Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

nawigatorka 21:10, 19 wrz 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
U mnie Artemis dopiero po trzech latach gdy osiągnęła docelowe rozmiary (mam nadzieję) przestala baty wypuszczać.
Ja cielam je ostro odcinając nie raz 80 cm by nadać jej krztalt półokrągły.nawet po pierwszym kwitnieniu. Nigdy jej to nie zaszkodziło.

Za murowanie podziwiam.
Pamiętam jak M pierwszy raz się za to wzial. I uczył się na naszych murach oporowych.i pamiętam jak cieszyłam się układając krawężniki pod pergole ze wszystko jest równolegle a błąd wynosił 5 mm
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anna_t 21:15, 19 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ja sobie ze skrzypem nie mogę poradzić :/ zamieniłabym się na Twoj mniszek

z jednej strony fajnie bo na gnojówke mam ale z drugiej to korci mnie roundap zastosować i mieć z głowy
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
UlaB 21:27, 19 wrz 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
anna_t napisał(a)
ja sobie ze skrzypem nie mogę poradzić :/ zamieniłabym się na Twoj mniszek

z jednej strony fajnie bo na gnojówke mam ale z drugiej to korci mnie roundap zastosować i mieć z głowy


Ania, Roundup to nie - Bofix bierze skrzyp. To mniejsze zło o ile wiem. My siegnęliśmy w akcie desperacji - skrzyp nas zarastał totalnie. W zależności od sąsiedztwa można pryskac roztworem na pędy albo bardziej pracochłonnie ale bezpieczniej - pędzelkiem każdy pęd. U nas była to ta druga wersja.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Luki 21:43, 19 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Asiu ja drastycznego cięcia się nie boję i wiosną konkretnie ją ogolę... po co ja tak dobrze przygotowałem podłoże pod nie ale niech rosną bo piękne, a hortensje też będą z czasem dużo wyższe, a gdy artemis drugi raz zakwitnie vanilki powinny już być lekko różowe, przynajmniej z moich obserwacji forumowych tak wynikło.

Ogrodzenie ma 150cm i mimo podestu naszarpałem się przy ostatnich rzędach bo ja to cherlawa chłopina jednak jestem. Teraz mam dostęp do plotera CNC z panikiem tlenowym lub plazmowym i już sam nie wiem do czego to wykorzystać, chyba stanie na blasze z wyciętą nazwą ulicy i numerem domu.

Aniu skrzypu też troszkę miałem w miejscu na trawnik i na skarpie. W trawniku wykopywał pryskałem octem kilka razy i odrastał, olałem temat, posiałem trawnik, koszony nawożony i skrzyp chyba się wytracił, na skarpie hoduję większy by dokładnie wykopać

Ula dobrze wiedzieć, może się przydać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
nawigatorka 21:45, 19 wrz 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A co ten Ploter tnie? Czarna stal czy jeszcze cos? Ja zamówiła coś wyciananego w tym tygodniu ale w aluminium więc cięte woda.
A zlecenia będziesz też
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 21:47, 19 wrz 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Alebpokazesz ten numer co?
Ja mam taki numer 3d na ogrodzeniu wielki na 1,5 metra a i tak czasem niektórzy go nie widza
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Luki 22:26, 19 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Asiu tnie jeszcze kwasówke, a co jeszcze to musiałbym dopytać bo tylko o dwa materiały pytałem. Rama bram i furtek będzie w czarnym macie, blacha na słupkach też i tak myślę by 'napis' zrobić ze zwykłej czarnej blach i pomalować na czarny mat by nie wprowadzać zbędnej ilości materiałów. Biały tynk, deski kolor mniej więcej orzech i czarny mat na stali, nierdzewka to chyba byłoby za dużo.
Pomijam, że mam zagwozdkę z drewnem czy świerk czy modrzew bo różne opinie czytałem, nad montażem dech też się zastanawiam, ale jeszcze mam trochę czasu bo bramy w środę będę z tatą spawać, a później kolejne etapy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pszczelarnia 23:16, 19 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Modrzew Łukaszu, modrzew. Choć ma kolor sam w sobie pomarańczowy po latach.

Świerk jest za rzadki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:22, 19 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Luki napisał(a)
Aniu bez przesady taki dobry nie jestem fakt jak sobie chodzę i oglądam to skubnę coś z przyzwyczajenia. Wiesz w tym roku o wszystko jeszcze dbam i doglądam bo kilka roślin było trzeba ratować, sprawdzam czy nawadnianie odpowiednio działa, obcinam co trzeba, ale od razu z prezentacją jak co trzeba robić.
W sumie tak wyszło, że ogród jest strasznie mało pracochłonny. Podlewa się samo, wyplewione przed sadzeniem było dokładnie to teraz tylko mniszek, który nawiało od sąsiada jest uciążliwy.
Na wiosnę jeszcze obsadzę przedogródek, ale tam niewielkie 3 rabatki to w dwa dni zrobię, plus wyjad po rośliny, ale to akurat uwielbiam

Artemis też zakwitła na każdym długim pędzie bukietem kwiatów, ale jako całośc średnio to wygląda.


Łukasz, . Podziwiam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
siakowa 07:49, 20 wrz 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
modrzew nie wigina się jest twardszy, panele na płotku będą stabilniejsze i na lata. ale modrzew europejski bardzo płacze! jak to pd bardzo słoneczne to może bardzo puszczać żywice.
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies