Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Margerytka40 19:34, 16 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
Na ten rok planuję kilka sosenek Wintergold zaprosić do mojego ogrodu. Ślicznie świecą zimową porą a w tak burą aurę jak w tym roku aż się prosi o taki rozweselacz
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
greg66 19:47, 16 sty 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Haniu warzywnik spory, my mieliśmy przez długi czas ale na naszej ziemi piaskowej choćby wzbogacanej cienizna, dwa lata temu zrobiłem grządki podwyższone wypełnione kompostem i ziemią no i wreszcie marchewka była zblizona do marchewki.

Barbule też mam okryte dopiero pierwszy rok, kiedy one startują?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gruszka_na_w... 19:57, 16 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
antracyt napisał(a)

W zeszłym roku po raz pierwszy stipy pojawiły się w moim ogrodzie i zupełnie nie wiem co z nimi na wiosnę zrobić. Jeżeli ciąć to kiedy?


W cieplejszych rejonach Polski można je ciąć w marcu. W zeszłym roku 2 marca miałam je już ścięte. Tnę kilka cm powyżej ziemi.
Zdjęcie tuż po cięciu.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:59, 16 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
galgAsia napisał(a)
Bardzo ładny bałagan


W narożnikach i pod płotem pełno jest foliówek, kolorowych papierków, a na ścieżkach szczątki miskantów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:01, 16 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Margerytka40 napisał(a)
Na ten rok planuję kilka sosenek Wintergold zaprosić do mojego ogrodu. Ślicznie świecą zimową porą a w tak burą aurę jak w tym roku aż się prosi o taki rozweselacz


Rozważ też cyprysiki Filifera aurea nana. Nie rosną duże, a też ładnie świeca zimą.
Ola- Leon ma je wsadzone na froncie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:06, 16 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
greg66 napisał(a)
Haniu warzywnik spory, my mieliśmy przez długi czas ale na naszej ziemi piaskowej choćby wzbogacanej cienizna, dwa lata temu zrobiłem grządki podwyższone wypełnione kompostem i ziemią no i wreszcie marchewka była zblizona do marchewki.

Barbule też mam okryte dopiero pierwszy rok, kiedy one startują?


Na moją glinę nie narzekam. Wymagała tylko rozluźnienia piaskiem. Przy tych suszach błogosławieństwem jest jej zdolność zatrzymywania wilgoci.
Mnie w skrzyniach przeszkadzałoby ograniczone pole manewru. Ale rozumiem, że są idealnym rozwiązaniem na słabych glebach.

Barbula startuje na przełomie kwietnia i maja.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 20:27, 16 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Rozważ też cyprysiki Filifera aurea nana. Nie rosną duże, a też ładnie świeca zimą.
Ola- Leon ma je wsadzone na froncie.


A czy one nie są żółte cały sezon?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Helen 20:52, 16 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Haniu, nie mogę się napatrzeć na Twój warzywnik, cudowne podziały rabat warzywnych z przejściem trawiastym. Już nie wspomnę o całym "bałaganiarskim" ogrodzie - bardzo udany o każdej porze.
No, będę wchodzić i się zachwycać.
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:01, 16 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Margerytka40 napisał(a)


A czy one nie są żółte cały sezon?


Zimą podobnie jak ta kosówka robią się bardziej jaskrawo żółte. Latem Ta żółć jest przygaszona.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:06, 16 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Helen napisał(a)
Haniu, nie mogę się napatrzeć na Twój warzywnik, cudowne podziały rabat warzywnych z przejściem trawiastym. Już nie wspomnę o całym "bałaganiarskim" ogrodzie - bardzo udany o każdej porze.
No, będę wchodzić i się zachwycać.


To podpatrzone na forum rozwiązanie. Dla mnie optymalne. Ścieżki się łatwo kosi i nie muszę się martwić, że przy pracach porządkowych na grządkach zanieczyszczam powierzchnię ścieżek. W poprzednim ogrodzie ścieżki miałam "wydeptywane". Wiecznie był z nimi problem. Rosły na nich chwasty, a po opadach chodzenie po nich było utrudnione.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies