę tego ogrodu jako projektantkę przez wielkie czy małe p, nie analizowałam jej realizacji zawodowych, tylko to ciekawe, że jej ogród jest jak na razie mało przyciagającą wzrok wizytówką.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basilikum 21:06, 15 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Zuzanno ja nie oceniam tej pani, na podstawie kilku zdjeci trudno to zrobic, nie znam jej zupelnie. O projektantce przez duze "P" napisalam o Danusi.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 09:09, 16 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Pszczelarnia napisał(a)
Ando, jaka ciekawa dyskusja tutaj. Może ogród tej projektantki to takie szerokie portfolio dla każdego, stąd ta niespójność w koncepcji przestrzennej.

My, tutaj na Forum, chyba jesteśmy bardzo wrażliwi, krytyczni i wysublimowani ogrodowo. Wykształceni przez książki, podróże, dostęp do zdjęć, projektów i artykułów, doświadczeni w bojach ogrodniczych i zmagamy się z materią na co dzień. Zaprawieni w dyskusjach, mamy wyraziste poglądy. I tak odbieramy ogrodowe przestrzenie - krytycznie. Odbiór krytyczny nie jest (może jest?) odbiorem negatywnym, choć słowo krytyka nie brzmi dobrze.

Zauważyłam też, że na naszym Forum często zwraca się uwagę na koncepcję zagospodarowania przestrzeni (co bardzo lubię), strukturę, podziały, funkcje a nie tylko na roślinki i całą otoczkę nieożywioną.

Mnie tylko zszokowało: solidny dobór materiałów (granit, cegła) ale brak przystawalności tego wszystkiego. I jednak brak układów przestrzennych. Ale co zauważyłam, ten "Grubdsteuck" dość duży jak na niemieckie warunki miejskie, można poszaleć.

Bardzo dziękuję za pokazanie zdjęć i dyskusję.









Pamiętasz, kiedyś pisałam o niefotogenicznych ogrodach? Jednak niefotogeniczne są chyba tylko wtedy, gdy brak w nich harmonii.

I myślę, że jest tak, jak napisałaś. Jesteśmy tu na O bardziej wrażliwi i wyżej stawiamy poprzeczkę co do kompozycji ogrodów. Krytyka również jest subiektywna. Poprzez to oczytanie i głębokie drążenie tematów ogrodowych oczekiwania są większe. W moim przypadku zwłaszcza do ogrodów otwierających wrota dla maniaków ogrodowych. I tak, koncepcja zagospodarowania przestrzeni jest jednym z bardzo ważnych elementów. Choć ja osobiście odbieram ogrody jakoś bardziej emocjonalnie, z brzucha W tym wypadku jednak nie byłam odosobniona i cała nasza wycieczka była rozczarowana.

"Mnie tylko zszokowało: solidny dobór materiałów (granit, cegła) ale brak przystawalności tego wszystkiego. I jednak brak układów przestrzennych. Ale co zauważyłam, ten "Grubdsteuck" dość duży jak na niemieckie warunki miejskie, można poszaleć."

Nie chcę właściwie tak uogólniać, ale tutaj często tak jest. Wiele osób nie przywiązuje wagi do przystawalności. To właśnie odróżnia ogrody niemieckie od holenderskich, oczywiście w dużym uogólnieniu. Zresztą nie tylko ogrody. Również architekturę i wiele innych rzeczy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:15, 16 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Basilikum napisał(a)

szczegolnie, ze bagaznik pojemny

az mnie juz kreci by gdzies pojechac. Tak sobie po cichu planuje do Kreßa sie wybrac na Schneeglöckchenwoche 22 lutego sie zaczyna.
Wiesz, ze on ma 300 roznych odmian przebisniegow?


Ciekawa jestem, czy się skusisz i pojedziesz

U nas też są targi przebiśniegów
http://www.schneegloeckchentage-knechtsteden.de/

Ja sobie chyba znad rzeki po prostu jakieś przyniosę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:16, 16 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Waclaw napisał(a)


I ja mam w planie


Super, rób ładne zdjęcia proszę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies