Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:53, 22 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Wczoraj spryskałam ogród propionianem wapnia. Chorób nie zauważyłam. Jest trochę czarnych mszyc na bobie i niewidocznych gołym okiem na kalinie angielskiej. Ma jakieś poskręcane listki. Kalina Rozeum jest czyściutka.
Trawa skoszona, drugi wysiew fasolki zrobiony. Spokojnie można czekać na deszcz. Zapowiadają na weekend.

Czosnki w rodgersji kasztanowcolistnej.



Wielkokwiatowe bratki zaczynają się starzeć. Te miniaturowe wciąż zdobią.



Przed tarasem zakwitły krzewuszki.



Lilak Mayera Palibin "zapachnił" 1/4 ogrodu, a jeszcze nie wszystkie kwiaty się rozwinęły.



Po południu miło jest usiąść w cieniu, na pobliskiej ławeczce, i oddawać się urokom wiosny. Posiadanie cienistych zakątków, to było moje wielkie ogrodnicze marzenie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 18:00, 22 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ależ te orliki urodziwe Dziękuję Haniu za wsparcie, powoli do przodu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ryska 18:17, 22 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W masie bym ich nie sadziła, ale jako akcencik świetnie się sprawdza.

Dereń Elegantissima to ta jasna plama.



Pstrolistne rośliny należy sadzić z umiarem. Ich zbytnie zagęszczenie może być nieprzyjemne w odbiorze. Dobrze tez jest dobrać im neutralne tło.Tak myślę.


Rewelacyjna kompozycja. Bujna i stonowana kolorystycznie.
Mam jakąś potrzebę w tym roku na zielone. W ubiegłym szukałam koniecznie coś kwitnącego na różankę, bo za zielono o tej porze a w tym mogłoby być tylko zielono.
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 19:05, 22 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
AnnaCh napisał(a)
Zgapiam ten przepis
Kurtka wodna, a jak dziś właśnie wyrywając rzodkiewki dla Jaśka na śniadanie wyrzuciłam od razu liście na kompost... No nic mus czekać na nowe rzodkiewki A zupy kremy uwielbiamy


Wyjątkowo smaczna jest ta zupka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:21, 22 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
ryska napisał(a)


Mam jakąś potrzebę w tym roku na zielone. W ubiegłym szukałam koniecznie coś kwitnącego na różankę, bo za zielono o tej porze a w tym mogłoby być tylko zielono.
Pozdrawiam


Majowa zieleń jest taka soczysta, a jeśli uda się zebrać do kupy rośliny o różnym stopniu nasycenia kolorem, to zawsze będzie dobrze wyglądać (tak jak w liściastym lesie).

Naparstnice mi oszalały.




Brunnery wciąż cieszą oko. Spasowały się z czosnkami.





i takie tamy






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 20:07, 22 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Przepis zapisuję
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ryska 20:10, 22 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Majowa zieleń jest taka soczysta, a jeśli uda się zebrać do kupy rośliny o różnym stopniu nasycenia kolorem, to zawsze będzie dobrze wyglądać (tak jak w liściastym lesie).





Dokładnie jest tak jak piszesz. Dziwne, że zauważyłam to dopiero w tym roku
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 15:13, 23 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
ryska napisał(a)


Dokładnie jest tak jak piszesz. Dziwne, że zauważyłam to dopiero w tym roku


Po deszczu majowa zieleń jest wyjątkowo nasycona. W nocy spokojnie padało. Tak jak trzeba, bez gwałtowności.


Byliny zarosły już puste przestrzenie. Od czerwca zrobi się kolorowo.


Trochę biją po oczach tawuły, ale wybaczam im tę krótkotrwałą "kurczakowatość". Za moment będą przyjemnie miodowe. Perukowca o tej porze też zaledwie toleruję. Zrehabilituje się jesienią.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:20, 23 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Gosiek33 napisał(a)
Przepis zapisuję


Zapisuj i gotuj. Jedna z najszybszych zup do ugotowania.

Daje popis na zapleczu.



Dzisiaj bezużyteczny. Wciąż mży.



Objawiają się miskanty.



Gdzieś pod tymi serduszkami skrywa się bordowa jarzmianka. Co roku sie martwię, czy wyjdzie.





A na garażowej ładnie rośnie turzyca Montana. Trzmielina stara się zakryć murek.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:29, 23 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Kawciu, staramy się jak możemy. Ogród i ja. Thx!



Zarasta powoli rabata za ławeczką. Tutaj najpóźniej robi się zielono.



Ścieżka rozgraniczająca warzywnik i część ozdobną.



Z takiej pogody zadowolone są wszystkie warzywa poza pomidorami. Dla nich wciąż jest za chłodno. Kwitnie groszek.







Zeszłoroczna pietruszka naciowa wchodzi w okres tworzenia kwiatostanów. Nowa dopiero kiełkuje.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies