Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 23:13, 13 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mikina34 napisał(a)
Haniu, dwukrotnie się pocieszyłam u Ciebie, pierwszy raz w kwestii powojnika, drugi w kwestii sasanek, podpowiedz tylko kiedy je dzielić?
Aaa, widziałam dzisiaj na ryneczku białe szafirki, zastanawiałam się czy kupować, bo cebulek białych chyba nie widziałam...hmm...


Monia, mniej litość! Nigdy nie dzieliłam sasanek. Całe moje doświadczenie z nimi, to dwie sadzonki, z których jedna jest w sasankowym niebie. Trzeba by pytać Pani Przyrody albo Agnieszki z jurajskiego. One mi wygladaja na specjalistki w tym zakresie.

Białe szafirki mnie nie pociągają kolorystycznie, bo w tym samym kolorze kwitną mi czosnki niedźwiedzie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 23:16, 13 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Haniu No, Twoje ostrokrzewy już prawie całkiem stożkowate są Narobiłaś mi ochtoy, więc zamiast mini żywopłotu u mnie też będą stożki za te parę lat
Haniu, zastanawiałam się dziś, czy zostawiać w ziemi cebulki tych tulipanów, które nie planują w tym roku kwitnąć, tzn mają same liście? Bo chętnie powyrywałabym je, jeśli już z nich nic nie będzie. Chyba, że jest szansa, że poprawią się w przyszłym roku.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Jana 17:07, 14 kwi 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Monia, mniej litość! Nigdy nie dzieliłam sasanek. Całe moje doświadczenie z nimi, to dwie sadzonki, z których jedna jest w sasankowym niebie. Trzeba by pytać Pani Przyrody albo Agnieszki z jurajskiego. One mi wygladaja na specjalistki w tym zakresie.

Białe szafirki mnie nie pociągają kolorystycznie, bo w tym samym kolorze kwitną mi czosnki niedźwiedzie.

uśmiałam się z tego sasankowego nieba, moja też tam biedna trafiła,
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
la_estrellita 17:09, 14 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
To znaczy, że u mnie kfiutki czyściec mają
____________________
Agnieszka Gutlandia
Gruszka_na_w... 17:25, 14 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Haniu No, Twoje ostrokrzewy już prawie całkiem stożkowate są Narobiłaś mi ochtoy, więc zamiast mini żywopłotu u mnie też będą stożki za te parę lat
Haniu, zastanawiałam się dziś, czy zostawiać w ziemi cebulki tych tulipanów, które nie planują w tym roku kwitnąć, tzn mają same liście? Bo chętnie powyrywałabym je, jeśli już z nich nic nie będzie. Chyba, że jest szansa, że poprawią się w przyszłym roku.


Masz większe szanse na doczekanie imponujących ostrokrzewowych stożków. To zdecydowanie roślina ucząca cierpliwości. Każdego roku podczas cięcia powstrzymuję łzy rozpaczy.

Cebulki, żeby nabrać mocy do tworzenia kwiatów, muszą nabrać masy. Jeśli Cię denerwują same liście, to wykop i zadołuj gdzieś na uboczu w dobrej ziemi. Pamiętaj, że cebulka właśnie z liści czerpie siłę.

U siebie już się nie bawię w wykopywanie cebulek.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 17:43, 14 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


uwielbiam tulipany w takim kolorze
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:58, 14 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
la_estrellita napisał(a)
To znaczy, że u mnie kfiutki czyściec mają


Dobrze, że zajrzałaś. U mnie też ogrodzenie budżetowe. I też było potrzebne ze względu na psa, bo żywopłot niestety przeskakiwała (pierwotna wersja była taka, że jest żywopłot bukowo-grabowy, a na froncie troszkę iglaków i troszkę cisów).
W porównaniu z cięciem liściastych, cięcie cisów jest łatwiejsze.
Może za parę lat uda się przesłonić te panele.
Od środka


i od zewnątrz




Wyżyny spójności nasadzeniowej to nie są, ale swoją rolę zaczynają spełniać.

Przy rabacie wzdłuż podjazdu tłem też są panele. Tam jest więcej cienia.

Murek usiłuję przesłonić płożącą trzmieliną. Dobrze się tam sprawdza runianka i choiny kanadyjskie. Rosną tam krokusy, przebiśniegi, pierwiosnki, szafirki, irysy syberyjskie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:00, 14 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
inka74 napisał(a)
uwielbiam tulipany w takim kolorze


Ja też. szkoda, że nie zapamiętałam ich nazwy. Kupowałam w paczce po 50 szt.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:07, 14 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Jana napisał(a)
uśmiałam się z tego sasankowego nieba, moja też tam biedna trafiła,


Wyrzut sumienia mi się zmniejszył.
Azalie startują.





Pierisy tradycyjnie nie zakwitną. Muszę bardziej zadbać o ich podlewanie latem.



Przed ławeczką już wiosennie. Za jeszcze pusto.



Za parę dni przez okienko będę podziwiać kwitnącą Olę. Brzoza Youngii się listkuje.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:13, 14 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Klon ussuryjski



Ściętolistny



Wczorajszy deszczyk ucieszył rośliny.

Groszek i bób



I szerokie plany na koniec


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies