Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Misia 18:52, 20 kwi 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Pięknie u Ciebie bardzo się rozrosło wszystko, cudowne widoki... widać że dużo pracy i serca wkładacie w ogród zazdroszczę, pozytywnie oczywiście
____________________
Misia - Między brzozami
Gardener27 12:02, 22 kwi 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Fajne te belki na obwódkach, masywne, posłużą długo.

Plantacją ziemniaków bardzo się nie martw, u mnie podobnie bywało z sąsiedztwem a pomidory pod folią zawsze się udawały.

Dyniowate siejesz wprost do gruntu czy robisz wcześniej rozsady ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Wendy79 21:41, 22 kwi 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gardener27 napisał(a)

Fajne te belki na obwódkach, masywne, posłużą długo.

Plantacją ziemniaków bardzo się nie martw, u mnie podobnie bywało z sąsiedztwem a pomidory pod folią zawsze się udawały.

Dyniowate siejesz wprost do gruntu czy robisz wcześniej rozsady ?


Jestem na etapie martwienia się, że znowu nie wyrabiam Na razie kwestię pomidorów odstawiłam na bok, chociaż chcę je już posadzić w pierwszm tygodniu maja.

Z dyniowatymi różnie. W tym roku pójdą prosto do gruntu, w ubiegłym robiłam rozsady. Widzę, że w kompoście kiełkują już jakieś, więc ziemia wystarczająco ciepła zdaje się. Jutro wysiewam ogórki i fasolkę szparagową.

Nadal brakuje mi kilku skrzyń, więc wczesne kapustne rozdzieliłam pomiędzy skrzynie dla ogórków i sałat. M. się śmieje, że pewnie na forum narzekam na wykonawcę
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 17:05, 04 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pozdrowienia z ogrodu warzywnego. Własnie mi ładnie podlewa wysiane dzisiaj cukinie, kabaczki i dynie.





Pan Groszek dostał już podpory.





Skoro pada, to zamówiłam sobie dwadzieścia nowych sadzonek malin jesiennych: Polana, Polka, Polesie.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 17:21, 04 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ale masz warzywnik, fajna perspektywa, wygląda prawie jak gospodarstwo warzywne
Agnieszka, moi rodzice chcą kupić tunel foliowy na pomidory. Masz jakieś niedrogie sprawdzone ?
Jak mieliśmy szklarnie nie było problemu a teraz nie ma czym przykryć pomidorów.
____________________
Wendy79 18:13, 04 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)

Agnieszka, moi rodzice chcą kupić tunel foliowy na pomidory. Masz jakieś niedrogie sprawdzone ?
Jak mieliśmy szklarnie nie było problemu a teraz nie ma czym przykryć pomidorów.


Ewuś nie pomogę, bo sama mam tunel pierwszy rok i jestem ciekawa czy podoła wszelkim przeciwnościom pogodowym. Ja swój kupowałam przez All. w Czarny Piątek, więc cena za tak duży była fajna.

Jak tam plewię, to mam wrażenie, że to faktycznie gospodarstwo warzywne, ale dążymy do ułatwienia sobie życia. Może jutro staną cztery ostatnie skrzynie ( na razie się głowię co zrobić z miejscem, gdzie mam truskawki) i przyjdzie pora na obrzeża i ścieżki.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
la_estrellita 08:34, 05 maj 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Mówisz, że dynie można już siać? U mnie dziś był przymrozek, nie zaszkodzi im?
____________________
Agnieszka Gutlandia
Wendy79 08:50, 05 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
la_estrellita napisał(a)
Mówisz, że dynie można już siać? U mnie dziś był przymrozek, nie zaszkodzi im?


Gdyby wyszły z ziemi, to tak, ale u mnie nawet ogórki jeszcze się nie wychyliły, które wysiewałam ponad tydzień temu. Poza tym można przykryć wiosenną włókniną, żeby miały cieplej.
Ja dzisiaj foliak ogrzewałam zniczami. Mam nadzieję, że pomidory przeżyły. Jestem też ciekawa jak z buraczkami, bo o nich zapomniałam. Najwyżej będę siać jeszcze raz.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AnnaCh 13:57, 05 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Warzywnik pierwsza klasa
Super pomysł na podpory groszku
____________________
Ania - Malutki pod lasem
mira 20:59, 05 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
cudowne te pozdrowienia - kocham takie
groszek masz ogromny - ja wysiewałam drugi raz i kiepsko rośnie - jaki wysiałaś może sprawa odmiany albo ziemi
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies