Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 19:33, 10 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jana napisał(a)
Agnieszka przecież Tobie niewiele brakuje do tych pinów no ja nie widzę różnicy, gdyby nie było u Ciebie inspiracji to bym tu nie zaglądała ja też się ścigam z czasem a jeszcze brzydko, kiedy to wysiać?


Jana, ja tam widzę zdecydowane różnice , ale dobre słowo zawsze w cenie , ale żeby nie było łypnęłam dzisiaj oczkiem ile by tam jeszcze można tego trawnika zabrać, a nie mam za dużo.



W nocy nie spałam, dopiero po 3 się położyłam, bo wiatrzysko nie dało.Wstałam wcześnie nawet i zdążyłam jeszcze z dwie godzinki podziałać zanim inne dzisiejsze przyjemności mnie do domu zagoniły. Zresztą i tak zaczęło zaraz lać.
Także wsadziłam swoje ciemierniki, zakupione w LM, a jeszcze jeden na mnie czeka, żeby go kupić. Posadziłam z kapersów swoje jeżówki Vintage Wine pod grujecznikiem. Posprzątałam nieco po przedwczorajszym cięciu przez Maćka wykaszarką traw oraz zajęłam się kancikiem wzdłuż hortensjowej.
Jutro wysiewam pomidory. Wcześniej w tym roku, bo to będzie mój pierwszy raz z foliakiem.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Jana 19:58, 10 mar 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
u mnie halny w nocy a w dzień deszczowo....chciałam podziałać dzisiaj w ogrodzie ale aura mnie przegoniła, a wczoraj w pracy, zazdroszczę działań w ogrodzie ja mam dwa ciemierniki ale jeden nigdy nie zakwitł a jeden dopiero pierwszym kwiatkiem, szkoda, że nie ma u mnie LM....pomidorki już wysiałam ale do gruntu jeszcze nic, w tym roku muszę dopiero nowy warzywnik zrobić z uwagi na zmianę lokalizacji, a czas goni....mnie się Twój ogród bardzo podoba bo też lubię takie klimaty
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
eVka 20:00, 10 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pięknie popracowalaś i fajne plany masz. Całkowicie zapomniałam o kancikach trawnikowych. Uff roboty sporo na wiosnę Ciemiernik z LM jest boski, chyba pojadę dokupić
____________________
Wendy79 20:29, 10 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jana napisał(a)
u mnie halny w nocy a w dzień deszczowo....chciałam podziałać dzisiaj w ogrodzie ale aura mnie przegoniła, a wczoraj w pracy, zazdroszczę działań w ogrodzie ja mam dwa ciemierniki ale jeden nigdy nie zakwitł a jeden dopiero pierwszym kwiatkiem, szkoda, że nie ma u mnie LM....pomidorki już wysiałam ale do gruntu jeszcze nic, w tym roku muszę dopiero nowy warzywnik zrobić z uwagi na zmianę lokalizacji, a czas goni....mnie się Twój ogród bardzo podoba bo też lubię takie klimaty


Pogoda nie rozpieszczała w tym tygodniu, a tu jeszcze straszą, że i dzisiaj ma wiać i od czwartku znowu. Ja się staram coś tam porobić po troszku, po pracy, a teraz w tym tygodniu przed pracą. Tylko ulewa i ziąb są w stanie mnie przegonić.
Z warzywnikiem masz jeszcze czas na spokojnie do kwietnia na przemyślenia. Monty Don pisał ostatnio, że dla niego kwiecień to najlepszy moment na rozpoczęcie siania, bo ziemia już ogrzana. Zresztą to nie rabaty ozdobne, w tym sezonie można tak, w kolejnym inaczej. Ja też decyzji o zmianach nie mogę jakoś jednoznacznie podjąć.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 20:35, 10 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)
Pięknie popracowalaś i fajne plany masz. Całkowicie zapomniałam o kancikach trawnikowych. Uff roboty sporo na wiosnę Ciemiernik z LM jest boski, chyba pojadę dokupić


Wróciłam wieczorem ze spotkania z Wrocławia i stwierdziłam, że dnia nie zmarnowałam, bo i w ogrodzie coś zdążyłam zrobić



Chciałabym w tym tygodniu, do niedziel:
1. skończyć wycinać byliny na różance i białej rabacie,
2. sypnąć obornikiem na wszystkie bylinówki, wzruszyć ziemię, a tam, gdzie trzeba wyplewić,
3. nawieź hortensje i wyplewić hortensjową.
Byłoby miło

Edit. zapomniałan, że jeszcze...
4.przyciąć powojniki.
5. oprysk na cisy z mikstury Toszki zrobić

Mam jaśmin. Jak się tnie to pnącze? Wie ktoś?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 21:43, 10 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Wendy79 napisał(a)




Mam jaśmin. Jak się tnie to pnącze? Wie ktoś?


Plany zacne. Oby aura nie była im wbrew.
Jaśminy i jaśminowce tnie się zaraz po kwitnieniu.

tu masz więcej informacji
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 11:06, 11 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zimno na dworze, to kilka zdjęć ze świata siewek. Dzisiaj wysiałam pomidory i (ponieważ nie mogę się doczekać skrzyń) bób.










____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 11:14, 11 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ale doniczek, moja mamusia też tak szaleje z pomidorkam i innymi nasionkami
____________________
mikina34 14:18, 11 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Aga, na wierzchu to wermikulit czy co? To jakoś specjalnie działa na ziemię?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Wendy79 22:28, 11 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)
Ale doniczek, moja mamusia też tak szaleje z pomidorkam i innymi nasionkami


W tym roku 27 odmian pomidorów. Nie wysiałam kilka paczek
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies