Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:41, 15 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
la_estrellita napisał(a)


Pomarańczowy z różowym. To powiem Ci odważnie postąpiłaś. Nie wiem co zamierzałaś, ale wygląda o niebo lepiej niż brzmi .


Kolor tulipanów czasem jest inny niż ten, który się wybierało.

Wielkanoc będzie z bzami?

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:48, 15 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Kawa napisał(a)
pięknie
nie mam pytań
uwielbiam twój ogród
wszystko u ciebie do przodu ŚŚ kwitnie a u mnie jeszcze w pąkach


Nie masz pytań?
Cieszmy się wiosną. Kiedy zaświeci słońce, błogość mnie ogarnia.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Poppy 20:05, 15 kwi 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wiosną nasze oko zawsze bardziej łaskawie na wszystko patrzy po tym zimowym kolorystycznym poście. Nawet róż z pomarańczowym nie zgrzyta aż tak.









Haniu, sliczna wiosna juz u Ciebie. Moze i faktycznie beda bzy na wielkanoc. U mnie raczej tak.

A co do polaczenia rozu z pomaranczem, to mnie nie razi, czesto sama tak sadze Pomarancz dodaje do wszystkiego. Fioletu, czerwieni, rozu. Roz z czerwienia tez dobrze wyglada. pewnie zalezy jeszcze od odcienia. U Ciebie,przynajmniej na zdjeciach sie wpasowaly pieknie. Mi nic nie zgrzyta, wrecz przeciwnie
Ale moze faktycznie, dziwna jestem.

Ps, wiesz, ze moje jagody kamczackie zawiazaly owoce? Chyba im jednak brak partnera do wymiany pylku nie zaszkodzil, albo i tak zawiazuja owoce, tyle ze w mniejszych ilosciach. Musze dokupic im inna kolezanke. Do jesieni zdaze
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Gruszka_na_w... 20:38, 15 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Poppy, rośliny to nie ubranie. Zawsze neutralne zielone tło nieco złagodzi spięcia kolorystyczne. Parę lat temu Gosiek uświadomiła mi, ze zestawienie fioletu z pomarańczowym nosi miano "królewskiego", a moje biedne oko akceptowało je początkowo z oporami. Teraz już mi gra.

Edit: moje jagody bardzo przybrały na masie. Już za miesiąc będziemy je podjadać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasia_CS 20:42, 15 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Od czasu wsadzenia rozrósł się do tego stopnia, ze pożarł kilkanaście wrzosów. W sumie, to ja go chyba bardziej lubię za zmienność kolorystyczna liści.




Oo to Ty masz bardzo duży okaz! No tak - moj to mikry w porównaniu do Twojegp, łatwiej go "wykarmić"

Pamiętam połączenie fioletowych i pomarańczowych tulipanów u Linsay - wyglądało to mega energetycznie!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gruszka_na_w... 20:48, 15 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Kasia_CS napisał(a)


Oo to Ty masz bardzo duży okaz! No tak - moj to mikry w porównaniu do Twojegp, łatwiej go "wykarmić"

Pamiętam połączenie fioletowych i pomarańczowych tulipanów u Linsay - wyglądało to mega energetycznie!


Tam są dwa pierisy.

U mnie pomarańczowy kuklik spotkał się z fioletowym orlikiem.
Zdjęcia ubiegłoroczne

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Poppy 20:55, 15 kwi 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Poppy, rośliny to nie ubranie. Zawsze neutralne zielone tło nieco złagodzi spięcia kolorystyczne. Parę lat temu Gosiek uświadomiła mi, ze zestawienie fioletu z pomarańczowym nosi miano "królewskiego", a moje biedne oko akceptowało je początkowo z oporami. Teraz już mi gra.

Pewnie, ze to nie ubranie, i zielone tlo potrzebne Ale co ja poradze, ze lubie. Tulipany swietnie sie do tego nadaja Bedding plants, czyli te jednoroczne na klomby juz mniej, bo wlasnie tej zieleni brak, i mi w oku zgrzyta. O ;krolewskiej' nazwie nie slyszalam, ale w sumie dlaczego nie.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Edit: moje jagody bardzo przybrały na masie. Już za miesiąc będziemy je podjadać.

Szok, mega szybko! moje nie wydaje mi sie, cieniasy jeszcze, ale ma sie zrobic w koncu cieplej, wiec kto wie, moze dogodnia Twoje.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 20:57, 15 kwi 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



U mnie pomarańczowy kuklik spotkał się z fioletowym orlikiem.
Zdjęcia ubiegłoroczne



Slicznie
Jaki to kuklik?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
mrokasia 21:03, 15 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18346
W dyskusji o pomarańczowych kwiatach nie wezmę udziału bo to nie mój kolor w ogrodzie (podobnie jak żółty i czerwony) ale w ciuchach lubię połączenie różu i pomarańczu.
Za to orlik ma mój kolor. Mam jedną jedyną sztukę dostaną w zeszłym roku, chyba różową. Muszę dokupić.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:43, 15 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Poppy napisał(a)


Slicznie
Jaki to kuklik?


Ten najzwyklejszy, bezodmianowy. Używałam go do zadarniania pustych powierzchni. Teraz go wykorzystuję do podsadzania drzewek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies