Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:07, 22 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Roocika napisał(a)

O nie mam Dzieki, będę o niej pamiętać
Jestem żądna czerwieni jesienią


O tak! Czerwień ma w sobie moc. Wulkan energii.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 21:18, 22 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Uwielbiam Twoją jesień
U mnie zdecydowanie mniej zaawansowana - dopiero trzmielina zaczęła świecić.
Ola z jabłuszkami bossska, nie mogę się doczekać, kiedy moja będzie większa i będzie miała więcej owocków
Tak, dziś był piękny dzień, chociaż jak wyszłam z pracy, to słońca robiło się coraz mniej i mniej...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 21:30, 22 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
galgAsia napisał(a)
Uwielbiam Twoją jesień
U mnie zdecydowanie mniej zaawansowana - dopiero trzmielina zaczęła świecić.
Ola z jabłuszkami bossska, nie mogę się doczekać, kiedy moja będzie większa i będzie miała więcej owocków
Tak, dziś był piękny dzień, chociaż jak wyszłam z pracy, to słońca robiło się coraz mniej i mniej...


Miałam tylko kwadrans na połażenie po ogrodzie. Aż szkoda, że nie było więcej czasu. Zapowiadają, że będą jeszcze takie dni. Oby
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 08:08, 23 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Czerpię ukojenie w tych Twoich jesiennych widokach. Ten Ambrowiec tak zawsze się przebarwia?
U mnie tylko szczątkowo, a palibiny zgubiły już wszytkie listki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
antracyt 08:49, 23 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11651
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Taki czas... za dużo tych garbów zaczyna nam wyrastać. Obyśmy znaleźli siły, aby je dźwigać.
Sił życzę. I zdrowia.




Oj garby rosną z każdej strony, a państwo coraz bardziej zaczyna nimi przygniatać kobiety...
Zdrowie i siły przydadzą się nam wszystkim
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 19:29, 23 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Gosiek33 napisał(a)
Czerpię ukojenie w tych Twoich jesiennych widokach. Ten Ambrowiec tak zawsze się przebarwia?
U mnie tylko szczątkowo, a palibiny zgubiły już wszytkie listki


Ambrowiec przebarwia się tak cudownie od początku. Żeby tylko tempo wzrostu miał większe. Mógłby być już taki jak graby.



Palibiny dosyć długo trzymają liście. W tym swoim tercecie tworzą ładną, wyrazistą plamę. W tym tkwi ich przewaga nad lilakami, które nie mają jesiennych przebarwień.



Wczorajszy ciepły dzień podbił wyraźnie intensywność przebarwień. Dzisiaj mimo chmur, wszystko cudownie świeciło.
Ukojenia c.d.







jabłoń rajska Adirondack

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:40, 23 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
antracyt napisał(a)

Oj garby rosną z każdej strony, a państwo coraz bardziej zaczyna nimi przygniatać kobiety...
Zdrowie i siły przydadzą się nam wszystkim


Krew mnie wczoraj zalała. Już dawno nie odczuwałam takiej wściekłości.
Mnie już, co prawda, ten problem nie dotyczy, ale w głowie mi się nie mieści, że w celu dopięcia układu starego satrapy z faszystami, skazuje się kobiety na okrucieństwo. Tym bardziej, że zwykle to one zostają z tym wszystkim same.I mimo plecionych farmazonów ani państwo, ani kościół wsparcia im nie udziela.
Jestem dumna z tych manifestujących kobiet.Szkoda, że tak niewielu facetów im towarzyszy. Żałuję, że mieszkam w małych miasteczku.

Być wolnym od konieczności podlegania idiotyzmom. Jak ptaki. Marzenie.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 20:02, 23 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
nieodparcie odnosze wrazenie, ze zostalo to zrobione celowo, zeby odsunac uwage od nieudolnosci tej wladzy w walce z covidem, przy okazji upiekli druga pieczen na tym ognisku a ludzie dostali swoje igrzyska.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 20:03, 23 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Natura stara się jak może ukoić skrzeczącą z każdej strony codzienność.
Robię zdjęcia, aby w czasie nadchodzącej wielkiej smuty, przypominać sobie, że życie może być kolorowe i że radość może sprawić byle drobiazg.
Klon Ginnala na przedpłociu.



naprzeciw tarasu sięga już do wysokości balkonu sąsiada



Świdośliwa z każdym dniem ładniejsza. Zgrabnie się uformowała w wielopienność.



Mam jeszcze drugą. Rośnie z boku tarasu. Muszę jeszcze popracować nad jej kształtem.





W oknie tarasowym od dłuższego czasu świeci oczar. Obok niego rośnie kompaktowa metasekwoja Chubby. Zaczyna subtelnie zmieniać ubarwienie.



Kolorów nabiera klon strzępiastokory.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:05, 23 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
TAR napisał(a)
nieodparcie odnosze wrazenie, ze zostalo to zrobione celowo, zeby odsunac uwage od nieudolnosci tej wladzy w walce z covidem, przy okazji upiekli druga pieczen na tym ognisku a ludzie dostali swoje igrzyska.


Od jutra zakaz zgromadzeń. Liczą na to, że baby zamkną się w 4 ścianach. Perfidnie wykorzystują pandemię do załatwiania politycznych układanek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies