Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:28, 08 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kokesz napisał(a)
Już zrobiłam Salsa Verde


Aż musiałam sprawdzić, co to jest.

Brzmi obiecująco. Spróbuję zrobić w kolejnym sezonie. W tym eksperymentowałam z robieniem pesto wg przepisu żony Monty Dona. Smakuje wyśmienicie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:30, 08 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Basieksp napisał(a)
U kogoś na Ogrodowisku podczytałam, że zielone pomidory dobrze jest w karton lub kosz z sianem i do ciemnego, nie próbowałam ale to siano może być całkiem fajnym pomysłem, ja jeszcze do takich pomidorów wkładam jedno jabłko


Oj, z sianem miałabym problem. Jabłko wspomaga tez dojrzewanie bananów. Ciekawy owoc.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 11:37, 11 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, podziwiam wrześniowe klimaty u Ciebie, jest to wymarzona sceneria do hamakowej sielanki. Barbuli nie znałam, a taka piękna. Hakonechloa odwdzięcza się za cierpliwość, u Ciebie można odkryć, jak dobrze i twarzowo hortensjom z rozchodnikami i odwrotnie. Kolory trzmieliny, ambrowca i derenia wynagradzają mi całkowicie myśl, że po jesieni nadchodzi długa i szara zima. Ale teraz pssst.... cieszmy się jesienią, dziś robię to co Ty, tylko hamaku brak. Sielanka. Musi być, nawet jeśli ogród woła "zajmuj się mną".
Joann 23:53, 12 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Berberysy rosna w ogrodzie tylko i wyłącznie dla ich efektownych jesiennych przebarwień. Wyjątkowo długo trzymają liście.

[...]

Ambrowiec jest zwykły. Posadzony jest na zapłociu, bo mój ogród jest dla niego zbyt mały, a bardzo chciałam go mieć ze względu na jesienne przebarwienia.

w listopadzie


Ambrowiec przecudny! Berebrysy też zachwycające. U Ciebie Haniu, cała paleta barw i wszystko takie zgrane.
____________________
Joanna Ogród długi
Gruszka_na_w... 16:34, 13 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)
Haniu, podziwiam wrześniowe klimaty u Ciebie, jest to wymarzona sceneria do hamakowej sielanki. Barbuli nie znałam, a taka piękna. Hakonechloa odwdzięcza się za cierpliwość, u Ciebie można odkryć, jak dobrze i twarzowo hortensjom z rozchodnikami i odwrotnie. Kolory trzmieliny, ambrowca i derenia wynagradzają mi całkowicie myśl, że po jesieni nadchodzi długa i szara zima. Ale teraz pssst.... cieszmy się jesienią, dziś robię to co Ty, tylko hamaku brak. Sielanka. Musi być, nawet jeśli ogród woła "zajmuj się mną".


Barbulę warto zaprosić do ogrodu. Jest niepozorna. Gwiazdą nigdy nie będzie, ale niezaprzeczalnie ma swój urok. Mam dwa krzaczki na brzozowej.





Trzmielina oskrzydlona i dereń Sibirica to u mnie zwiastuny jesieni. Przebarwiają się najintensywniej. Mocny z nich akcent.







Mój ogród już tylko szepcze:

zrób cięcie bukszpanów, cisów i "igiełkowych" jałowców
zrób jesienne nawożenie trawnika i rabat nawozem potasowym.
Posłuchałam.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 16:37, 13 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11754
Takie masz już przebarwienia na trzmielinie i dereniu? Pełna jesień, ale jaka piękna
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 16:39, 13 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Joann napisał(a)

Ambrowiec przecudny! Berebrysy też zachwycające. U Ciebie Haniu, cała paleta barw i wszystko takie zgrane.


W tym gąszczu, zwłaszcza jesienią, kolory same się dopasowują. Dlatego tak bardzo lubię jesień.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:45, 13 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)
Takie masz już przebarwienia na trzmielinie i dereniu? Pełna jesień, ale jaka piękna


Przebarwiły się też oczary, lilaki węgierskie, ale wciąż są róże. Takie wspomnienie lata.
LO


rugosa


Kimono





Elmshorn



Comte de Chambord



Jedna ze śliw wiśniowych (u sąsiada też) bardzo szybko straciła liście.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 16:54, 13 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38841
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)








Palca tu się nie da wcisnąć!
Idealnie!

Też bardzo lubię jesień. Taką słoneczną

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 16:54, 13 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Dopiero teraz zakwitła różowa gaura. Miałam kilka. Po wilgotnej zimie została tylko ona.


Wciąż kwitną liliowce Stella d'oro



Zbieram jesienne maliny i obfite plony grusz.



Ostatni tydzień był przecudowny. Cicho i ciepło. Piękny schyłek lata.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies