Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:23, 12 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Zana napisał(a)
Na razie zanotowałam w pamięci, że Bardzo Ważne Przepisy są u Ciebie na stronie 1002. Na sporządzanie na razie brakuje mi czasu.


Sporządzenie idzie migiem. Gorzej z wygospodarowaniem 2 godzin potrzebnych do opryskania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 21:27, 12 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Jodynowy nie jest skomplikowany, nie bardziej niż inne... Tylko ta deszczówka mnie męczy w nim.

Ja lubię ściśłe przedmioty, ale miałam mocne braki w podstawowej szkole w części z nich, więc wybrałam to, czego lepiej uczyli... Czasem żal ...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mikina34 21:35, 12 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Czy to znaczy Haniu, że już po ptokach z podlaniem miksturą powojników? Bo się zasadziłam na weekend...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
paniprzyroda 22:45, 12 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Uwiąd polega na tym iż powojnikom, szczególnie wielkokwiatowym brązowieją i zasychają liście, obejmując całe pędy od dołu w górę. Tak myślę, że jeszcze można je podlać, bo tę samą miksturę stosuje się po raz drugi w lipcu. W nowym ogrodzie nie mam wielkokwiatowych powojników
____________________
Dwa ogrody
Gruszka_na_w... 22:53, 12 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
mikina34 napisał(a)
Czy to znaczy Haniu, że już po ptokach z podlaniem miksturą powojników? Bo się zasadziłam na weekend...


Nie mam pojęcia. Trzeba by się doszukać informacji, kiedy ten uwiąd się uaktywnia.
Sprawdziłam
Przepis na miksturę znalazłam chyba u Alinki

Napisane jest wiosną, więc wychodzi, że spokojnie można podlewać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:56, 12 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
paniprzyroda napisał(a)
Uwiąd polega na tym iż powojnikom, szczególnie wielkokwiatowym brązowieją i zasychają liście, obejmując całe pędy od dołu w górę. Tak myślę, że jeszcze można je podlać, bo tę samą miksturę stosuje się po raz drugi w lipcu. W nowym ogrodzie nie mam wielkokwiatowych powojników


Przed zakupem i sadzeniem powojników naczytałam się o tym uwiądzie i tych wcześnie kwitnących i wielkokwiatowych nie kupowałam..
Dziękuje za potwierdzenie informacji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:54, 13 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Pochmurny dzień, niska temperatura nie zachęcała do pobytu na zewnątrz, ale w tygodniu brakowało czasu, żeby rzucić okiem na ogród. Ciekawa byłam, czy pojawiło się coś nowego. Szybciutko zrobiłam rozeznanie, co w trawie piszczy. Zdążyłam przed deszczykiem. Leciutko kropi, ale przez okno widać, że rośliny wykorzystują każą kropelkę wody.

W zeszłym sezonie posadziłam 4 gaury. Jedna daje znać, że przeżyła. Koreance rosną szyszki.



Podokienna świdośliwa cała w bieli. Towarzyszą jej białe i kremowożółte tulipany i szafirki.



Z drugiej strony tarasowych schodów budzą się do życia miskanty i róże.



Szkoda, że podczas kwitnienia jest tak zimno. Zapylaczy brak.

W pełni kwitnienia jest mahonia. Wspiera ją nieśmiało tawuła szara. Na efekt białej fontanny gałązek jeszcze trochę trzeba poczekać.





Kwiaty tawuły już widać, na obielę trzeba poczekać. Rośnie w ogrodzie drugi sezon. Malutka jeszcze jest, ale już ja widać jako plamkę podczas kwitnienia.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
la_estrellita 19:07, 13 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Ślicznie jak zawsze. Czy tawuła pachnie?
____________________
Agnieszka Gutlandia
ryska 19:14, 13 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684
Czyli 3 gaury się ociągają? Czy też tak jak jedna u mnie zniknęły (zgniła razem z korzeniami)?
Dobrze, że ja się lubuję w powojnikach, które nie wymagają żadnych mikstur
Właśnie kolejne czekają na wsadzenie.
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 19:18, 13 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Szpinak już za moment będzie do konsumpcji.



Sadzonki pomidorów na parapecie dokarmiam herbatką pokrzywową. Mają się dobrze.

Szafirki i pierwiosnki świecą z daleka.


Te rosnące w półcieniu dopiero teraz się rozwinęły.



Lada moment stipa je zasłoni.


Niezwykłego o tej porze koloru dostarczają tawuły japońskie.





Tulipków nigdy nie jest za dużo. Z jednej posadzonej cebulki w tym roku mam 3 kwiaty.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies