Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 13:58, 17 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
LIDKA napisał(a)
HANIU,
Rabatki piękne. Ładne zestawienia roślin.
Róże wyjątkowo piękne. Pogapie się jeszcze troszkę.


Gapienia na jesienne rabaty nigdy dość. Na róże też.

Kimono. Mocno podmarzła tej zimy. Musiałam zredukować krzak i teraz trudno zrobić jej zdjęcie w towarzystwie berberysa Admiration. A tworzą przepiękny duet.



Morwa przebarwiła się na żółto. Na wiosnę muszę odchudzić miskanta.







Czekam na pomarańczowe wybarwienie owoców irgi pomarszczonej.



Szkoda, że dereń Sibirica tak szybko zrzuca liście. Cudne je ma jesienną porą.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 14:03, 17 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
No piękny ten dereń ja musze sobie trzmielinę posadzić gdzieś na widoku z okien, mam ją u siebie tak trochę schowaną widać ja od drogi ale nie z naszych okien
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:10, 17 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Basieksp napisał(a)
No piękny ten dereń ja musze sobie trzmielinę posadzić gdzieś na widoku z okien, mam ją u siebie tak trochę schowaną widać ja od drogi ale nie z naszych okien


Agata z Pszenicznej miała je posadzone na froncie pod oknami. Pięknie wyglądały.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 19:54, 17 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Haniu, masz tzw. „rękę” do roślin. To widać na fotkach. Baaaardzo bujne rabaty (i piękne kompozycje).

Ps. Trzmielina będzie i u mnie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 20:44, 17 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Piękne jesienne wybarwienia. Trzmielina (czy dobrze widzę?) obłędnie wybarwiona na czerwono.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 06:59, 18 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Róża i gaura w pięknej kondycji

Ogród do normy doszedł, znowu bardziej jesienny masz czas, czekam na astry by cieszyć się podobnym widokiem jak u Ciebie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
kasia1 08:18, 18 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, jak będziesz odchudzać miskanta? U mnie powoli dostrzegam też potrzebę odmłodzenia (niektóre na początku sezonu były suche w środku, ale jak urosły, to tego już nie widać). Ale czytałam, że to skomplikowana operacja (że konieczna siekiera, a może nawet wykopać roślinki dookoła...). Podobnie ma się u mnie też sprawa z rozplenicami, ale z nimi może pójdzie łatwiej.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gruszka_na_w... 13:27, 18 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
kasia1 napisał(a)
Haniu, jak będziesz odchudzać miskanta? U mnie powoli dostrzegam też potrzebę odmłodzenia (niektóre na początku sezonu były suche w środku, ale jak urosły, to tego już nie widać). Ale czytałam, że to skomplikowana operacja (że konieczna siekiera, a może nawet wykopać roślinki dookoła...). Podobnie ma się u mnie też sprawa z rozplenicami, ale z nimi może pójdzie łatwiej.


Tnij trawy w półkulę; tzn. środkowe źdźbła zostaw dłuższe, a zewnętrzne krótsze. Wtedy środek nie będzie łysiał.
Mam za sobą wykopywanie miskantów Giganteus oraz dzielenie rozplenic i innych miskantów. Da się!
Trzeba to robić wczesną wiosną, najlepiej po opadach deszczu. Podważam szpadlem korzenie z boku. Mocnym ciachnięciem szpadla od góry odcinam część, którą chcę oddzielić. Czasem tych ciachnięć od góry potrzeba kilka. Można się wspomóc piłą "lisi ogon". Podważam odciętą część, wyciągam, a dziurę zasypuję kompostem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:34, 18 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Agatorek napisał(a)
Haniu, masz tzw. „rękę” do roślin. To widać na fotkach. Baaaardzo bujne rabaty (i piękne kompozycje).

Ps. Trzmielina będzie i u mnie .


Wyborowi nasadzeń towarzyszyła premedytacja. Miał to być ogród, z którym poradzę sobie przy ewentualnych kryzysach czasowych, zdrowotnych czy jakichkolwiek innych.
Dopieszczony nie jest, ale maksymalistką estetyczną to ja nie jestem.
Kompozycje dziękują!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:35, 18 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Gosiek33 napisał(a)
Róża i gaura w pięknej kondycji

Ogród do normy doszedł, znowu bardziej jesienny masz czas, czekam na astry by cieszyć się podobnym widokiem jak u Ciebie


Astry jeszcze się rozpędzają. W tym sezonie wystartowały później. A ja czekam na jesienne przebarwienia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies