Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Helen 07:58, 29 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Haniu, przychodzę z pytaniem, czyli idę na łatwiznę

Kiedy ciąć porzeczki i agrest, czy teraz po zebraniu owoców czy wczesną wiosną? Oba krzewy na pniu. Rozrosły mi się w każdą stronę i przeszkadzają innym roślinom
____________________
Helen - Hortensjowo
Roocika 09:34, 29 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Haniu, czy to jest kalina japońska? Czy jakiś inny krzew?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mikina34 14:49, 29 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Haniu, dziękuję za odwiedziny i docenienie starań
Odrobiłam zaległości u Ciebie (nawarstwiło się, bo kazali iść na urlop ) i chciałam tylko króciutko nawiązać do dyskusji, żeś mądra kobitka i podpisuję sie obiema rękami pod wszystkim co zostało powiedziane, howgh
A ogród, to sama wiesz, że zachwyca.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gruszka_na_w... 19:38, 29 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Helen napisał(a)
Haniu, przychodzę z pytaniem, czyli idę na łatwiznę

Kiedy ciąć porzeczki i agrest, czy teraz po zebraniu owoców czy wczesną wiosną? Oba krzewy na pniu. Rozrosły mi się w każdą stronę i przeszkadzają innym roślinom


Szczepionych krzewów u siebie nie mam, ale podejrzewam, że tnie się je podobnie jak te o tradycyjnej formie, czyli pod koniec zimy i zaraz po zbiorach, nie później niż do połowy sierpnia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:41, 29 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Roocika napisał(a)


Haniu, czy to jest kalina japońska? Czy jakiś inny krzew?


To trzmielina oskrzydlona. Na tej rabacie rosną dwie, oddalone o 2 m. Jedna jest zielona.



A ta rosnąca pod brzozą już w jesiennej szacie.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:51, 29 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
antracyt napisał(a)
Na zdjęciach w ogóle nie widać upałów. Ogród wygląda świeżo ì soczyście


To zaleta nieformowanego żywopłotu. Rośliny się wzajemnie cieniują, ale gleba jest zbita na kamień. O wzruszeniu ziemi mogę zapomnieć. Być może w głębszych warstwach jest jakaś wilgoć, bo objawów omdlewania roślin nie widać.



Liliowce już kończą kwitnienie.









Nie da się ukryć, że jesień puka do ogrodu.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:02, 29 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
galgAsia napisał(a)
Jak ładnie floksik zerka zza trawki
Energetyczny masz ten ogród naprawdę Jednak ta duża ilość deszczu się przydała. U mnie, mam wrażenie, już przedsionek jesieni. Więc sobie popatrzę u ciebie na piękne rośliny


Taka jestem zabiegana, że nawet nie bardzo mam czas, żeby omiatać.

Tradycyjnie o tej porze ogarniam generalne porządki. Okropność, ale wolę to mieć z głowy. Dzisiaj odhaczałam przetwórstwo owocowe, wypiek chlebów, pranie i mycie okien na zewnątrz. Czuję się z lekka jak walnięta worem.

Ketmia zakwitła. Z przegorzanem jej do twarzy.



Dopiero u Ciebie na zdjęciach zauważyłam te gwiazdki na końcówkach kolców.



Te nasze zegary i postumenty idealnie wpasowały się między hortensje.





Stipę chyba muszę wyczesać drugi raz, bo znowu naprodukowała nasion.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:08, 29 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Z kolorami w ogrodzie chwilowo ubogo.













A tutaj jeszcze udało się zatrzymać trochę koloru.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 05:49, 30 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Szczepionych krzewów u siebie nie mam, ale podejrzewam, że tnie się je podobnie jak te o tradycyjnej formie, czyli pod koniec zimy i zaraz po zbiorach, nie później niż do połowy sierpnia.

Dzięki wielkie
____________________
Helen - Hortensjowo
Gosiek33 06:57, 30 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kolory są takie jakie potrzebujemy w upalne, słoneczne lato. Zwiewność gaury i krwiściągu tworzy bardzo wakacyjny obrazek
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies