Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:11, 18 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
I takie tamy na koniec
Nieformowany żywopłot.
Derenie Sibirica już świecą gałązkami.





oczar wirginijski



okołotarasowo







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:27, 18 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989












Zaokienny widoczek. Dom na końcu widoku przesłonić ma brzoza Doorenbos.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 21:10, 18 paź 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pięknie
Gdybym ja teraz miała taką wiedzę jak mam...
I przede wszystkim gdybym miała wiedzę co planują moi sąsiedzi, to zaczęłabym urządzanie ogrodu od innej strony, ale nic tam...
Moja głowa w tym tygodniu też pęka Niestety nie było mi dane pogrzebać w ziemi, bo codziennie pada, trawnik aż mi chlupie pod nogami jak idę do kompostownika, a do tego mam tyle pracy, że ostatnie trzy dni siedziałam codziennie do 20, zdalnie, bo na kwarantannie...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gosiek33 07:56, 19 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Jak teraz patrzę na sąsiednie domy u Ciebie to oceniam, że stoją dość daleko? Nie każdy możliwość aż takiego zasłonięcia roślinami

Dobrze rozplanowałaś nasadzenia ogrodowe
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 14:14, 19 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Lubię Twój ogród o każdej porze roku . Ale jesienią jest najbardziej tajemniczy i klimatyczny.
Bez tamaryszka faktycznie lżej i bardziej przestrzennie się zrobiło. I faktycznie od karpy może odrastać jak każdy liściak. U mnie za płotem wycięty wiosną przez dewelopera klon wypuścił w ciągu sezonu pędy na ponad 2 metry...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 15:31, 19 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Czasem żałuję, że w momencie zakładania ogrodu nie miałam tej wiedzy, co teraz. Pewnie znalazłabym wtedy dla ambrowca miejsce wewnątrz ogrodu.

nic straconego, zawszeć to mozna drugiego posadzic w razie gdyby jakies drzewko np. wypadło
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 15:32, 19 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
AnnaCh napisał(a)
Pięknie

I przede wszystkim gdybym miała wiedzę co planują moi sąsiedzi, to zaczęłabym urządzanie ogrodu od innej strony, ...


o tak, jakbym wiedziala jacy beda moi nowi sosiedzi i znala ich plany to nawet dom bym inaczej posadowila i pobudowala inny a co dopiero ogrod. teraz naprawiam powoli szkody ale miejscowke bym sobie zostawila, bo zacna
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 15:34, 19 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
Haniu ogrod bije kolorami po oczach, przeplata sie lato z jesienia, niektore rosliny nie wygladaja jakby za chwile mialy konczyc. a mnie tamaryszka nieco szkoda, lubie te pierzaste koronki chociaz osobiscie dwa w sezonie zamordowalam, niechcąco oczywiscie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
antracyt 20:42, 19 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wygrałaś!

To się jeszcze okaże... Mamy w domu 4 dzieci w 3 różnych szkołach. Z tego 2 jest już na nauczaniu zdalnym, reszta ma w klasie osoby na kwarantannie, albo kolegów w klasie, których rodzeństwo jest na nauczaniu zdalnym.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 20:06, 22 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
AnnaCh napisał(a)
Pięknie
Gdybym ja teraz miała taką wiedzę jak mam...
I przede wszystkim gdybym miała wiedzę co planują moi sąsiedzi, to zaczęłabym urządzanie ogrodu od innej strony, ale nic tam...
Moja głowa w tym tygodniu też pęka Niestety nie było mi dane pogrzebać w ziemi, bo codziennie pada, trawnik aż mi chlupie pod nogami jak idę do kompostownika, a do tego mam tyle pracy, że ostatnie trzy dni siedziałam codziennie do 20, zdalnie, bo na kwarantannie...


Trzeba się cieszyć tym, co jest.
Dzisiaj dla odmiany był cudowny dzień. Szkoda, że nie było czasu na ogrodowe działania.
Hortensja Candlelight cudownie się przebarwia.





Ambrowiec cudownie się zaczerwienił.



Klony Ginnala idą w jego ślady.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies