Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 11:26, 11 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
polinka napisał(a)
Haniu, czy ten Toszkowy dopalacz to mikstura mocznikowa czy o czymś innym piszecie?


Tak Polinko, to ten roztwór na bazie mocznika, florovitu i chelatu żelaza.
Na cisach się sprawdza, bo mają grubsze igiełki, ale u choin i żywotników już
nie. Makusia w zeszłym roku miała problem z cisami po tym oprysku, bo oprysk miał za duże kropelki.
Uczciwie trzeba napisać, że jest to zabieg dużego ryzyka i trzeba go wykonywać z dużą precyzją i rozwagą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:29, 11 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
tulucy napisał(a)
Haniu, jakiej wody używasz do przygotowania oprysków? W jednej z receptur mam zapisane, że ma być deszczówka ... Ponieważ nie zanosi się na opady, szukam "zamiennika" - podobno chodzi o odczyn - tak sobie myślę, czy może by się nie nadawała woda demineralizowana (taka jak do żelazka)? Albo jedną z gorszych wód mineralnych sklepowych...


Mam założone na instalacji wodnej 3 filtry. Używam tej z kranu, bo przy tej ilości opadów deszczu przez cały sezon nie zebrałabym wystarczającej ilości deszczówki. Ortodoksem nie jestem. Dopuszczam pewne odstępstwa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:30, 11 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Haniu, bardzo dziękuję, Twoje dają nadzieję, że jednak kształt stożka da się z nich wyprowadzić No to rozmyślam


Będziemy się wymieniać doświadczeniami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 11:38, 11 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kiedyś, któras z ogrodniczek pracująca w urzędzie statystycznym przeczytała na forum o miksturze na bazie nadmanganianu potasu zapobiegającej uwiądowi powojników. Ucieszyła się, że znalazła rozwiązanie firmowej zagadki. Oni w tym urzędzie zachodzili w głowę, skąd w marcu taki olbrzymi skok w sprzedaży nadmanganianu. Z tym tymolem i propionianem pewnie też będą mieli zagwozdkę.


A to jest niesamowita historia!
Kto by pomyślał, że tyle ludzi stosuje takie "domowe" sposoby
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosiek33 11:51, 11 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie trzeba przeglądać wszystkich postów. Na poprzedniej stronie w poście z 15:52 podlinkowałam strony, na której dziewczyny wkleiły przepisy. Nie mam tego w pliku i musiałabym przepisywać.



Tak sobie myślę, że skoro tak dużo osób pyta Cię o roztwory, podobnie jak Bogdzię o mikstury do rododendronów to może w podpisach do Waszych wątków przydałyby się konkretne linki do stron z przepisami?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
polinka 12:09, 11 kwi 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
TAR napisał(a)
Haniu ja mam prosbe. Na razie jeszcze nie ogarniam, jestm świeżak i nie mam tez czasu na przejrzenie wszystkich postow. Czy mozesz w pigulce napisac co i jak z tymi opryskami. uzywacie róznych skrotów np. RT, HT, PW. Co to jest, na co oprysk, kiedy itp. Bede wdzieczna


TAR-jeśli jesteś zainteresowana to udostępniałam dzisiaj całe opracowanie o naturalnych opryskach

Haniu, mam nadzieję, że nie będziesz zła, że się rozgościłam w Twoim wątku...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
tulucy 12:24, 11 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Ja mam do wyboru kranową miejską, studzienną albo "kupną". Miejska odpada. Może napełnię jakiś baniak tą studzienną, niech sobie odstoi ze dwa - trzy dni. Pryskać pewnie w poniedziałek -wtorek dopiero będę.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:26, 11 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
makadamia napisał(a)


A to jest niesamowita historia!
Kto by pomyślał, że tyle ludzi stosuje takie "domowe" sposoby


Kiedyś uwielbiałam rozwiązywać zagadki związane z ludową medycyną. Szukałam naukowych potwierdzeń. Wiedziałaś o tym, że kiedy ktoś chorował na odrę, to ściągano z pościeli wszystkie poszewki i poszwy i zostawiano tzw. wsypę (z reguły czerwoną) i zasłaniano wszystkie okna?
Doszukałam się informacji, że jednym z objawów odry jest światłowstręt, powłoczki kiedyś były tylko białe i drażniły oczy. Wsypowe już nie. I te mądrale sobie radziły na swój sposób.

Dlatego między innymi lubię bardzo dociekliwość Mazana w odkrywaniu tajemnic natury. Bardzo to ciekawe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:31, 11 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Gosiek33 napisał(a)



Tak sobie myślę, że skoro tak dużo osób pyta Cię o roztwory, podobnie jak Bogdzię o mikstury do rododendronów to może w podpisach do Waszych wątków przydałyby się konkretne linki do stron z przepisami?


Bogdzia sama doszła do tego, czego brakuje rodkom. lata praktyki. Nie dziwota, że ludzie ja pytają.
A Mazanowe opryski każdy ma pod ręką dzięki forumowej wyszukiwarce. Wpisuje się w okienko roztwór tymolowy, szukaj postów i gotowa recepta jest na ekranie. Sama tak odszukuję po zimie przepisu. To nie niechęć do pomocy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:33, 11 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
polinka napisał(a)


TAR-jeśli jesteś zainteresowana to udostępniałam dzisiaj całe opracowanie o naturalnych opryskach

Haniu, mam nadzieję, że nie będziesz zła, że się rozgościłam w Twoim wątku...


Polinko, bieganie z kagankiem wiedzy popieram ze wszystkich sił. Sama czerpię pełnymi garściami od innych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies