Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

antracyt 19:38, 29 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11683
Helen napisał(a)
Bardzo mi się podobają Twoje zakola rabatowe. Teraz trochę żałuję, że u mnie aż tak dużo trawnika zostało, ale eMuś się uparł i cóż było robić.
Ale pogapić się u Ciebie - miło.


Moja siostra po cichutku co roku zagarnia po kilkadziesiąt centymetrów trawnika na rabaty (bo szwagier kocha swój trawnik)
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 19:40, 29 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ech, mój ulubiony ogród A przed nami jeszcze parę cudowności - czekam niecierpliwie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 19:41, 29 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22082
Helen napisał(a)
Bardzo mi się podobają Twoje zakola rabatowe. Teraz trochę żałuję, że u mnie aż tak dużo trawnika zostało, ale eMuś się uparł i cóż było robić.
Ale pogapić się u Ciebie - miło.


Na początku wnętrza były puste. Bardzo szybko dojrzałam do tego, że trawnik to najbardziej pracochłonna i kosztowna w utrzymaniu część ogrodu. Utrzymanie go w pięknym stanie wymaga wielu poświęceń. Chęć koszenia bardzo szybko mija.


Rabaty wyspowe optycznie powiększają ogród, bo całość nie jest od razu widoczna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:42, 29 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22082
galgAsia napisał(a)
Ech, mój ulubiony ogród A przed nami jeszcze parę cudowności - czekam niecierpliwie


W lipcu zawsze opadam z sił.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:08, 29 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22082
Sierpień będzie krótki.
Pojawiają się trawy i pierwsze oznaki jesieni. A że jesień to drugi najlepszy okres w ogrodzie, więc sierpień traktuję trochę po macoszemu.

Ten spowolniały mocno okres ożywiła w tym roku wizyta GalgAsi. Bardzo miło jest spotkać pokrewna duszę i podczas pierwszego spotkania poczuć się tak, jakby się tego kogoś znało od dawna. Dzięki tej wizycie odkryłam we własnym ogrodzie pachnącą hostę.
Sierpień to czas hortensji. Sporo ich jest, zwłaszcza na froncie. Ich bujne kwiaty zmieniają trochę postrzeganie ogrodu.















____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 20:09, 29 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Na początku wnętrza były puste. Bardzo szybko dojrzałam do tego, że trawnik to najbardziej pracochłonna i kosztowna w utrzymaniu część ogrodu. Utrzymanie go w pięknym stanie wymaga wielu poświęceń. Chęć koszenia bardzo szybko mija.


Rabaty wyspowe optycznie powiększają ogród, bo całość nie jest od razu widoczna.


O to to, święta prawda

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:10, 29 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






Okazałe są, bardzo To Limelight? Ile mają wzrostu, bo na zdjęciu wyglądają na 2 m.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 20:22, 29 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22082
W sierpniu trawy obrastające taras osiągają swój docelowy rozmiar. Podczas wiatru wydają cudowny szelest, a ja z przyjemnością bujam się na hamaczku. O tej porze roku na tarasie częściej jestem w poziomie niż w pionie. Takie właśnie upodobania zadecydowały o tym, że przy tarasie niewiele jest bylin.







W pobliżu kwitną lilie o oszałamiającym zapachu.


i galgAsiowa hosta.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:24, 29 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22082
Anda napisał(a)


Okazałe są, bardzo To Limelight? Ile mają wzrostu, bo na zdjęciu wyglądają na 2 m.


Będą miały ok 2m. Wciąż jeszcze mam obsesję na punkcie stwarzania intymności w ogrodzie. Pozwalam więc roślinom na ciut więcej. To Limki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 20:30, 29 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Będą miały ok 2m. Wciąż jeszcze mam obsesję na punkcie stwarzania intymności w ogrodzie. Pozwalam więc roślinom na ciut więcej. To Limki.


Piękne są.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies