Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:38, 29 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
W pozostałych częściach ogrodu panoszy się stipa, rozchodniki i rudbekie. Róże powtarzają kwitnienie.















____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:52, 29 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Pojawiają się pierwsze zwiastuny jesieni.
Tu było kiedyś niewielkie wrzosowisko. Niestety, dla wrzosów z każdym rokiem coraz mniej jest miejsca.




Przebarwianie rozpoczyna trzmielina oskrzydlona.



Zaczynają astry.


Rzutem na taśmę dosadzam na froncie kolejnego graba Fastigiata. Potrzebna była przesłona tarasowego okna sąsiada.



I mogę już przebierać nóżkami w oczekiwaniu na jesień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paniprzyroda 21:43, 29 gru 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wzdycham i patrzały wybałuszam Dorodny, zdrowy ogród, pełen witalności i kolorów od wiosny do jesieni. Co robisz hortensjom, że masz takie wysokie? Potrzebuję wyższe u siebie, a one za nic nie chcą zrównać się z siatką i zasłonić mnie od drogi. Jak wysoko je przycinasz?
____________________
Dwa ogrody
Ania111 21:54, 29 gru 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Haniu


Rozmarzyłam się
Pięknie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Mary 22:13, 29 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Więcej róż już w ogrodzie nie będzie. Wciąż przeraża mnie konieczność ich ciecia. Nie da się jednak ukryć, że robią w ogrodzie dobrą robotę.

Jaka to róża, Haniu?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
galgAsia 10:44, 30 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mary, o ile ja się znam (a to wcale nie jest takie pewne ), to jest róża okrywowa Alba Meidiland.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 10:45, 30 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)









Gruszko, ogród masz wspaniały.

To umiejscowienie wiąza i tamaryszka, ich dobranie wzajemne (pokroje i kolory) - rewelacja.

Dużo takich łapiących za oczy i serce matrixów.

Ale stipa i krwiściągi to nadal moje faworyty (być może, że jutro, oglądając ponownie zdjęcia, powiem co innego).

Tęsknię za zapachem kaliny angielskiej.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 10:45, 30 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Hania, oglądając takie zdjęcia może dotrwam do rozpoczęcia sezonu
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 11:08, 30 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
paniprzyroda napisał(a)
Wzdycham i patrzały wybałuszam Dorodny, zdrowy ogród, pełen witalności i kolorów od wiosny do jesieni. Co robisz hortensjom, że masz takie wysokie? Potrzebuję wyższe u siebie, a one za nic nie chcą zrównać się z siatką i zasłonić mnie od drogi. Jak wysoko je przycinasz?


Im są starsze, tym tnę je wyżej.
Tu 3-letnie.



A te 5-letnie.



Rosną w żyznej glinie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:13, 30 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Mary napisał(a)

Jaka to róża, Haniu?


To dwa krzaczki róży okrywowej Alba Meidiland. W przeciwieństwie do Swanny nie wypuszcza batów, utrzymuje zwarty pokrój, na nic nie choruje. Późną jesienią przycinam ją na 25-30 cm.

Dobrze współpracuje z miskantem Variegatus i tują Golden Tuffet.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies