Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 11:30, 14 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
mrokasia napisał(a)


Taaaak, ja też czytam i leżę . U mnie na razie tylko głowa pracuje .


Głowa to u mnie non stop na wysokich obrotach.
A teraz rzeczywiście sporo czytam. Uwielbiam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 11:55, 14 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A moja głowa coś odmawia współpracy... Za to dopada mnie co i rusz zniechęcenie i brak wiary w powodzenie zaplanowanych przedsięwzięć... Dziś rano na balkonie odkryłam sryliony mszyc - oto cena, jaką płacimy za ciepłą zimę, a właściwie jej brak
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Brzozowadzie... 15:15, 14 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Gdybyś zamierzała wysiewać paprykę, to można by ruszać pod koniec stycznia.

Pomidory dopiero pod koniec lutego/ do połowy marca.
Chętnie podziałałabym w ogrodzie, ale obowiązki zawodowe nie pozwalają cieszyć się wolnym czasem.
Chyba trzeba ciut wcześniej niż zwykle przeprowadzić korekcyjne ciecia "płaczących " drzewek. Muszę się poprzyglądać brzozom i klonom.

Tak sobie czytam, że inni wciąż działają, a ja od listopada leżę odłogiem.

Haha, to mnie poradnik ogrodowy wprowadził w błąd - pewnie im chodziło o pomidory w szklarniach. Dobrze, że prostujesz, bo poszłabym siać
Ale zawsze coś podpowiesz - idę ciąć kona na frontowej. Muszę go podkrzesać i nie wiedziałam, kiedy się do tego brać. Dzięki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 17:09, 14 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
galgAsia napisał(a)
A moja głowa coś odmawia współpracy... Za to dopada mnie co i rusz zniechęcenie i brak wiary w powodzenie zaplanowanych przedsięwzięć... Dziś rano na balkonie odkryłam sryliony mszyc - oto cena, jaką płacimy za ciepłą zimę, a właściwie jej brak


Zniechęcenie i brak wiary często towarzyszą sytuacjom, kiedy to zbyt wiele bierzemy sobie na głowę.

Mogę tylko gdybać, co można by...
A gdyby tak, w tym sezonie odpuścić wszystko poza tym najtrudniejszym, czyli murem ?
Zostawić myślenie o nasadzeniach, wgłębnikach itp.

Lubię zaczynać od tego, co najmniej wdzięczne, a najbardziej absorbujące, bo potem wszystko wydaje się już proste.

Mszyce jeszcze mnie omijają.

Zielsko (glony) ma chyba jakowąś moc. Dwa spożywające osobniki zanotowały przyrost witalności. Zwykle po sporych dawkach biurokracji padałam jak przecinek. Tym razem jest inaczej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 17:12, 14 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jak mi kiełki nie pomogą na głowę , wezmę zielsko
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 17:12, 14 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Haha, to mnie poradnik ogrodowy wprowadził w błąd - pewnie im chodziło o pomidory w szklarniach. Dobrze, że prostujesz, bo poszłabym siać
Ale zawsze coś podpowiesz - idę ciąć kona na frontowej. Muszę go podkrzesać i nie wiedziałam, kiedy się do tego brać. Dzięki!


Zapomniałam o szklarni, bo nigdy jej nie miałam. Te szklarniowe odmiany rzeczywiście wysiewa się wcześniej.
Klonika tnij. Kiedyś Ginnala zaczął mi płakać przy cięciu w połowie lutego.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:13, 14 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
galgAsia napisał(a)
Jak mi kiełki nie pomogą na głowę , wezmę zielsko


Bierz dwa w jednym.
Edit: możesz zmiksować kiełki z zielskiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 17:29, 14 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Hania, wiem, że co roku masz selery korzeniowe. A naciowy - też próbowałaś? Tak coś mnie korci...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 17:38, 14 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
galgAsia napisał(a)
Hania, wiem, że co roku masz selery korzeniowe. A naciowy - też próbowałaś? Tak coś mnie korci...


Raz próbowałam siewu, ale z marnym skutkiem. Selery mają bardzo długi okres wschodów, pierońsko małe nasionka, czyli są upierdliwe.
Liście tych korzeniowych mam zamrożone. Używam do wiosny w kuchni i jako dodatek do miksowanych zdrowotności.

Wiesz, to jest tak, że kiedy nadchodzi czas, żeby zająć się wielokrotnym pikowaniem wszelakich wschodów, to w ogrodzie jest sporo innych prac. Na wszystkie działania brak doby i sił. Dokonałam selekcji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 13:10, 16 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zamówiłam zielsko . Już miałam dosyć zatroskanych pytań, czy jestem chora? czy bardzo zmęczona? No bardzo zmęczona, sama nie wiem czym
Jeśli miałabym minimalizować plany (na razie nie planuję ), to zaczęłabym jednak od murka - ale tego do rozebrania . Bo jako priorytet uznałam chyba (?) zrobienie kącika wypoczynkowego. Mam leżaki i krzesła, mam pergolę / altanę, wszystko zapakowane leży w piwnicy. I nie ma gdzie spocząć
Zobaczymy, może zielsko pomoże... Moja grupa testowa liczyć będzie 4 osoby (rodziców też mam zamiar futrować ), będę się dzieliła obserwacjami
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies