Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:10, 17 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosialuk napisał(a)
Haniu twoje szafirki zachwycają w takich ilościach. Ten niebieski, jak ja go lubię.


Jak widać na załączonych obrazkach, ja też.
Potem będę czekać na irysy syberyjskie, potem długo nic i jesienią tojad z barbulą zaspokoją moje upodobania kolorystyczne do niebieskości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paniprzyroda 20:15, 17 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Haniu, szafirki niesamowite A cała reszta faktycznie dwa tygodnie do przodu w stosunku do centrum. Kukliki u mnie dopiero listki podniosły. Szafirkom zmieniasz miejscówki? Widzę, że moje najstarsze zdrobniały i kwitnienie słabsze jest.
____________________
Dwa ogrody
Gruszka_na_w... 20:25, 17 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
paniprzyroda napisał(a)
Haniu, szafirki niesamowite A cała reszta faktycznie dwa tygodnie do przodu w stosunku do centrum. Kukliki u mnie dopiero listki podniosły. Szafirkom zmieniasz miejscówki? Widzę, że moje najstarsze zdrobniały i kwitnienie słabsze jest.


Przy reorganizacji rabat dzieliłam, co wykopałam i latałam po ogrodzie w poszukiwaniu nowych miejsc. One bardzo dużo cebulek przybyszowych wytwarzają.
Do obsadzenia mam jeszcze brzeziniak. Z wilczomleczem sosenka będą mogły konkurować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 20:41, 17 kwi 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Haniu, a czy Ty nawozisz jeszcze cisy doglebowo po tym wczesnowiosennym nawożeniu dolistnym mocznikiem?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 21:07, 17 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wendy79 napisał(a)
Haniu, a czy Ty nawozisz jeszcze cisy doglebowo po tym wczesnowiosennym nawożeniu dolistnym mocznikiem?


Zanim zrobiłam im oprysk to nawoziłam ogród asofoską. Sypałam nawóz z rozmachem; mogły przy okazji złapać kilka granulek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasia_CS 21:21, 17 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja właśnie mam zamiar też szafirkom nowe miejsca zapewnić, bo co jak co, ale są niezawodne. Moja teściowa się ich sukcesywnie pozbywa, to może nie będę musiała swoich dzielić
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 21:26, 17 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja swoje wykopuję ze zlikwidowanej rabaty, gdzie rosły różne cebulowe wczesnowiosenne, a one ciagle mi tam wyłażą. I tak wykopuję i dosadzam po całym ogrodzie po trochu...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:55, 17 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)
Ja swoje wykopuję ze zlikwidowanej rabaty, gdzie rosły różne cebulowe wczesnowiosenne, a one ciagle mi tam wyłażą. I tak wykopuję i dosadzam po całym ogrodzie po trochu...


Tak właśnie robiłam. Mam duże szanse na zmianę nazwy wątku- Szafirkowy ogród Gruszki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:59, 17 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kasia_CS napisał(a)
Ja właśnie mam zamiar też szafirkom nowe miejsca zapewnić, bo co jak co, ale są niezawodne. Moja teściowa się ich sukcesywnie pozbywa, to może nie będę musiała swoich dzielić


Dzielenie dobrze im robi, ale przy współudziale teściowej uzyskanie efektu nastąpi szybciej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:10, 17 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Haniu, tą herbatką pokrzywową mogę coś więcej podlać, czy tylko pomidorki? Właśnie zaparzyłam i stygnie, rano będę podlewać.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies