Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Gardener27 15:16, 12 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Warzywnik obłędny z tymi skrzyniami, ogromny, uporządkowany, miodziooo
Bez względy na to czym będziesz wysypywać ścieżki szmata to konieczność, chwastów będzie mniej a przez to więcej czasu dla Ciebie.

O Tych cudniastych rabatach bylinowych to nawet nic nie wspomnę, sama ilość tego już ścina z nóg.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Wendy79 17:33, 12 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Szukam brunnery o biało-zielonych liściach lub zielonych, ale kwitnącej na biało. Czy ktoś ma dużo i chciałby się podzielić nadmiarem?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 18:01, 12 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


A dziękuję Muszę się przyznać, że i we mnie odnawia się miłość do niego.


Wiedziałam, że tak będzie - istota uporządkowana, choćby i miała chaos myśli w sobie, ceni porządek i lubi się nim otaczać ja doszłam to tego po dłuższym czasie..
Też mam jeszcze miejsca do zrobienia, w tym cieniste, ale najpierw muszę usunąć kilka drzew by śliwa ulena odetchnęła... podziwiam za efekty pracy, Maćkowi szacunek wielki za taki kawał rewelacyjnej roboty !!!
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 11:36, 23 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Mokry i zimny maj w naszym ogrodzie. W sadzie zostawiam cześć na łąkę kwietną, wykaszam tylko ścieżki.







Żywopłot grabowy rośnie w plecach rabat, jak szalony. Dosadzam nowe rośliny na rabatach, a sąsiedzi sadzą mi tulipanowca 30 cm od ogrodzenia . Życie





____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 11:41, 23 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zaczęliśmy też obsadzanie nowej rabaty białej pod domem. Na razie 1/3 posadzona. Deszcz podlewa, a ja czekam na kolejne rośliny.





____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
la_estrellita 09:09, 24 maj 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Pięknie u Ciebie . Wczoraj właśnie myślałam żeby u siebie też taki sad z łąką kwietną założyć .
____________________
Agnieszka Gutlandia
eVka 10:12, 24 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)
Mokry i zimny maj w naszym ogrodzie. W sadzie zostawiam cześć na łąkę kwietną, wykaszam tylko ścieżki.







Żywopłot grabowy rośnie w plecach rabat, jak szalony. Dosadzam nowe rośliny na rabatach, a sąsiedzi sadzą mi tulipanowca 30 cm od ogrodzenia . Życie






Jak pięknie! Agnieszka, powiedz co to za drzewo na 1 i 3 zdjęciu, ma zachwyające liście i pokrój

Jak zaklładałaś łąkę kwietną, marzy mi się taka łączka na nieużytku obok, na działce siostry, bo teraz tyko chwasty tam rosną, które kosimy.
____________________
Wendy79 22:27, 27 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
27 maj - Dzień Pierwszej Truskawki w tym sezonie Była słodziutka i nie kosztowała miliony monet
Rozpoczęliśmy też sezon na obrywanie wilków przy pomidorach. Są pierwsze kwiaty, teraz tylko ściągnąć zapylaczy do namiotu... Ma znowu padać, więc sypnęłam nawozu na trawnik. Z wszystkich wysianych dyniowatych wzeszły tylko dwie odmiany ogórków i jedna cukinia. Reszta? Sama nie wiem. Poczekam jeszcze tydzień.
Stada mrówek atakują podczas wszelkich czynności w ogrodzie, wszędzie czarno od mszycy. Dosiałam buraczki, pożegnałam się ze szpinakiem.

Cały ogród pachnie.











____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:32, 27 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Tyle się mówi o bioróżnorodności. Próbuję z łąką kwietną. Eksperyment. Wykaszam tylko ścieżki w sadzie i przestrzeń roboczą przy domku ogrodnika. Reszta jest w posiadaniu świerszczy i tych kilku dzikich kwiatów, które już tam zamieszkały. Wsiałam trochę jednorocznych, co tam było. Zobaczymy co to się będzie dziać.


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 10:16, 28 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Tyle się mówi o bioróżnorodności. Próbuję z łąką kwietną. Eksperyment. Wykaszam tylko ścieżki w sadzie i przestrzeń roboczą przy domku ogrodnika. Reszta jest w posiadaniu świerszczy i tych kilku dzikich kwiatów, które już tam zamieszkały. Wsiałam trochę jednorocznych, co tam było. Zobaczymy co to się będzie dziać.




Miejsca to Ty masz jeszcze od groma pięknie wszystko rośnie, czekam na więcej zdjęć, bo teraz to mnie szczęka opada
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies