Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

inka74 21:21, 18 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jak ja lubię wiosnę w takim wydaniu. Piękne święta będą
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:31, 18 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
la_estrellita napisał(a)
Ja jak zwykle po poradę. Czy zamiast herbatki z pokrzyw można użyć soku?


Sok z pokrzywy kojarzę z leczeniem anemii, ma sporo żelaza. Skoro chelat żelaza podaje się roślinom, to na zasadzie analogii ten sok szkody nie uczyni. Zrób eksperyment poznawczy. W razie sukcesu w przyszłym sezonie będzie to hit forum.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:35, 18 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
inka74 napisał(a)
Jak ja lubię wiosnę w takim wydaniu. Piękne święta będą


Jest tak pięknie, że straciłam motywację do robót wewnątrz.
Rano mówię do EMa, że już mi się nie chce kończyć porządków, a on mi sprzedał dowcip, że na Wielkanoc domy nawiedza zajączek, a nie sanepid.
I ta opcja mi się spodobała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
la_estrellita 21:36, 18 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
No tak się zastanawiam bo pokrzywy mam w ilościach hurtowych, wyciskarka się kurzy...
____________________
Agnieszka Gutlandia
Gruszka_na_w... 21:43, 18 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
la_estrellita napisał(a)
No tak się zastanawiam bo pokrzywy mam w ilościach hurtowych, wyciskarka się kurzy...


Pokrzywy są rośliną wskaźnikową bardzo bogatej w azot gleby.
Może sklepik internetowy? Tu tyle chętnych na robienie gnojówek z pokrzywy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
la_estrellita 21:47, 18 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Ja już dawno przestałam się spinać porządkami i gotowaniem 1000 potraw na święta. Jak ktoś chce do mnie przyjść to niech przychodzi a jak poziom czystości nie odpowiada to zawsze może posprzątać. Żołądek też mi się na święta nie powiększa i w domu panuje zasada, że każdy z domowników może złożyć jedno zamówienie świąteczne nie później niż tydzień przed świętami. Jak przyjdą goście to jest jeszcze pieczywo, wędliny, ser, warzywa i biała kiełbasa i jajka. Wychodzi całkiem sporo. Ciast raczej nie jemy, więc też nie piekę.
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 21:50, 18 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Ale, że się na pokrzywie dorobię? To po co ja tyram w tej robocie jak goopia. Jak ktoś potrzebuje to zapraszam obecnie wielkanocna sale: i to co samemu uzbierane można zabrać za free .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Gruszka_na_w... 21:59, 18 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Obsesji na punkcie czystości nie mam. Współmieszkańcami są kot i pies i prace porządkowe to głównie z ich powodu się odbywają. Nie przepadam za świętami przy stole. U nas raczej szwedzki stół dominuje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:00, 18 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
la_estrellita napisał(a)
Ale, że się na pokrzywie dorobię? To po co ja tyram w tej robocie jak goopia. Jak ktoś potrzebuje to zapraszam obecnie wielkanocna sale: i to co samemu uzbierane można zabrać za free .


Skoro są tacy, co się na dżdżownicach dorobili, to może i na pokrzywach kokosy można zarobić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 08:04, 19 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
O jak fajnie, że się na inspiracje kolorystyczne załapałam!
Zarówno Twoja żółta, jak i Kwartecikowa czerwono-niebieska są obłędne i będę je obłędnie wszystkim polecać, bo to zestawienie jeszcze mało popularne
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies