Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:25, 27 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
sylwia_slomczewska napisał(a)
Faktycznie śliczne jesienią


Jesień przy liściastych nasadzeniach to ogrodowy samograj. Ale to wiesz.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 21:44, 27 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Taki wieloziarnisty to ulubiony ciotki mojego m. Kiedyś specjalnie dla niej piekłam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:11, 27 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
tulucy napisał(a)
Taki wieloziarnisty to ulubiony ciotki mojego m. Kiedyś specjalnie dla niej piekłam.


Pewnie w podobnym wieku jesteśmy (ciotka i ja).
A który smakuje Twojemu pokoleniu?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 07:45, 28 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu u nas wzięciem cieszy się największym żurkowy. M go pochłania. Ale on pochłania w zasadzie wszystko, co mu upiekę
Młody podobny do ojca
A Młoda wybredna bardzo. Ale zjada w zasadzie też wszystko.

Młodzi nie mają porównania dzisiejszego pieczywa z tym sprzed lat, więc dla nich to żadna atrakcja
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Jomaszka 10:16, 28 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2019
Posty: 24
Haniu, Gosiu
Mam ten bodziszek u siebie: to bodziszek korzeniasty Spessart

Pozdrawiam Cię Haniu. Przyjemnie się czyta i ogląda Twoje posty.
Gruszka_na_w... 11:22, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Jomaszka napisał(a)
Haniu, Gosiu
Mam ten bodziszek u siebie: to bodziszek korzeniasty Spessart

Pozdrawiam Cię Haniu. Przyjemnie się czyta i ogląda Twoje posty.


Dziękuję za podpowiedź. I tak pewnie zapamiętam tylko, że to korzeniasty. Może skojarzę ze "special art" i potem tym tropem idąc znajdę nazwę odmiany.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:25, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
tulucy napisał(a)
Haniu u nas wzięciem cieszy się największym żurkowy. M go pochłania. Ale on pochłania w zasadzie wszystko, co mu upiekę
Młody podobny do ojca
A Młoda wybredna bardzo. Ale zjada w zasadzie też wszystko.

Młodzi nie mają porównania dzisiejszego pieczywa z tym sprzed lat, więc dla nich to żadna atrakcja


Domyślam się, że M konsumuje ten chleb żurkowy bez żurku.
Raz się zetknęłam w sklepie z gotowcem chlebowym do serwowania żurku. Eksperyment z podaniem z nim żurku był nieudany.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 11:31, 28 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tak, kocimiętka. Rewelacyjnie się sprawdza na pograniczu gleby i tych różności, którymi utwardzana jest droga.

w czerwcu było tak


Zazdroszczę Mój kot pewnie też, miałby tyle dobrego do miętoszenia i obgryzania
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 14:37, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
antracyt napisał(a)

Zazdroszczę Mój kot pewnie też, miałby tyle dobrego do miętoszenia i obgryzania


Mam jednego udomowionego kota i kilka nawiedzających ogród i sypiających na wycieraczce oraz na tarasie. Żaden nie wykazuje upodobania do wylegiwania się w tej kocimiętce. Ewentualne szkody w wizerunku czynią jedynie obfite opady deszczu.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:41, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
tulucy napisał(a)


Młodzi nie mają porównania dzisiejszego pieczywa z tym sprzed lat, więc dla nich to żadna atrakcja


My mamy porównanie! Zapotrzebowanie jest tak duże, że podpadam już chyba pod wypiek masowy.
Galgasiu, dzięki za podlinkowane strony.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies