Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

antracyt 12:48, 19 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
A jeże i inne zwierzaki nie zjedzą potem takiego ślimaka (po uczcie granulkowej)?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Szymka 14:03, 19 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Basilikum napisał(a)

mysle, ze dobrym pomyslem, jest zrobienie takich puszeknp. z kubeczkow po margarynie albo jogurcie. Na samym dole wyciac takie drzwiczki - mozna 2-4, przez ktore slimak moze wejsc, najesc sie i wyjsc. Te otwory sa dla jezy i innych zwierzat za male wiec nie wleza. Ja wczesniej czesto stowalam tametode ze skutkiem.


Nie chodzi o to,że jeże zjedzą trutkę ale o to,że zjedzą zatrute ślimaki i w męczarniach padną.
Chyba żeby zrobić pojemnik z takim wykończeniem, o którym była mowa wcześniej. Z kołnierzem pod kątem 45 stopni ale skierowanym do wewnątrz żeby wlazły i już tam zostały. Ale jaką mamy pewność,że jeż nie przewróci takiego pojemnika...
Lepiej nie stosować tego paskudztwa.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Waclaw 16:55, 19 sty 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


Heidetraum to u nas szlagier. Wszyscy ją chcą i kupują. Jest zdrowa i kwitnie właściwie non stop.
Ja bardzo lubię różę See You in Purple. Też jest bardzo chętnie kupowana. Troszkę wyższa od Heidetraum, ale też bardzo zdrowa i obficie kwitnąca.

Zachęcony Twoją opinią kupiłem 5 szt Heidetraum
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sarenka 10:41, 20 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, mam małe pytanko do Ciebie, zerkniesz do mnie ? Chodzi o róże
____________________
Magda W samym sloncu
daszum 21:34, 23 sty 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ewuś, a ja mam pytanie rododendronowe
Przed Dniem Babci pojawiły się w doniczkach fi 12 cm kwitnące rododendrony po 6,99 zł.
Kusi mnie żeby kupić 10 doniczek, tylko jak to przetrzymać do wiosny?
Czy ten zakup ma teraz sens?
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
sylwia_slomc... 21:43, 23 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
daszum napisał(a)
Ewuś, a ja mam pytanie rododendronowe
Przed Dniem Babci pojawiły się w doniczkach fi 12 cm kwitnące rododendrony po 6,99 zł.
Kusi mnie żeby kupić 10 doniczek, tylko jak to przetrzymać do wiosny?
Czy ten zakup ma teraz sens?

Jeśli dobrze mi się wydaje i to te o których myślę, to nie kupuj bo one w naszym klimacie nie zimują. To rośliny na parapet do mieszkania.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daszum 23:13, 23 sty 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Sylwia, myślałam, że to podpędzone w szklarni normalne rododendrony, które później można posadzić do gruntu.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Napia 17:37, 24 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Dzień dobry, zaglądam po dłuższej nieobecności i od razu dziękuję za możliwość pospacerowania po jesiennym arboretum W Harle
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Alija 19:11, 24 sty 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Również dziękuję za wspaniałą wycieczkę, z przyjemnością pospacerowałam sobie podziwiając piękną roślinność.
Ja też mam problem ze ślimakami, a że boję się o jeże i inne zwierzaki, więc nie stosuję chemii, tylko zbieram, zbieram, zbieram...
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
nicol21 21:28, 24 sty 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Znów się dokształciłam. Tym razem w temacie róż.
No i fajny przekrój przez kilka polskich szkółek z różami .
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies