Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 10:41, 17 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33455
Zapraszam na wycieczkę

https://www.ogrodowisko.pl/watek/11307-arboretum-park-harle-w-bonn-oberkassel

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 23:16, 17 sty 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Wycieczkę odbyłem. Zachwycające miejsce.
Dyskusja na temat ślimaków interesująca.
Pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Mgduska 10:16, 18 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
A wiesz, że ostatnio czytałam (nie pamiętam gdzie), że te duże tygrysie to tak naprawdę nasi sprzymierzeńcy, ponieważ pożerają bardzo dużą ilość mniejszych współbraci i lepiej ich nie tępić w ogrodzie.


Ale weź to toleruj, jak takie obrzydliwe. A prawdę mówiąc nie widziałam żadnego tygrysiego zjadającego mniejszego pobratymca.
Poza tym, to raczej nie jest metoda na pozbycie się jednego szkodnika, przez nasyłanie innego. Gdzieś została zakłócona równowaga, co doprowadziło do nadmiernego wzrostu ilości ślimaków i zastępowanie mniejszego większym raczej tego nie naprawi
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kawa 12:32, 18 sty 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
też czytałam że tygrysie zjadają te brązowe

park oglądnęłam śliczny

Ewunia jakie róże posadzić na tej nowej rabacie? - heidetraum czy jakąś inna
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kordina 00:52, 19 sty 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4743
One są kanibalami, zżerają się wzajemnie. Nieraz widziałam jak martwy otoczony był kilkoma pobratymcami. Jakby nie patrzeć są paskudne i robią wiele szkód ...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gatunek_inwazyjny
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Anda 11:39, 19 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33455
Waclaw napisał(a)
Wycieczkę odbyłem. Zachwycające miejsce.
Dyskusja na temat ślimaków interesująca.
Pozdrawiam


Cieszę się i pozdrawiam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:43, 19 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33455
Kawa napisał(a)
też czytałam że tygrysie zjadają te brązowe

park oglądnęłam śliczny

Ewunia jakie róże posadzić na tej nowej rabacie? - heidetraum czy jakąś inna


Heidetraum to u nas szlagier. Wszyscy ją chcą i kupują. Jest zdrowa i kwitnie właściwie non stop.
Ja bardzo lubię różę See You in Purple. Też jest bardzo chętnie kupowana. Troszkę wyższa od Heidetraum, ale też bardzo zdrowa i obficie kwitnąca.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:43, 19 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33455
Kordina napisał(a)
One są kanibalami, zżerają się wzajemnie. Nieraz widziałam jak martwy otoczony był kilkoma pobratymcami. Jakby nie patrzeć są paskudne i robią wiele szkód ...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gatunek_inwazyjny


No straszne to obrzydliwce niestety.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kawa 12:28, 19 sty 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
śliczna ta róża see you
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Basilikum 12:44, 19 sty 2022


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
SlonecznyOgrod napisał(a)
Czytam o ślimakach i oczy mi się otworzyły... choć u mnie ślimaków nie ma, to tak mi szkoda jeżyka, że będę upominać innych przed tymi preparatami na pozbycie się ślimaków.

mysle, ze dobrym pomyslem, jest zrobienie takich puszeknp. z kubeczkow po margarynie albo jogurcie. Na samym dole wyciac takie drzwiczki - mozna 2-4, przez ktore slimak moze wejsc, najesc sie i wyjsc. Te otwory sa dla jezy i innych zwierzat za male wiec nie wleza. Ja wczesniej czesto stowalam tametode ze skutkiem.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies