Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

Pszczelarnia 13:11, 06 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Łukasz, podziwiam. Twoja siostra ma z Tobą dobrze (moja też ma ze mną dobrze ale ja tak nie umiem profesjonalnie jak Ty). Wyszło bardzo spójnie. Choć troszkę się dziwiłam na choinę Jedelloh na skarpce przy zejściu.

Dlaczego cis 'Farmen' - on jest jakiś szczególny?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Luki 17:23, 06 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzenko teraz pozostało opanować burdello na froncie, ale tam też nie wcześniej jak wiosną, miałem nadzieję, że jeszcze coś posadzę jesienią, ale ni ma szans w tym tempie

Ewo dziękuję bardzo

Anula dziękuję, cieszę się, że się podoba bo mnie bardzo ah ta skromność.

Marga wiesz szkoda, że ja nie mam takiej siostry Dziękuję za komplementy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 17:27, 06 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Pszczelarnia napisał(a)
Łukasz, podziwiam. Twoja siostra ma z Tobą dobrze (moja też ma ze mną dobrze ale ja tak nie umiem profesjonalnie jak Ty). Wyszło bardzo spójnie. Choć troszkę się dziwiłam na choinę Jedelloh na skarpce przy zejściu.

Dlaczego cis 'Farmen' - on jest jakiś szczególny?


Oj za dobrze ma czy ja wiem czy prfesjonalnie, staram się robić po kolei i na czysto, dla siebie gdybym robił ogród od nowa wyglądałoby to troszkę inaczej.

Dlaczego choina na skarpie? Chciałem coś iglastego, a choiny bardzo lubię rośnie u mnie od dawna i ma się dobrze to powtórzyłem, a będzie miała za jakiś czas przez połowę dnia cień, więc teoretycznie stanowisko ma dobre do tego kaskadowe ułożenie gałązek już teraz robi fajny efekt.

Dlaczego Farmen? szukałem jakiegoś CIs, który za szybko nie rośnie i puszczony w miarę swobodnie nie będzie krzaczorem, znalazłem w katalogu Zszp taką odmianę, była dostępna to kupiłem, okażę się czy jest czegoś warta
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malkul 18:52, 06 wrz 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Pszczelarnia napisał(a)
Łukasz, podziwiam. Twoja siostra ma z Tobą dobrze ....

Dlaczego cis 'Farmen' - on jest jakiś szczególny?





a ja jej zazdroszczę takiego brata. tez bym chciała

ja mam farmena na skarpecie cisowej pod dereniem
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 18:53, 06 wrz 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Luki napisał(a)

Dlaczego Farmen? szukałem jakiegoś CIs, który za szybko nie rośnie i puszczony w miarę swobodnie nie będzie krzaczorem, znalazłem w katalogu Zszp taką odmianę, była dostępna to kupiłem, okażę się czy jest czegoś warta


warta, mi ją poleciła magnolia i rosnie bardzo dobrze
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Luki 17:44, 19 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu ja na pomoc liczyć w drugą stronę nie mogę i sam się sobie dziwie, ale cóż tak już mam.

Z farmenem się utwierdziłem właśnie u Ciebie, a to w ten sam dzień przecież było
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 17:56, 19 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wymyśliłem ogrodzenie, zrobiłem dokładny projekt, zamówiłem co trzeba było i załatwiłem po taniemu stal. Dałem wymurujcie.
Jaki ja głupiutki jestem zostałem z murowaniem sam, a że robiłem to pierwszy raz to troszkę to trwało, ale skończyłem w zeszłym tygodniu i normalnie wyszło mi z dokładnością do 2mm Chociaż po jednym dniu nocki nie przespałem

Kilka zdjęć z ogrodu
Variegatus zachwyca


____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 18:01, 19 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Artemis wypuścił długie baty i średnio to wygląda, chyba będę takie skracał.



Średnio te róże tutaj wyglądają, ale w przyszłym roku będzie lepiej

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
anna_t 20:03, 19 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Łukasz pielić też będziesz za siostre?
u mnie Artemis tez takie pędy puściła, ale zakwitła na końcach to szkoda mi bylo ciąć
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Luki 20:22, 19 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu bez przesady taki dobry nie jestem fakt jak sobie chodzę i oglądam to skubnę coś z przyzwyczajenia. Wiesz w tym roku o wszystko jeszcze dbam i doglądam bo kilka roślin było trzeba ratować, sprawdzam czy nawadnianie odpowiednio działa, obcinam co trzeba, ale od razu z prezentacją jak co trzeba robić.
W sumie tak wyszło, że ogród jest strasznie mało pracochłonny. Podlewa się samo, wyplewione przed sadzeniem było dokładnie to teraz tylko mniszek, który nawiało od sąsiada jest uciążliwy.
Na wiosnę jeszcze obsadzę przedogródek, ale tam niewielkie 3 rabatki to w dwa dni zrobię, plus wyjad po rośliny, ale to akurat uwielbiam

Artemis też zakwitła na każdym długim pędzie bukietem kwiatów, ale jako całośc średnio to wygląda.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies