Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:53, 16 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Bardzo polubiłam seslerię jesienną. Gliniasta gleba to nie jest to, za czym ona przepada, ale potrafi się dostosować.



Mają swoje ogrodowe 5 minut.
dąbrówka



i serduszka



wiąz JH wyrósł na ładne drzewko



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 21:58, 16 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ładna ta obiela!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
TAR 22:18, 16 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tarciu, Ty masz za płotem piękny krajobraz zapożyczony. Jest lasek. 20 m od mojej furtki są pola uprawne. Gdzieś tam w oddali z jednej strony są góry, z drugiej pagórki, ale niestety już zasłonięte przez nowe zabudowania. A ogrodowy second hand popieram jak najbardziej. Połowa nasadzeń u Natalki pochodzi z mojego ogrodu.

Zaproszenie brzóz do ogrodu wiąże się z podjęciem poważnej decyzji etycznej. Brzmi poważnie i pewnie takie jest. Nie wyobrażam sobie lania pod brzozy hektolitrów wody pitnej tylko po to, żeby spełnić swój kaprys posadzenia pod nimi roślin ozdobnych. Nie w tych czasach.
Niech rośnie sobie tam to, co wybrała natura.


I znowu sie zgadzamy. Tam gdzie najwiecej brzoz pod nimi juz same sucholuby rosna i beda dodatkowe dosadzane plus sosny. 3 brzozy mam w miejscu gdzie opada teren i zawsze jest dosc mokro. Ja praktycznie poza warzywnikiem nie podlewam ogrodu nasadzenia robie wg. klasy gleby plus pozostale warunki:kwasnosc, naslonecznienie, kolory, wielkosci. Jest jak jest. I sobie dzis pomyslalam, ze w sumie lubie moj ogrod, choc nie jest idealny



za to Twoj na fotkach wymiata, bujnosc widze bujnosc.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kawa 10:23, 17 maj 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Haniu jak zwykle u Ciebie ślicznosci
ta obiela ciekawa jest idę o niej poczytać
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
tulucy 12:28, 17 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Amsonia wyszła, nie zdeptałam jej przy sprzątaniu, ani przy przesadzaniu

Rodgersja u mnie jeszcze śpi, bardzo późno wychodzi.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
KasiaBawaria 08:59, 18 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Masz gdzies fotke doroslej amsoni? Tez u siebie posadzilam i jestem ciekawa jak sie bedzie sprawdzac.Po zimie na szczescie odzyla a na tej ziemi to juz cos
____________________
Zapraszam na kawe
Gruszka_na_w... 21:46, 18 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Johanka77 napisał(a)
Ładna ta obiela!


Ładna, ale trafiła mi się forma zwisła, dlatego musiałam ją pionizować, żeby ją było widać.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:57, 18 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
TAR napisał(a)


Jest jak jest. I sobie dzis pomyslalam, ze w sumie lubie moj ogrod, choc nie jest idealny


Trudno żyć z ideałem. W jakiejkolwiek postaci.
Wyłamywałam wczoraj młode przyrosty na kosodrzewinach. Niektóre z nich miały je w zdeformowanej formie (takie pogrubiałe kuleczki; przypominały galasy na chorych świerkach). Część z tych kuleczek była zasuszona (wczesną wiosną zdążyłam zrobić oprysk promanalem). Zetknęłaś się z czymś takim?

Idealne teraz są kukliki.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:59, 18 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Kawa napisał(a)
Haniu jak zwykle u Ciebie ślicznosci
ta obiela ciekawa jest idę o niej poczytać


Podpytaj Gosiek. Ona ma u siebie ciekawą odmianę. Z mniejszą tendencja do pokładania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:05, 18 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
KasiaBawaria napisał(a)
Masz gdzies fotke doroslej amsoni? Tez u siebie posadzilam i jestem ciekawa jak sie bedzie sprawdzac.Po zimie na szczescie odzyla a na tej ziemi to juz cos


Rok temu chyba pisałyśmy o amsonii.
Moja rośnie w ogrodzie od 3 lat. Nie przyrasta spektakularnie. Od zeszłego sezonu zaczęłam ją podpierać, bo sezon był dosyć deszczowy i zaczynała mi sie pokładać.
Teraz jest taka





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies