Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:40, 19 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
wiklasia napisał(a)
Prrrr szalona! Przystopuj z tym rozkwitem kwiecia wszelakiego.
No chyba, że ja muszę przyspieszyć.
U mnie w porównaniu do Ciebie rośliny mają co najmniej 2 tygodnie opóźnienia.

Pogaduszki geriatryczne - cudownie rozweselające mego ducha


Ledwie 10 stopni na termometrze. warzywnik stoi, a reszcie też niespieszno.
Robię tu za forpocztę wchodzenia w trudny wiek. Będziecie wiedzieć dokładnie, czego się spodziewać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:42, 19 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Kawa napisał(a)
heheh Juzia, Hania heheh od rana sie ubawiłam chociaz

kuklikowe szaleństwo u Ciebie Haniu !

strzępek i u mnie 2 lata kaprysił dopiero trochę w 3 sezonie zaczął w miarę ładnie przyrastać, mam nadzieję że teraz będzie tylko lepiej

Mój strzępek dwa razy zmieniał miejscówkę. Może dlatego wstrzymywał się z rozrostem. Czekał na potwierdzenie, że już się ostanie na tym rondzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:46, 19 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Gosiek33 napisał(a)



Mary wydała mi swój okaz bo leżał u niej plackiem. Dopiero po zobaczeniu jak szkółkarze traktują obielę udało mi się dostosować ją do moich oczekiwań.


Dobrze, że udało Ci się podejrzeć szkółkarzy. Ale patrząc na budowę tej mojej obieli, to ona raczej nie ma skłonności do budowy pnia. Tego wsparcia będzie potrzebowała raczej dożywotnio. Twoja przypomina wielopienne drzewko. Ile lat ją podpierasz?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:48, 19 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Agatorek napisał(a)
Bujności nad bujnościami. I tyle kolorów, pięknie jest


Bujność załatwiają krzewy. Szybko wprowadzają do ogrodu sporo zieleni w różnych odcieniach. Czasem trafia się gratis w postaci ich kwitnienia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:51, 19 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Gosiek33 napisał(a)



Hedera kwitnąca fiołkami - piękne zestawienie


Myślałam, że czosnki ma szybkie, ale do Twoich jeszcze im brakuje. U mnie coraz więcej królików. Jak będziesz je rozsadzać? A te co mogłyby się namnożyć stoją w miejscu


Pisane pewnie z telefonu.
króliki= kukliki?
Pobierałam z nich rok temu sadzonki do ogrodu Natalki. Nie wymagają częstego dzielenia.
Te szlachetne odmiany chyba słabiej przyrastają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 20:57, 19 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Pisane pewnie z telefonu.
króliki= kukliki?
Pobierałam z nich rok temu sadzonki do ogrodu Natalki. Nie wymagają częstego dzielenia.
Te szlachetne odmiany chyba słabiej przyrastają.


Ja obstawiam króliki = krzyśki


Haniu, o mojej babci można wiele, ale na pewno nie to, że się czegoś obawiała. Dziadek podskakiwał na każde pociągnięcie sznureczka
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:21, 19 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
tulucy napisał(a)


Ja obstawiam króliki = krzyśki


Haniu, o mojej babci można wiele, ale na pewno nie to, że się czegoś obawiała. Dziadek podskakiwał na każde pociągnięcie sznureczka


Takim osobom najtrudniej jest okazać swoją słabość. W życiu się nie przyznają, że coś im dolega lub dopadła je niemoc.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 05:58, 20 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dobrze, że udało Ci się podejrzeć szkółkarzy. Ale patrząc na budowę tej mojej obieli, to ona raczej nie ma skłonności do budowy pnia. Tego wsparcia będzie potrzebowała raczej dożywotnio. Twoja przypomina wielopienne drzewko. Ile lat ją podpierasz?


Pień ma stalowy, zastosowałam taki wysoki kręcony, jak do pomidorów - a kwitnie nawet na najcieńszych gałązkach

dziś rano na termometrze tylko 4C - pomidory przetrwają?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 06:24, 20 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kuklikowa łączka to jest to. Zgapię, tylko gdzie zrobię...
Pamiętam jak z przerażeniem obserwowałam jodłę koreańską zrzucającą igły od środka. Myślałam, że chora a ona taką wymianę robiła towaru.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:33, 20 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Gosiek33 napisał(a)


Pień ma stalowy, zastosowałam taki wysoki kręcony, jak do pomidorów - a kwitnie nawet na najcieńszych gałązkach

dziś rano na termometrze tylko 4C - pomidory przetrwają?


O,taki właśnie 2 -metrowy pręt gwintowany znalazłam w garażu i użyłam. Wcześniej miałam z nich trójnogi dla New Down. Róż już nie ma, a 6 prętów się ostało.
U nas aż takich spadków temperatury nie ma. Jeśli masz jakieś 5-litrowe butelki po wodzie, to możesz zrobić klosze. działkowcy praktykowali taka ochronę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies