Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Dorii 22:29, 12 paź 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U mnie też glina i to koszmarna. Nawet po rozluźnieniu jest mocno gliniasta.
W tym roku tak zrobiłam ale efekt marny. Tyle że u mnie było zimno i sucho. Niby warzywnik podlewam ale pewnie trzeba by częściej i mocniej. Do tego dopiero od zeszłego roku dodaje prawdziwy obornik a nie granulowany.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
mrokasia 22:56, 12 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Poczytałam . Okazuje się, że praca w ogrodzie zawsze się znajdzie, nawet jeśli nie jest związana z upychaniem kolejnych chciejstw. Nie mogę się zdecydować czy jest to pocieszające czy przygnębiające... .
Zastanawiałam się co mam zrobić ze swoim mini warzywniczkiem, jak przygotować go do zimy. Znalazłam u Ciebie podpowiedź. Mam nadzieję, że w weekend pogoda pozwoli mi usunąć cukinie i przekopać moje grządki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 06:17, 13 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tydzień temu wykopywałam dwa pnące potwory. Dobrze, że gleba była wilgotna, to się nie umęczyłam z korzeniami, ale kilka godzin mi zeszło na redukowaniu ich części nadziemnej. Uważaj na oczy!


Dwa lata temu przenosiłam Veilchenblau na nowe miejsce, na starym wybiła i już ma nowe długie baty
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:24, 13 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Miłorzębowi chyba w moim ogrodzie coś nie pasuje. Jakiś taki mizerny i chudy.
Na zdjęciu to ten skrzyżowany wysoki patyczek w głębi.






Miłorząb to taki niesforny osobnik, doskonale znosi próby formowania ale i tak nie wiesz w którą stronę wypuści nowe pędy. Możesz ciąć go w igiełkę. U Grąbczewskich jest spory żywopłot z ciętego miłorzębu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
antracyt 07:36, 13 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mój miłorząb też taki rachityczny, odkąd go mam niewiele urósł. Myślę, że sąsiedztwo tuj mu nie służy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 11:11, 13 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jesiennie u ciebie Pięknie jak zawsze.
U mnie zimno i ponuro, dziś rano +3C... Nie jest to to, czego oczekiwałam , ale cóż robić... Tyle tylko, że nie mam siły ani ochoty ani czasu na rewolucje. Może mi przejdzie
Posadziłam nowego ussuryjskiego, odsunęłam go od poprzedniego miejsca i od wiąza. Oby teraz rósł
A ja mam 3 "gracki" i każdy inny
Szkoda tych miskantów przy tarasie, tak fajnie szumiały
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Rench 11:22, 13 paź 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kukliki. Te najzwyklejsze.





Czy te zwykłe kukliki zawsze tak długo kwitną ? Moje zwisłe tylko wiosną zaszczycają kwiatami.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Gruszka_na_w... 19:30, 13 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Dorii napisał(a)
U mnie też glina i to koszmarna. Nawet po rozluźnieniu jest mocno gliniasta.
W tym roku tak zrobiłam ale efekt marny. Tyle że u mnie było zimno i sucho. Niby warzywnik podlewam ale pewnie trzeba by częściej i mocniej. Do tego dopiero od zeszłego roku dodaje prawdziwy obornik a nie granulowany.


Tegoroczne lato było u mnie tak deszczowe, że warzywnik nie wymagał dodatkowego podlewania. W warzywniku wykorzystuję zielony nawóz i gnojówki z pokrzywy pod żarłoczne rośliny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:38, 13 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Rench napisał(a)


Czy te zwykłe kukliki zawsze tak długo kwitną ? Moje zwisłe tylko wiosną zaszczycają kwiatami.


Zaczynają kwitnienie pod koniec kwietnia. Kwitną ponad miesiąc, a kwiatostany są jeszcze długo atrakcyjne. Ścinam je w połowie czerwca. Do końca stoją prosto.

30 maja



15 czerwca już po ścięciu- na obwódce przed ławeczką
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:42, 13 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
mrokasia napisał(a)
Poczytałam . Okazuje się, że praca w ogrodzie zawsze się znajdzie, nawet jeśli nie jest związana z upychaniem kolejnych chciejstw. Nie mogę się zdecydować czy jest to pocieszające czy przygnębiające... .
Zastanawiałam się co mam zrobić ze swoim mini warzywniczkiem, jak przygotować go do zimy. Znalazłam u Ciebie podpowiedź. Mam nadzieję, że w weekend pogoda pozwoli mi usunąć cukinie i przekopać moje grządki.


Nie usuwaj cukinii. Posiekaj je szpadlem lub sekatorem i przekop. Wzbogacisz glebę.

Nic już nie upycham. Wręcz przeciwnie. Sama wiesz z doświadczenia ze starszą częścią, że po latach korekty są niezbędne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies