Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

Luki 10:12, 19 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Elu bywam tam często, no może nie aż tak często
Por ośliny to się wybieram do Goczałkowic, bardziej opłaca mi się jechać raz i daleko niż 5 razy po bliższych szkółkach.

Jednak wszystko przełożone na po weselu, a tak mi się chce jechać, że nawet opisać tego nie mogę, 1000km w jedną stronę na szczęście nie jestem kierowcą... a miałem mieć w końcu pierwszy w życiu prawdziwy wyjazd na wakacje... miałem
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
gierczusia 17:53, 20 lip 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Luki napisał(a)
Elu bywam tam często, no może nie aż tak często
Por ośliny to się wybieram do Goczałkowic, bardziej opłaca mi się jechać raz i daleko niż 5 razy po bliższych szkółkach.

Jednak wszystko przełożone na po weselu, a tak mi się chce jechać, że nawet opisać tego nie mogę, 1000km w jedną stronę na szczęście nie jestem kierowcą... a miałem mieć w końcu pierwszy w życiu prawdziwy wyjazd na wakacje... miałem


Łukasz ale jo nie wiem , kiedy to wesele..
Więc jak już będziesz wolny " po " weselu to daj znać..bo tak se myślę..że ja po drodze jestem tzn..od Ciebie do Goczałkowic
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
ewsyg 18:06, 20 lip 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Łukasz, zdolniacha z Ciebie. Ładnie Ci to wszystko wyszło. Gratuluję
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Luki 22:29, 29 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Elu ja już wróciłem, ale ostatnio nie mogę się dorwać do samochodu, a z wyjazdu to ja będę zapakowany po dach zapewne, więc to raczej zły pomysł Nic na zapas nie planuje bo ja mogę sobie planować, a sztab ludzi tylko czyha by popsuć mi te plany

Ewo dziękuje, strasznie się napracowałem i przynajmniej mam z tego satysfakcje bo na nic więcej liczyć nie mogę
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:36, 29 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Troszkę zdjęć, chociaż dopóki ramy nie podrosną, mało co jest do pokazywania




Ten cały rozchodnik jest z podzielonych dwóch niewielkich sadzonek z mojego ogrodu, dwie sadzonki na dodatek były bez korzeni


Żywopłocik z cisa wygląda teraz tak



____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:41, 29 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Butterfly Kiesses pięknie się rozrosły w porównaniu do moich, jednak obornik na jesieni dużo zrobił.


Dopiero co sadzone Artemiski budują solidne krzaczki i mają kolejne pąki, Gosiu jeszcze raz ogromne podziękowania


Zdecydowanie muszę dać nóż z kosiarki do profesjonalnego naostrzenia Hortensje w tym roku malutkie.


Kocimiętka idealnie się wpasowała na skarpetę pod buka




____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:50, 29 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Z trawnikiem jest coraz lepiej, troszkę niedokładnie rozsypałem nawóż i mam tępą kosiarkę, ale 80% chwastów wyplewiona, została niewielki fragment do przemarszu na kolanach.




Tutaj rośliny w pierwszym rżedzie bardzo kiepsko rosną, ale głównie z odzysku, więc trzeba do przyszłego sezonu poczekać na efekt


No i nieszczęsne skarpy, w przyszłym tygodniu powinny być skończone i tak się zastanawiam czy pokazywać plany, ćzy już efekt końcowy, chociaż na cuda nie ma co liczyć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
nawigatorka 22:54, 29 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
To te cisy wlasnie kupiles wiosna?
Czytam wlasnie informacje od Ciebie o nich i wyliczylam ze potrzebuje 800 zl...
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:57, 29 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Plany skarpy pamietam
A na czym stanęło z pergola?
A ilości koszenia moj M by Ci pozazdroscil
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Luki 23:08, 29 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Asiu tak to dokładnie te cisy, trudno jednak z nimi doradzić rozstaw, bo już w wielu miejscach czytałęm, a teraz jeszcze Ewa bacowa mi pisała, że po kilku latach rosną jak szalone, więc na zwykły żywopłot teoretycznie mogłyby być sadzone tak co 40-50cm tylko, że nie wszystkie sadzonki przychodzą takie ładne i gęste. Ja niestety jeszcze za 300 potrzebuję

Plany skarpy całkowicie się zmieniły bo siostrze się to nie podobało, chciała bardziej 'przestrzennie' i troszkę więcej roślin niż trzy, więc będzie 7 i ta nieszczęsna choinka.
Pergola najprawdopodobniej zamieni się w niewielkie zadaszenie bez słupów i chyba będzie częściowo stalowe, ale czy to powstanie i kiedy to chyba nawet niebiosa nie wiedzą... gdybym ja poopowiadał co przy tym domu się wyczynia z planowaniem czegokolwiek to nie jedna osoba by posiwiała

Trawnika mam troszkę więcej u siebie i koszę go prawie 2 godziny, ten ze zdjęcia w niecałe 10 minut... sam go zazdroszczę bo od przyszłego roku ja się go nie tykam poza nawożeniem
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies