Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

inka74 08:28, 19 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Bardzo szybko wycinasz trawy. Ale trzeba pamiętać o specyfice klimatu i miejscu gdzie mieszkasz. W centralnej Polsce bym tak nie zaryzykowała. Ostatnio u nas zima pod koniec stycznia się rozkręciła czego bardzo się teraz obawiam. Bo jest dużo cieplej jak rok temu. Już teraz roślinki wariują. Drzewa mają tak duże pąki jak przed pękaniem. Część bylin nadal w pełni zielone listki ma.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 12:11, 19 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Moje ulubione motto życiowe to:
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.


Dodałabym jeszcze cytat: "zawsze jest jakieś wyjście awaryjne"

Haniu, dziękuję za upojną lekturę Twego wątku przy porannej kawce. Szczególnie podsumowanie sezonu podkreśliło jej smak.

Zegar i postument super. I tu wtrącę jedno ale: nie pasuje mi zegar ustawiony na misie, coś za dużo jak dla mnie się tego robi. Wiem, że misę już wypełniłaś betonem, no ale... No po prostu szczera jestem.

Buziaki wielkie na nowy Rok.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 20:26, 20 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
inka74 napisał(a)
Bardzo szybko wycinasz trawy. Ale trzeba pamiętać o specyfice klimatu i miejscu gdzie mieszkasz. W centralnej Polsce bym tak nie zaryzykowała. Ostatnio u nas zima pod koniec stycznia się rozkręciła czego bardzo się teraz obawiam. Bo jest dużo cieplej jak rok temu. Już teraz roślinki wariują. Drzewa mają tak duże pąki jak przed pękaniem. Część bylin nadal w pełni zielone listki ma.


Ten brak obaw o trawy, to wynik oglądania programu z ogrodu pokazowego. Mieli w nim tyle traw, że wycinkę rozpoczynali w grudniu, żeby się wyrobić.
Nie tnę wszystkich od razu. Zaczynam od miejsc, gdzie wsadzonych mam sporo cebul.
Stipy i turzyce tnę na końcu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:29, 20 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
tulucy napisał(a)
Haniu ja tylko czubek nosa spod pierzyny wystawiłam i tylko na chwilkę jeszczem nie gotowa okoliczności niesprzyjające wszędzie


Też wylądowałam pod pierzyną. W sobotę w ciągu dwóch godzin powalił mnie jakiś wirus. Obudziłam się po 36 godzinach snu, z niewielkimi przerwami.
Dziś już lepiej, ale zapalenie oskrzeli muszę wyleczyć. Oby do wiosny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:31, 20 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
roma2 napisał(a)
Ja się do inkubatora przedsiębiorczości - stipowego i werbenowego mogę podłączyć, choć słowo inkubator od 16 grudnia ma dla mnie inne, specjalne znaczenie. Jak zwał tak zwał , ale paszportu dla tych siewek, choćbym zdechła, nie znajdę.


Mały przemyt?
Inkubatory to cudowny wynalazek. Jeden z piękniejszych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:33, 20 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Milka napisał(a)
Ja rozchodniki już dawno wycięłam, bo nowe idzie szybko. Podcinasz swoje cisy kolumnowe, bo ja niektórym tu i ówdzie coś skracam, aby były bardziej zwarte?


Za radą Toszki i Polinki wszystkim młodym cisom lekko skracałam każdą gałązkę. Tak ze 2-3 razy w sezonie. Zyskały na masie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:40, 20 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
kasia1 napisał(a)
Haniu, wpadłam pozdrowić Wczoraj pieliłam i powiększałam rabatę (przekopywałam). Jeszcze nigdy nie pieliłam w środku stycznia Przypomniałaś mi stipy i wczoraj tak sobie pomyślałam, że przy takich coraz łagodniejszych zimach, to może warto z tymi stipami w końcu spróbować.


Trzy lata temu polemizowałam z Toszką, że stipy nie nadają się na gwiazdę rabaty z powodu swojej chimeryczności.
Cieszę się, że się pomyliłam. W trakcie sezonu jej wygląd bardzo się zmienia. Osobiście najbardziej ją lubię w pierwszej części sezonu.
W okolicach trzeciego sezonu można pomyśleć o zastąpieniu starej sadzonki młodszą lub zredukowaniu wielkości kępy. Stare, szerokie nie są już tak ponętne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:46, 20 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Zana napisał(a)


Dodałabym jeszcze cytat: "zawsze jest jakieś wyjście awaryjne"

Haniu, dziękuję za upojną lekturę Twego wątku przy porannej kawce. Szczególnie podsumowanie sezonu podkreśliło jej smak.

Zegar i postument super. I tu wtrącę jedno ale: nie pasuje mi zegar ustawiony na misie, coś za dużo jak dla mnie się tego robi. Wiem, że misę już wypełniłaś betonem, no ale... No po prostu szczera jestem.

Buziaki wielkie na nowy Rok.


Wyjścia awaryjne mam opanowane do perfekcji. To jedna z zalet starzenia.

Zegar i postument wciąż zamieszkują w pokoju gościnnym. Ostateczna decyzja zapadnie po przymiarkach. Będą konsultacje społeczne!
A beton w misie z pewnością się przyda. Jak nie do zegara, to do czegoś innego.

Cieszę się, że wróciłaś w dobrej formie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 21:09, 20 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Haniu, dużo zdrówka
____________________
Helen - Hortensjowo
Margerytka40 21:19, 20 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Haniu zdrówka życzę, kuruj się
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies