Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:58, 18 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Klon ussuryjski odszedł do klonowego nieba. Mam nadzieję, że jego kolega strzępek, który rośnie na rondzie, pożyje dłużej. Po dwóch latach zastoju zaczął ładnie przyrastać.



Maj to czas bzów. W ozdobnej części ogrodu rosną Palibiny i lilaki węgierskie. Tradycyjny bez rośnie koło kompostownika. Dobrze mu tam, choć go mocno podkrzesuję i ograniczam nowe przyrosty.



Zakwitł ostrokrzew i białe fiołki.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 23:03, 18 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
TAR napisał(a)


osobiscie nie spotkalam jeszcze ochojnika na sosnie



tu niby jest ochojnik sosnowy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 23:04, 18 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Juzia napisał(a)




Ale jak od dołu to może być ze starości.



Od dołu. Objawy podobne do moich. Też mi już czasem nogi usychają ze zmęczenia. Kiedyś tego nie miałam.
Dochodzę do wniosku, że mam za gęste nasadzenia i tym kosówkom to nie bardzo pasuje. Nie mają naświetlenia ze wszystkich stron. I jeszcze ta glina.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:07, 18 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Juzia napisał(a)



tu niby jest ochojnik sosnowy


Takiego nie było. Kamień spadł mi z serca. A EM patrzył na mnie wczoraj tak dziwnie, kiedy z obłędem w oku rwałam te niby zainfekowane przyrosty. Pół wora zebrałam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 23:08, 18 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Od dołu. Objawy podobne do moich. Też mi już czasem nogi usychają ze zmęczenia. Kiedyś tego nie miałam.
Dochodzę do wniosku, że mam za gęste nasadzenia i tym kosówkom to nie bardzo pasuje. Nie mają naświetlenia ze wszystkich stron. I jeszcze ta glina.


Jak mają za mało światła to tak może być.
Dolne igły uschną, opadną i zostaną gołe gałązki od doły i tylko trochę igieł na końcówkach. Jak u staaaaaarych górskich kosodrzewin

Jak nogi usychają ze zmęczenia to trzeba na czworaka
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 23:09, 18 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Takiego nie było. Kamień spadł mi z serca. A EM patrzył na mnie wczoraj tak dziwnie, kiedy z obłędem w oku rwałam te niby zainfekowane przyrosty. Pół wora zebrałam.



Hahahahaha
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 23:12, 18 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Roocika napisał(a)
Haniu, kukliki rzeczywiście szaleją
Zawsze jest u Ciebie na czym oko zaświesić


Za moment zawiesimy się na piwoniach, czosnkach i orlikach.





Te się znowu namnożyły jak króliki. Trzeba rozdzielić.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:18, 18 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Juzia napisał(a)


Jak mają za mało światła to tak może być.
Dolne igły uschną, opadną i zostaną gołe gałązki od doły i tylko trochę igieł na końcówkach. Jak u staaaaaarych górskich kosodrzewin

Jak nogi usychają ze zmęczenia to trzeba na czworaka


W ogrodzie to z reguły na czworaka pracuję. Wszystkie spodnie mi się przez to dziurawią na kolanach. Łąkotka też wysiada, niestety. Zachciało mi się kiedyś wyczynowego uprawiania sportu. Dobrze, że w miarę wcześnie się zorientowałam, że ze zdrowym trybem życia niewiele ma to wspólnego. Teraz zgrzyta tu i tam, jeszcze w miarę subtelnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 23:29, 18 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W ogrodzie to z reguły na czworaka pracuję. Wszystkie spodnie mi się przez to dziurawią na kolanach. Łąkotka też wysiada, niestety. Zachciało mi się kiedyś wyczynowego uprawiania sportu. Dobrze, że w miarę wcześnie się zorientowałam, że ze zdrowym trybem życia niewiele ma to wspólnego. Teraz zgrzyta tu i tam, jeszcze w miarę subtelnie.



Dziury w spodniach chyba jeszcze modne?
Choć dzisiaj pan w sklepie ogrodniczym powiedział, że mnie na nic namawiać nie będzie, bo chyba u mnie krucho z kasą skoro w dziurawych portkach chodzę
To może już jednak nie są modne...

Ja bez sportów wyczynowych i też zgrzytam
Aby do przodu i bez bólu! A że głośniej to nic. Niedługo i słuch się pogorszy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 23:31, 18 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Słuch można wesprzeć aparacikiem, a z balkonikiem trudno się będzie dopchać w głąb rabat.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies