Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

ryska 20:25, 14 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Moje sumienie mówi, że jestem na bieżąco i że pięknie u Ciebie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 17:07, 15 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiek33 napisał(a)
Byłam, widziałam

Zdumiewam się Twoją hordowiną. U mnie w półcieniu rośnie i dlatego chyba nigdy takiego widoku nie oglądałam.

Zamiast ussyryjskiego coś planujesz?


Moja hordowina rośnie w narożniku z daglezjami. Stanowisko raczej półcieniste, bo od południa rosną już dosyć wysokie sąsiadowe tuje. Radzi sobie.



W okolicach miejsca po straconym klonie już rośnie świdośliwa. Metrowa. Na zdjęciu widać ją w środkowej części dołu, między cisem i dereniem.


Mam nadzieję, że urośnie szybko. Ta na garażowej w ciągu trzech lat urosła znacznie. Wsadzałam 70 cm badylki.


Zobacz matko chrzestna nowego wcielenia obieli, jak jej posłużyła zalecana pionizacja. Za każdym spojrzeniem myślę z wdzięcznością o Twojej radzie.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:18, 15 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
kasia1 napisał(a)
Podglądam z przyjemnością zagajnik, bo za parę/naście lat i u mnie tak będzie Chociaż na razie rosną tylko małe patyczki


Początkowo usiłowałam zapewnić tam cywilizowane warunki. Po trzech latach uznałam, że to bez sensu. Zaczęłam wyrzucać tam to, co usuwałam z innych rabat: tojeść, dąbrówkę, rogownicę, kukliki. Wysiewa się turzyca "niedźwiedzie futro". Tylko dereni szkoda. Raczej nie wróżę im tam świetlanej przyszłości.

Z małych patyczków bardzo szybko robią się tajemnicze zakątki. To wszystko było nie większe od 40-50 cm w chwili sadzenia.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 17:20, 15 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Czyli świdośliwa godnie zastąpi klonika


Obiela mówisz, a właśnie wstawiłam dla Mary sesję zdjęciową. Dopiero podparta na jakimś kołku pozwala w pełni cieszyć się jej cudnie zwieszającymi się pędami
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 17:26, 15 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
galgAsia napisał(a)
Joju, jak ślicznie... Takim mało oryginalnym okrzykiem mogłabym podsumować wszystko u Ciebie Najbardziej podoba mi się teraz kwitnienie jabłonek, aronii, kalin... U mnie patyczek aronii też już zaczął kwitnąć. Mam zamiar posadzić go w przerobionym warzywniku, razem ze śś. Ogólnie to dużo masz kwitnienia, u mnie w tym roku jakoś kiepsko.
Buziaki na miły weekend zostawiam


Pogoda wciąż działa wbrew. Wciąż pochmurno, z przelotnymi deszczami. Profilaktyka opryskowa leży. Udało się posadzić do gruntu pomidory.



Ola błyskawicznie pobladła.



Na magnolii ostatni kwiat.


Bratki wciąż w formie.



Kalina angielska


Bliźniak Twojego. Nie bardzo chce się mnożyć.



Te są bardziej fikuśne.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:26, 15 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiek33 napisał(a)
Czyli świdośliwa godnie zastąpi klonika


Obiela mówisz, a właśnie wstawiłam dla Mary sesję zdjęciową. Dopiero podparta na jakimś kołku pozwala w pełni cieszyć się jej cudnie zwieszającymi się pędami


Pięknie wyglądałaby zwisając z murków oporowych. Kiedy się nie ma aż takiej różnicy poziomów trzeba sobie radzić. Albo korzystać z rad koleżanek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:45, 15 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Czas tulipanów nieuchronnie się kończy. Niskie temperatury im sprzyjały. Gdyby nie te trzy wyjątkowo upalne dni na początku tygodnia, to pewnie cieszyłyby jeszcze dłużej.



Doll's Minuet zamyka sezon. Na początku kwitnienia płatki maja takie ciemnozielone smużki.





Strzępiastokory wyprodukował listki.



W tym tygodniu powinny się już rozwinąć orliki.





Rdest jakby nabierał kolorków.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:05, 15 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Wszystko ruszyło z kopyta. Do czerwca zostały dwa tygodnie. Strasznie szybko ta wiosna minęła i nawet nie było odpowiedniej aury, żeby się nią nacieszyć.
Bukszpany i cisy mają nowe przyrosty. Powinnam już chyba przejść na ich cięcie raz w sezonie. Podrosły, nie ma chyba potrzeby trzykrotnego ich cięcia w sezonie. Robiłam tak, żeby się szybciej zagęściły. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?





Dobrze, że gęsiówka tak wybujała na biało. Stanowi naturalną barierę, która nie pozwala na jednoczesne widzenie jaskrawo żółtej smagliczki i różowej azalii. Oczopląs murowany.





Naprzeciw szykuje się kolejny mocny akcent w postaci piwonii.



Jest nadzieja na truskawki. Sadziłam sadzonki w lipcu. Krzaczki ładnie przyrosły.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:14, 15 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dzień bez zdjęć kuklików, to dzień stracony. Będzie do czego wracać zimą w czasie kolorystycznej posuchy.

Na studziennej z trzmieliną i trzcinnikiem.





Na cienistej z szafirkami, żurawką i górującą nad nimi pęcherznicą.



I zostały takie tamy.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:18, 15 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
ryska napisał(a)
Moje sumienie mówi, że jestem na bieżąco i że pięknie u Ciebie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies