Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 16:12, 07 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


Aga to coś podobnie do mnie - tylko to co zjemy na bieżąco lub zamrozimy.
W tym roku nowością będzie dla mnie dynia - odmiana konkretna bo Muscade de Provence. Wiosną koleżanka znalazła ją w garażu i przyniosła połowę.

Jak zobaczyłam obłędny pomarańczowy, mięsisty środek, do tego doleciał do mnie fenomenalny melonowy zapach to zjadłam dynię na surowo. Dlatego zrobiłam jej miejsce i już wypuszcza w doniczkach, czeka na miejsce docelowe


Wysiałam w tym roku trzy odmiany dyni: Hokkaido, Butternut i dynię z wymiany, którą nazwałyśmy na nasze cele rozpoznawcze "zielona żabka" Te dwie pierwsze mam sprawdzone, więc biorę w ciemno. Lunga di Napoli, którą miałam w ubiegłym roku nie bardzo mi podeszła smakowo.
Wysiałam też w tym roku pierwszy raz arbuza. Melony się udawały, ciekawe jak tym razem pójdzie.


U mnie dzisiaj dostałam alert pogodowy o przymrozkach, więc będę biegać w warzywnym z agro.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 16:28, 07 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Aga liczę, że to co w warzywniku wszystko przetrwa
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 21:58, 07 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)
Aga liczę, że to co w warzywniku wszystko przetrwa


Nie wiem czy wszystko. Przykryłam truskawki, bo kwitną i rabaty z buraczkami. Reszta musi sobie poradzić. Znicze w foliaku już kolejną noc się palą. Może już ostatnia noc taka. Na to liczę.

Jutro może w końcu obsadzę i obsieję rabatę na kwiaty cięte. Trochę jestem spóźniona, ale skrzynia dopiero dzisiaj stanęła na swoim miejscu.

Co ma być, to będzie.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 23:47, 07 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


Maciek tez chciał robić sam, ale wtedy to bym go na pewno nie miała w tym sezonie

Czy przejadaliśmy? Nie, są takie warzywa, których przejeść się nie da np. cukinia
Rozważałam w ubiegłym roku zmniejszenie ilości warzyw, ale jakoś nie potrafię tego zrobić. Postawiłam na ułatwienie sobie pielęgnacji ogrodu warzywnego. Przechodzimy też coraz bardziej na kuchnię wegetariańską a nawet wegańską. Uczymy się nowej kuchni i nowych smaków. Stawiam na warzywa, których używamy dużo i które lubimy zawekowane lub nadają się do mrożenia, jak ogórki, pomidory, buraki, zielony groszek, dynia (chociaż ta potrafi przetrwać w naszej przykuchennej spiżarni całą zimę). Ubolewam, że nie potrafię dochować się własnej kapusty, bo uwielbiam kiszoną, a o dobrą czasami ciężko... Ale cóż, zawsze jakieś wyzwanie przede mną. Nadmiarem dzielę się z roślinożernymi znajomymi, którzy doceniają każde własnoręcznie, ekologicznie wyhodowane warzywo.

Szczerze zazdroszczę takiej miłości do warzyw. My jesteśmy klucho-mięsożerni tylko z dodatkiem warzyw. Przydałoby się zmienić menu na bardziej warzywne.
____________________
Wendy79 09:56, 12 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Deszczowa niedziela. Szans na prace ogrodowe raczej nie ma. Leje. Kilka szybkich zdjęć rabat bylinowych z okien tarasu.


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:00, 12 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203

Rabaty bylinowe zagęszczają się. Chyba nie zdążę już odchwaścić, bo po tych opadach wszystko jeszcze bardziej bujnie.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 10:09, 12 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Agnieszka ale bylinowo zielono u Ciebie Angielski ogród, jak od Monty Dona. Cudnie
U nas też leje. Nadrabiam forum i czytam gazety ogrodowe.
Miłej niedzieli!
____________________
Wendy79 10:23, 12 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)
Agnieszka ale bylinowo zielono u Ciebie Angielski ogród, jak od Monty Dona. Cudnie
U nas też leje. Nadrabiam forum i czytam gazety ogrodowe.
Miłej niedzieli!


Bylinaria I ja macham deszczowo spod Oleśnicy Miłej niedzieli


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 10:24, 12 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


Bylinaria I ja macham deszczowo spod Oleśnicy Miłej niedzieli



O mamo ale cudnie. Do Ciebie też się wpraszam na wizytację!
____________________
Wendy79 10:25, 12 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Rabata peoniowa. Maj 2018 - zakładanie i teraz, rok później



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies