Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 16:56, 13 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Juzia napisał(a)


Palca tu się nie da wcisnąć!
Idealnie!

Też bardzo lubię jesień. Taką słoneczną



Już nigdzie się nie da. Pielenie odpada.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 17:17, 13 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Już nigdzie się nie da. Pielenie odpada.


Też bym tak chciała!
Póki co mam tylko kilka zakątków takich zarośniętych i jedno rondo
Czekam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gosiek33 18:23, 13 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zadziwiają mnie ta różowe gaury - i jaśniejsza i ciemniejsza dopiero teraz zaczęły kwitnąć. Białe kwitną już jakiś czas...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 21:24, 13 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Juzia napisał(a)


Też bym tak chciała!
Póki co mam tylko kilka zakątków takich zarośniętych i jedno rondo
Czekam


Gęste nasadzenia czasem powodują wrażenie chaosu. U Ciebie pachnie porządkiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:26, 13 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Gosiek33 napisał(a)
Zadziwiają mnie ta różowe gaury - i jaśniejsza i ciemniejsza dopiero teraz zaczęły kwitnąć. Białe kwitną już jakiś czas...


Biała kwitnie od lipca. Bardzo obficie. Kępy mają około metra wysokości. Te różowe zawsze były spóźnione. Zakwitały w ostatnim momencie przed przymrozkami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 21:33, 13 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Gęste nasadzenia czasem powodują wrażenie chaosu. U Ciebie pachnie porządkiem.


U ciebie też chaosu nie widać
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 21:41, 13 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Juzia napisał(a)


U ciebie też chaosu nie widać

Bo w miarę szybko usuwam to, co skończyło kwitnienie. Wszystkiego nie da się zatrzymać na rabatach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 22:04, 13 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, cudownie masz! Słoneczna pogoda ma w tym swój lekki tylko udział. Oglądam szczególnie zdjęcia róż i ich towarzystwo jest zawsze tak świetnie dobrane... hortensje plus rozchodnik plus żurawki dla tych kremowych (jakie to?) rozchodnik (jaki to?) obok kimono, astry przy CdCh, werbena przy LO. Subtelnie, harmonijnie, ale bez nudy. Zbierasz plony? Bez gruszek Twego ogrodu wyobrazić sobie nie mogę  Maliny - okazy zdrowia.
Barbula - czytam, że nie lubi gliny, a u Ciebie sobie radzi. Jak to zdziałałaś?
Gruszka_na_w... 23:12, 13 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Martka napisał(a)
Haniu, cudownie masz! Słoneczna pogoda ma w tym swój lekki tylko udział. Oglądam szczególnie zdjęcia róż i ich towarzystwo jest zawsze tak świetnie dobrane... hortensje plus rozchodnik plus żurawki dla tych kremowych (jakie to?) rozchodnik (jaki to?) obok kimono, astry przy CdCh, werbena przy LO. Subtelnie, harmonijnie, ale bez nudy. Zbierasz plony? Bez gruszek Twego ogrodu wyobrazić sobie nie mogę  Maliny - okazy zdrowia.
Barbula - czytam, że nie lubi gliny, a u Ciebie sobie radzi. Jak to zdziałałaś?


Martuś, masz zadziwiający dar wzmacniania innych miłymi słowami. To coraz rzadszy dar. Bardzo ciepło robi mi się na duszy, ilekroć czytam Twoje wpisy na różnych wątkach.

Na froncie w towarzystwie rozchodników i niskich berberysów rosną róże okrywowe kupowane na A(..)o jako róża żółta okrywowa.
Większość rozchodników w ogrodzie to potomkowie starej odmiany Brillant nabytej od starszej pani na lokalnym ryneczku jako nadwyżka z jej działki.

Koło róży Comte rośnie rozchodnik Thunderhead. Tego bardzo sobie cenię za jego kolor. Kwitnie krócej, ale ma taki nieoczywisty kolor. Świetnie współgra ze stipą i seslerią jesienną.

Mam jeszcze rozchodniki z taka bordową łodyżką, kwiat nieco jaśniejszy. Nazwy nie znam.

Barbulę wsadziłam i rośnie. Pod brzozami jest bardzo sucho. Może przez to barbula nie zorientowała się, że rośnie w glinie? Podobnie mam ze stipą. Żadna nie wypadła.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 23:25, 13 wrz 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Te róże o tej porze - zachwycające!
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies