Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:37, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
galgAsia napisał(a)
Zdecydowanie tak, o tej porze zwykły już kwitnąć wszystkie róże, naparstnice, że o całej reszcie nie wspomnę. Wyjątkowo zimny maj...

Czy naparstnice się krzyżują - zmieniają kolory, jak orliki czy kosmosy? Bo tak sobie patrzę, że te kolory to jakieś inne niż te wysiane przed paru laty...


Krzyżują się, ale do tej pory tak raczej subtelnie. Głównie w obrębie bieli i różu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 18:15, 28 maj 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Haniu dziękuję Ci bardzo za pokazanie żywopłotu niestrzyżonego
I powiem,że już mam pewność jaki będzie u mnie ];

Podziwiam Twój ogród,jest piękny
a przedpłocie rewelka
____________________
krystyna
Gosiek33 20:14, 28 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie to same warstwy są. Z żadnego miejsca nie widać całości.Poza kominem, ale tam nie włażę.



Czyli jak cebula... piękna cebula


Niezwykle inspirująco czytać Ciebie. Kanciki zrobiłam, no troszkę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 21:16, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Gosiek33 napisał(a)



Czyli jak cebula... piękna cebula


Niezwykle inspirująco czytać Ciebie. Kanciki zrobiłam, no troszkę


Dziękuję za miłe słowa. Byle nie skończyło się jak w wierszyku "jak go rozbierali, to wszyscy płakali"
Robienie kancików przy zwartej darni to czysta przyjemność.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 21:24, 28 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Ostatnio się zawstydziłam, że wyczytałam u Ciebie o kancikach, chyba drugi lub trzeci raz w tym sezonie.
Dlatego wczoraj szybciutko zrobiłam u siebie kanciki i masz rację to wcale tak długo nie trwa a efekt od razu wielce pożądany.
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:28, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
darkowa napisał(a)
Haniu dziękuję Ci bardzo za pokazanie żywopłotu niestrzyżonego
I powiem,że już mam pewność jaki będzie u mnie ];

Podziwiam Twój ogród,jest piękny
a przedpłocie rewelka


Krysiu, ten mój ogród (mam gdzieś taką cichą nadzieję) pozwala być może innym uwierzyć, że przy niewielkich nakładach finansowych i przy użyciu niewyszukanych roślin (łatwo dostępnych), da się sklecić w miarę miłe dla oka miejsce, w którym można wypocząć.
Nieformowany żywopłot jest bardzo przyjazny dla ptaków i owadów. Uwielbiają w nim buszować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:31, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Helen napisał(a)
Ostatnio się zawstydziłam, że wyczytałam u Ciebie o kancikach, chyba drugi lub trzeci raz w tym sezonie.
Dlatego wczoraj szybciutko zrobiłam u siebie kanciki i masz rację to wcale tak długo nie trwa a efekt od razu wielce pożądany.


Wyczytałam kiedyś u naszej Danusi, że nawet jeśli ogród jest ciut rozwichrzony, czy zaniedbany, to kanciki są tym elementem, który najszybciej porządkuje przestrzeń.

Dobrze wyznaczają granice rabat i od razu całość lepiej wygląda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 21:48, 28 maj 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Krysiu, ten mój ogród (mam gdzieś taką cichą nadzieję) pozwala być może innym uwierzyć, że przy niewielkich nakładach finansowych i przy użyciu niewyszukanych roślin (łatwo dostępnych), da się sklecić w miarę miłe dla oka miejsce, w którym można wypocząć.
Nieformowany żywopłot jest bardzo przyjazny dla ptaków i owadów. Uwielbiają w nim buszować.

O tak masz rację masz ogród miły dla oka,a rzeczywiście nie masz dużo rarytasów
a mimo wszystko świetnie sobie poradziłaś
I dziękuję Ci ,że zawsze piszesz co aktualnie robisz i przypominasz o opryskach
____________________
krystyna
Monia81 21:56, 28 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zuza
Bezodmianowa ona jest. Jak to u mnie.
To ta najzwyklejsza, co rośnie dosyć spora.
Koty to wybredne bestie. Rzucają się tylko na rarytasy ogrodowe. Zdewastowały mi pień ambrowca i wiązu/a.


U mnie koty też olewają totalnie kocimiętki, nic sobie z nich nie robią, za to zrobiły sobie drapak na bzie czarnym, musiałam siatkę założyć, bestie takie małe niedobre, no ale cóż zrobić... buziaczki
u siebie też widzę w warzywniku że siewy kwietniowe to takie wypierdki, no ta pogoda daje roślinkom w kość, w dzień w miarę fajne temperatury, ale w nocy zimno... pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
tulucy 10:00, 29 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu ten z ziarnami to pieczesz z jakiego przepisu? z MW czy inny jeszcze jakiś?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies