Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 18:30, 16 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
antracyt napisał(a)
U nas w domu na szczęście pulsometr na palec jest, a do kompletu torba ratownicza PSP R-1 wraz z ratownikiem. Trochę mi z tym lepiej.


Wygrałaś!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasia1980 20:19, 16 paź 2020


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Ach te urządzenia medyczne,jak rodziłam drugie dziecko to położnej też na ktg skurczy nie pokazywało, a za chwilę mówiła rady boskie pani rodzi.
____________________
Moja Sielanka
tulucy 20:46, 16 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
antracyt napisał(a)
U nas w domu na szczęście pulsometr na palec jest, a do kompletu torba ratownicza PSP R-1 wraz z ratownikiem. Trochę mi z tym lepiej.

W obecnym czasie to skarb...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 20:47, 16 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Glukometru też się jeszcze nie dorobiłam...jedyne co to termometry mam na stanie i inhalator.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 17:24, 18 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
tulucy napisał(a)
Glukometru też się jeszcze nie dorobiłam...jedyne co to termometry mam na stanie i inhalator.


Im człek starszy, tym więcej dziwnych sprzętów posiada.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:44, 18 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Paskudny tydzień za nami. Oby następny był lepszy. Fronty atmosferyczne uczyniły z mej głowy bańkę ściskaną przez imadło. Okropne uczucie. Pomogło zwłóczenie się na świeżym powietrzu.

W piątek dokonałam aktu eksterminacji tamaryszków. Dumam teraz jak pozbyć się karp, bo widać, że one mają tendencję odradzania się jak feniks z popiołu.



Wiosną trzeba będzie dopieścić ten fragment, ale już teraz widać, że sąsiedztwo zyskało więcej światła. Obok rosną dwie róże, ostróżka, pierisy.
Kosiarka dalej w naprawie...









Lepiej też doświetlone będzie rondo.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 18:10, 18 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Będzie od korzeni odbijał? To drań...

Faktycznie chyba lepiej ten fragment wygląda. Trawnik bez kosiarki bardziej puchaty
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 18:23, 18 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Słonko dzisiaj czasem wychodziło zza chmur. Temperatura nie zwalała z nóg, trochę wiało, ale i tak samopoczucie od razu lepsze.

Rok temu już wszystkie róże były po jesiennym cięciu.



Od wielu tygodni ten sam widok.






Zmieniają się jakieś subtelności w kolorystyce.





Czasem żałuję, że w momencie zakładania ogrodu nie miałam tej wiedzy, co teraz. Pewnie znalazłabym wtedy dla ambrowca miejsce wewnątrz ogrodu.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:43, 18 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiek33 napisał(a)
Będzie od korzeni odbijał? To drań...

Faktycznie chyba lepiej ten fragment wygląda. Trawnik bez kosiarki bardziej puchaty


Tamaryszek mocno przesłaniał sporą część ogrodu. Teraz oko może powędrować trochę dalej. 7 drzew na niewielkiej przestrzeni, to było o wiele za dużo. Teraz wreszcie będzie widać ussuryjskiego.














Fotergilli też przenosiny pomogły. Pierwszy raz się przebarwiła.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:58, 18 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pod nogami ciumka. Nie ma szans na użycie grabi. Czekam na trochę suchych dni, kosiarkę i wolny czas. Chciałabym przed zimą okancikować rabaty.













____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies