Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Roocika 20:23, 22 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ambrowiec wymiata ma u mnie złoty medal.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 20:33, 22 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Gosiek33 napisał(a)
Jak teraz patrzę na sąsiednie domy u Ciebie to oceniam, że stoją dość daleko? Nie każdy możliwość aż takiego zasłonięcia roślinami

Dobrze rozplanowałaś nasadzenia ogrodowe


Mamy narożną działkę. Dom jest posadowiony w jej najwęższym narożniku. W sumie problem bezpośredniego osłonięcie dotyczy najbardziej sąsiada, który ma dom od strony tarasu. Reszta domów jest w dalszej odległości. Ten najbliższy sąsiad od naszej strony nie tylko taras, ale i balkon. Widać ten dom na zdjęciach.



Stad konieczność wysokich nasadzeń od strony tarasu.





Resztę domów udało się zamaskować wysokimi nasadzeniami w narożnikach.



Fajnie się przebarwiają magnolie i Palibiny.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:39, 22 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Roocika napisał(a)
Ambrowiec wymiata ma u mnie złoty medal.


A masz aronie? Warto je mieć. Można je wpleść w żywopłot nieformowany.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:47, 22 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
mrokasia napisał(a)
Lubię Twój ogród o każdej porze roku . Ale jesienią jest najbardziej tajemniczy i klimatyczny.
Bez tamaryszka faktycznie lżej i bardziej przestrzennie się zrobiło. I faktycznie od karpy może odrastać jak każdy liściak. U mnie za płotem wycięty wiosną przez dewelopera klon wypuścił w ciągu sezonu pędy na ponad 2 metry...


Postaram się wykopać tyle, ile dam rady. On raczej daje odrosty od pnia niż od korzenia.

Jesień uwielbiam. Za całokształt. A za takie dni jak dzisiejszy w szczególności.





Mimo sporej ilości cienia, świdośliwa na garażowej stara się jak może.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 20:52, 22 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A masz aronie? Warto je mieć. Można je wpleść w żywopłot nieformowany.






O nie mam Dzieki, będę o niej pamiętać
Jestem żądna czerwieni jesienią
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 20:53, 22 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Przerażają mnie Twoje palibiny Takie wielkie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 20:53, 22 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
TAR napisał(a)
nic straconego, zawszeć to mozna drugiego posadzic w razie gdyby jakies drzewko np. wypadło


Na obecnym etapie już żadne drzewo wielkości ambrowca w ogrodzie się nie zmieści.
Te, które rosną, w większości nie osiągnęły jeszcze nawet połowy swoich docelowych rozmiarów.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:54, 22 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Roocika napisał(a)
Przerażają mnie Twoje palibiny Takie wielkie


Tam są 3, posadzone w trójkącie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:02, 22 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
TAR napisał(a)
Haniu ogrod bije kolorami po oczach, przeplata sie lato z jesienia, niektore rosliny nie wygladaja jakby za chwile mialy konczyc. a mnie tamaryszka nieco szkoda, lubie te pierzaste koronki chociaz osobiscie dwa w sezonie zamordowalam, niechcąco oczywiscie


Teraz już wiem, że tamaryszkom szkodzi przycinanie. One reagują na cięcie bardzo silnym wypuszczaniem pędów ze śpiących oczek. Tracą wtedy ładny pokrój. Mam za mały ogród na dwa tamaryszki.
Jesienne pożegnanie sezonu ma cudowną oprawę.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:06, 22 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
antracyt napisał(a)

To się jeszcze okaże... Mamy w domu 4 dzieci w 3 różnych szkołach. Z tego 2 jest już na nauczaniu zdalnym, reszta ma w klasie osoby na kwarantannie, albo kolegów w klasie, których rodzeństwo jest na nauczaniu zdalnym.


Taki czas... za dużo tych garbów zaczyna nam wyrastać. Obyśmy znaleźli siły, aby je dźwigać.
Sił życzę. I zdrowia.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies