Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

tulucy 23:50, 18 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Tak mnie teraz Haniu natchnęłaś do myślenia. Moja babcia uprawiała dużo kwiatów na bukiety i nawet nimi sobie handlowała. Tylko pamiętam, że ona już wtedy jeździła na wózku inwalidzkim. To jak ona te rabaty ogarniała? Mało tego, to były rabaty w ogrodzie przy domu, na działce i jeszcze jakiś ogródek dzierżawiła. A latem dziadek zajmował się mną... I swoim majsterkowaniem. Muszę kiedy ojca zapytać...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Agatorek 00:36, 19 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Bujności nad bujnościami. I tyle kolorów, pięknie jest
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
wiklasia 00:53, 19 maj 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Prrrr szalona! Przystopuj z tym rozkwitem kwiecia wszelakiego.
No chyba, że ja muszę przyspieszyć.
U mnie w porównaniu do Ciebie rośliny mają co najmniej 2 tygodnie opóźnienia.

Pogaduszki geriatryczne - cudownie rozweselające mego ducha
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kawa 08:01, 19 maj 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
heheh Juzia, Hania heheh od rana sie ubawiłam chociaz

kuklikowe szaleństwo u Ciebie Haniu !

strzępek i u mnie 2 lata kaprysił dopiero trochę w 3 sezonie zaczął w miarę ładnie przyrastać, mam nadzieję że teraz będzie tylko lepiej
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gosiek33 08:31, 19 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Podpytaj Gosiek. Ona ma u siebie ciekawą odmianę. Z mniejszą tendencja do pokładania.



Mary wydała mi swój okaz bo leżał u niej plackiem. Dopiero po zobaczeniu jak szkółkarze traktują obielę udało mi się dostosować ją do moich oczekiwań.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:33, 19 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Rok temu chyba pisałyśmy o amsonii.
Moja rośnie w ogrodzie od 3 lat. Nie przyrasta spektakularnie. Od zeszłego sezonu zaczęłam ją podpierać, bo sezon był dosyć deszczowy i zaczynała mi sie pokładać.
Teraz jest taka





piękny okaz

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:40, 19 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Hedera kwitnąca fiołkami - piękne zestawienie


Myślałam, że czosnki ma szybkie, ale do Twoich jeszcze im brakuje. U mnie coraz więcej królików. Jak będziesz je rozsadzać? A te co mogłyby się namnożyć stoją w miejscu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 08:49, 19 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


No takie były! Jesooooooo. A ja to wszystko oberwałam do cna. Nie wiedziałam, że to kwiaty.


To się ubawiłam .
Nie spodziewałam się, że możesz tego nie wiedzieć . Człowiek uczy się przez całe życie, ja ciągle męczę Łucje pytaniami o uprawę warzyw .

Piękne zdjęcia! Niezmiennie podziwiam u Ciebie połączenie trzcinnika Overdam z bergenią. Chciałam zgapić ale jakoś miejsca na to nie widzę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 20:30, 19 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
mrokasia napisał(a)


To się ubawiłam .
Nie spodziewałam się, że możesz tego nie wiedzieć . Człowiek uczy się przez całe życie, ja ciągle męczę Łucje pytaniami o uprawę warzyw .

Piękne zdjęcia! Niezmiennie podziwiam u Ciebie połączenie trzcinnika Overdam z bergenią. Chciałam zgapić ale jakoś miejsca na to nie widzę .


Oj, mazowiecka Kasiu. W moim regionie sosny w naturze nie występują. Nawet w ogrodach rzadko się je spotyka. Nie było gdzie obserwować. Za bogate gleby. Najbliżej mi do lasów bukowych, nieco dalej na południe, na pogórzu pojawiają się świerki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:38, 19 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
tulucy napisał(a)
Tak mnie teraz Haniu natchnęłaś do myślenia. Moja babcia uprawiała dużo kwiatów na bukiety i nawet nimi sobie handlowała. Tylko pamiętam, że ona już wtedy jeździła na wózku inwalidzkim. To jak ona te rabaty ogarniała? Mało tego, to były rabaty w ogrodzie przy domu, na działce i jeszcze jakiś ogródek dzierżawiła. A latem dziadek zajmował się mną... I swoim majsterkowaniem. Muszę kiedy ojca zapytać...


Lucy, kiedy po wyjedzie z Wrocławia zamieszkałam na wsi, to od tamtejszych ludzi słyszałam wiele podobnych historii. O matkach, które zabierały na wykopki ziemniaków niemowlęta, bo wszyscy szli w pole. Niemowlęta leżały na kocyku rozłożonym na miedzy, a mama z doskoku karmiła piersią. Czasem dziecko sturlało się na ziemię.
To było zdecydowanie inne pokolenie, inne priorytety. Przydatny był tylko ten, kto pracował. Babcia pewnie najbardziej się obawiała "bycia ciężarem". To często było nieświadome.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies