Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Kim 23:28, 22 wrz 2021


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Zostawiam ochy i achy uwielbiam Twój ogród każdą rabatą się zachwycam Pięknie
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Gruszka_na_w... 23:30, 22 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Na skarpie rosną dwie róże Bonica, a na frontowej trzy posadzone w trójkącie. Trochę im już tam ciasno, bo sąsiednie rośliny się rozrosły.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:31, 22 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Kim napisał(a)
Zostawiam ochy i achy uwielbiam Twój ogród każdą rabatą się zachwycam Pięknie


Dziękuję Bożenko. Miło czytać!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 09:13, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jesień przyniosła w prezencie astry. Dużo astrów. Radzą sobie nieźle mimo braku słońca.













Haniu, Twój ogród taki dojrzały jest, naturalnie wygląda, ciągle się coś dzieje.
Astry z rozchodnikami fajnie wyglądą

W ogóle tak melancholijnie u Ciebie.

Ja mam nadzieję na trochę słońca, bo muszę jeszcze trochę roślin posadzić. Mąż haruje w ziemi a ja zrobię to co najprzyjemniejsze, czyli ustawię i posadzę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosiek33 09:56, 23 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Ależ porządek u Ciebie

Chyba dobrze zrobiłaś wywalając zbyt cieniujące katalpę i bałaganiarskiego tamaryszka


Jak porównuję dojrzewanie naszych ogrodów to widzę, że zachowałaś dużo słońca na rabatach i dlatego warunki nie zmieniają się aż tak bardzo
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Martka 18:09, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, przyjemnie się człowiekowi rozpoczynającemu ogrodowe fikołki robi na duszy, kiedy widzi taki ogród dojrzały, ustatkowany, wypełniony - nie za dużo, nie za mało, lecz w sam raz - roślinnością, tworzącą spójny klimat. Przyjemnie się ogląda ogród, którego właścicielka potrafi się cieszyć. Tak, właśnie dostrzegłam, że Hania w ogóle nie marudzi Zachwycają mnie Twoje rozchodniki i astry, owzdychałam już trzmielinę, wiąza JH, rondo, trawy i róże, posmakowałam zupy z dyni przy kominku, teraz czekamy na kolejne odsłony jesieni
Gruszka_na_w... 19:39, 23 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Roocika napisał(a)


Haniu, Twój ogród taki dojrzały jest, naturalnie wygląda, ciągle się coś dzieje.
Astry z rozchodnikami fajnie wyglądą

W ogóle tak melancholijnie u Ciebie.

Ja mam nadzieję na trochę słońca, bo muszę jeszcze trochę roślin posadzić. Mąż haruje w ziemi a ja zrobię to co najprzyjemniejsze, czyli ustawię i posadzę


Melancholijnie? Aż tak?
Świec brakuje i mgły.
Słońce przyjdzie podczas weekendu. Trzeba tylko przeczekać czwartkowo/piątkowe wichury.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:49, 23 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiek33 napisał(a)
Ależ porządek u Ciebie

Chyba dobrze zrobiłaś wywalając zbyt cieniujące katalpę i bałaganiarskiego tamaryszka


Jak porównuję dojrzewanie naszych ogrodów to widzę, że zachowałaś dużo słońca na rabatach i dlatego warunki nie zmieniają się aż tak bardzo


Za to sobie najbardziej cenię te moje roślinki, że mimo kilkudziesięciodniowego lenistwa wizualnie wyglądają na ogarnięte. W sierpniu i wrześniu tylko kosiłam/ koszę ścieżki raz w tygodniu. O, przepraszam- przycięłam jałowce i bukszpany.
O katalpach i tamaryszku już zapomniałam. Bez nich jest lżej i przestronniej. Bardzo ograniczały rzucanie okiem w dal. Wciąż wymagały przycinania, a ja już ograniczam śmiganie po drabinie.


Żałuję jedynie utraty klonika ussuryjskiego, ale to już była decyzja sił wyższych.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:59, 23 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)
Haniu, przyjemnie się człowiekowi rozpoczynającemu ogrodowe fikołki robi na duszy, kiedy widzi taki ogród dojrzały, ustatkowany, wypełniony - nie za dużo, nie za mało, lecz w sam raz - roślinnością, tworzącą spójny klimat. Przyjemnie się ogląda ogród, którego właścicielka potrafi się cieszyć. Tak, właśnie dostrzegłam, że Hania w ogóle nie marudzi Zachwycają mnie Twoje rozchodniki i astry, owzdychałam już trzmielinę, wiąza JH, rondo, trawy i róże, posmakowałam zupy z dyni przy kominku, teraz czekamy na kolejne odsłony jesieni


Z marudnością rzeczywiście mi nie po drodze. Za dużo zabiera energii.
Problemowe sytuacje załatwiam chirurgicznie lub stomatologicznie. Rach-ciach, i po krzyku. Bo zawsze najpierw krzyczę. Krótko na szczęście. Muszę spuścić złą energię. Czasem wspomagam się szpadlem, ale wtedy bezgłośnie. Wdech- wydech, przeponą.
Drobiazgi najszybciej cieszą. Dlatego je lubię.
Dziękuję za wpis. Pokrzepiający bardzo.
Mam nadzieję, że zupa dyniowa smakowała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AlinaP 20:10, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Przepiękne szersze kadry Lubię tu wracać.
Pozdrawiam
____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies