Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Helen 21:45, 08 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Haniu, czy możesz mi napisać jaką masz odmianę rozchodnika? Bo chyba przeoczyłam
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:58, 08 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Helen napisał(a)
Haniu, czy możesz mi napisać jaką masz odmianę rozchodnika? Bo chyba przeoczyłam


Ten z ostatniego zdjęcia, to najzwyklejszy rozchodnik olbrzymi. On ma 3 fazy kolorystyczne: biel zmieszaną z nutką zieleni, jasnoróżowy i obecny.





Mam też rozchodnik Goodbud



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anka_ 22:03, 08 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Ptaków jeszcze nie dokarmiam. Radzą sobie same. Owoców nie brakuje.


Haniu co to za piękności?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Helen 22:04, 08 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Jeden i drugi piękny, każdy inny. Dziękuję.
____________________
Helen - Hortensjowo
Balea 22:11, 08 paź 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Cudnie. Nie moge sie napatrzec na ta kolorowa jesien w towim ogrodzie.

Gruszka_na_w... 22:17, 08 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
anka_ napisał(a)
Haniu co to za piękności?


Na górze irga omszona, a na dole irga błyszcząca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:24, 08 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Balea, też lubię na nią patrzeć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anka_ 22:37, 08 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Na górze irga omszona, a na dole irga błyszcząca.
Haniu ale błyszcząca ma duże liście i czarne, okrągłe owoce. Jak zwał tak zwał, ale cudne są. Jakby Ci się wysiewały to z chęcią odkupię sadzonki. Nie wiem dlaczego te durze odmiany czerwono owocowe są nie do zdobycia.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gruszka_na_w... 23:08, 08 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
anka_ napisał(a)
Haniu ale błyszcząca ma duże liście i czarne, okrągłe owoce. Jak zwał tak zwał, ale cudne są. Jakby Ci się wysiewały to z chęcią odkupię sadzonki. Nie wiem dlaczego te durze odmiany czerwono owocowe są nie do zdobycia.




Chyba znalazłam wyjaśnienie, Ta strona różnicuje irge błyszczacą i lśniącą.Wg tej kwalifikacji u mnie jest lśniąca. W szkółkach sprzedają ją pod nazwą błyszczącej.

Siewki są. Pielę je i dość trudno je wyrwać, ale spróbuję je wiosną zadoniczkować. Jeśli się uda dam znać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiaBawaria 06:49, 09 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
No patrzcie, a u mnie kopytnik wariuje w 4 miejscach On lubi przepuszczalna ziemie ale zmieszana z glina.

To jedyne co mi przeszkadza w astrach. Ze tak krotko kwitna.

Ale masz zbiory. U mnie seler nie wytworzyl w tym roku prawie korzenia. Za sucho bylo chyba.

Jak ty to robisz ze turzyce takie piekne u ciebie?U mnie 3 lata zimowaly ladnie. Potem po zimie polowa przemarzla.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies